خبر ورزشي/ پيشکسوت باشگاه استقلال گفت: اگر من هم ببينم کسي به خانواده‌ام توهين مي‌کند، واکنش نشان مي‌دهم. اين ديگر ربطي به بازيکن و هنرپيشه ندارد.
پيروز قرباني درباره اتفاقات اخير و موضوعات مرتبط با تيم استقلال و فينال جام‌حذفي با ما همکلام شد که متن اين پرسش و پاسخ در ادامه مي‌آيد.
بازي فينال را ديديد؟
بازي درست در دو نيمه اول و دوم به دو شکل متفاوت بود. البته تراکتور خيلي خوب در نيمه اول بازي را استارت زد و به نوعي استقلال را غافلگير کرد. چيزي که معمولاً از خود استقلال مي‌ديديم اين بار استقلال خودش به اين حربه گرفتار شد و در همان نيمه اول سه بار دروازه اش را باز شده ديد.
دليلش چه بود؟
فکر مي‌کنم بازي خوب اشکان دژاگه و احسان حاج‌صفي باعث شد که پرس استقلال شکسته شود. بقيه بازيکنان‌شان مانند مسعود شجاعي، ساسان انصاري و خود دژاگه هم خيلي دوندگي داشتند و کار را به خوبي در دست گرفتند.
و نيمه دوم؟
استقلال در نيمه دوم تغييراتي در نفراتش داد و وريا کمي آزادانه‌تر به جلو رفت. کاري که فکر مي‌کنم از ابتدا بايد انجام مي‌شد. با آمدن ارسلان مطهري بار هجومي استقلال بيشتر شد و تيم توانست از زير فشار خارج شود. گرچه تراکتور هم ديگر ۳ گلش را زده بود و خيلي دست به هجوم و حمله نمي‌زد و اين باعث شد در عقب‌نشيني دو گل بخورند ولي به نوعي مي‌توان گفت استقلال در فينال دير از خواب بيدار شد.
درباره گل‌هايي که استقلال خورد حرفي نمي‌زنيد؟
استقلال گل‌هاي بدي خورد و فکر مي‌کنم از واژه زشت برايش استفاده کنيم، بهتر است. استقلال نبايد اين مدلي گل بخورد. نمي‌خواهم درباره افراد حرف بزنم، چون ممکن است برخي، ديگر در اين تيم نباشند و برخي هم بمانند ولي بايد ديد چه فکري به حال اين قبيل گل‌هاي خورده مي‌کنند!
خيلي‌ها معتقد بودند اختلافات سعادتمند و فرهاد مجيدي موجب شد تمرکز تيم برهم بريزد؟
نه خيلي ولي بي‌تأثير هم نبود. متأسفانه ما اين مدلي هستيم که تا دربي را برديم فکر مي‌کنيم همه چيز تمام است و جام را به ما دادند. خود مديرعامل را در تلويزيون ديدم که گفت ما راحت تراکتور را در فينال از پيش‌رو برمي‌داريم. من خودم اگر بازيکن تراکتور بودم با اين حرف انگيزه‌ام دو برابر مي‌شد تا به مدير تيم رقيب ثابت کنم که بردن تراکتور به اين راحتي‌ها هم نيست. اتفاقاً تراکتور جزو تيم‌هاي پرمهره است که بازيکنان باتجربه زيادي دارد.
يعني حرف‌هايي که زده شد در اين باخت تأثير داشت؟
صددرصد! نبايد هر حرفي را زد. اين را مي‌شد در تمرين بين بازيکنان خودي اعلام کرد ولي در تلويزيون باعث مي‌شود حريف را جري کنيد. بعد هم آن حرف‌هاي ديگري که مديرعامل زد قطعاً با ناراحتي مجيدي بايد همراه مي‌شد و من اين را طبيعي مي‌دانم. باز هم مجيدي خيلي کاري نکرد.
فکر مي‌کنيد استراماچوني برگردد؟‌
نمي‌دانم ولي اتفاقات بعد از فينال اين را مشخص کرد که هدف از سفر به ايتاليا فقط همين بوده و بس!
بيانيه باشگاه؟
بله! کسي که آن بيانيه را نوشته لابد خيال خودش را از طرف وزارت ورزش هم راحت کرده که در اين مدت اين همه گفتند ديگر مربي خارجي نياوريد.
در بازگشت تيم به تهران تعدادي هوادار به کاروان تيم حمله کردند. فکر مي‌کنيد اين حمله برنامه‌ريزي شده بود؟
اگر من هم ببينم کسي به خانواده‌ام توهين مي‌کند، واکنش نشان مي‌دهم. اين ديگر ربطي به بازيکن و هنرپيشه ندارد. يا شما روي خانواده‌ات حساس هستي يا نيستي! ضمن اينکه کلاً بايد اين فرهنگ غلط را از بين برد. چه معني دارد هوادار به فرودگاه برود و براي بازيکن شاخ و شانه بکشد؟ اينکه نشد تعصب داشتن به تيم! بازيکني که يک سال پر فشار و پر از مصدوميت را پشت‌سرگذاشته مستحق چنين رفتاري نيست.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar