آخرين خبر/ بي‌شک يکي از مهمترين حواشي که در فصل اخير ليگ برتر براي تيم شهرخودرو به وجود آمد، ديگري سهراب بختياري‌زاده با سيدمهدي رحمتي بود که باعث اخراج رحمتي از ترکيب تيم شهرخودرو شد. تا جايي که بختياري‌زاده، سرمربي وقت شهرخودرو به شدت عصباني بود و در بازي پاياني برابر نساجي هم از رحمتي درون دروازه استفاده نکرد. البته اين چالش در اصل به درگيري بين مهدي رحمتي با داود سيدعباسي، مربي وقت شهرخودرو برمي‌گردد ولي در پايان فصل شرايط به صورتي پيش رفت که رحمتي سکاندار شهرخودرو شد و بختياري‌زاده و سيدعباسي هم از اين تيم مشهدي جدا شدند. در اين مدت کسي درباره جزييات اين درگيري به طور واضح صحبتي نکرده بود. حالا سيدعباسي که سمتي در تيم شهرخودرو ندارد، لب به سخن گشوده و درباره حاشيه بزرگي که سبب اخراج سيدمهدي رحمتي و سپس کنار گذاشتن سهراب بختياري‌زاده شد، مطالبي عنوان کرد. ماحصل گفت‌وگوي ايلنا با سيدعباسي را در ادامه مي‌خوانيم.

 جرات رودررو نداشت
حدود يک ماه از بازي شهرخودرو با سپاهان در چارچوب رقابت‌هاي ليگ برتر مي‌گذرد و تاکنون کسي از درگيري بين رحمتي با سهراب بختياري‌زاده صحبتي نکرده اما حالا شخص داود سيدعباسي که خودش هم يک پاي اين درگيري بوده در قامت دفاع از خود درباره حواشي به‌وجود آمده اينچنين مي‌گويد: «يک ماه است که از اين موضوع گذشته و بنده هيچ اظهار نظري در اين باره نکردم. اصلا در جريان درگيري رحمتي و بختياري‌زاده نبودم. يک نقل‌قولي به گوش رحمتي رسيده بود. وقتي من نمي‌‌دانستم چه اتفاقي افتاده چطور مي‌توانستم اظهار نظر کنم؟ تمام اين اتفاقات سوءتفاهم بود. من در راه برگشت از بازي سپاهان اين موضوع را فهميدم. به فرض اين‌که يک درصد هم بحث فني کرده باشم، آيا بنده در آن تيم مربي بودم يا نه؟ اگر اظهار نظر نمي‌‌کردم چه کسي بايد در آن تيم نظر مي‌داد؟» وي در ادامه سخنان خود مي‌گويد: «اگر صحبتي هم بود بايد رودررو انجام مي‌شد. اين را شنيدم که سهراب بختياري‌زاده به رحمتي گفته بود رودررو صحبت شود. ۲۵ سال است در فوتبال ايران حضور دارم و تاکنون هيچ مشکل اخلاقي هم نداشتم. رزومه من معلوم است و رزومه بعضي دوستان نيز مشخص است. از بچگي يعني روزي که دست چپ و راستم را شناختم با مربياني مثل مرحوم پورحيدري، قلعه‌نويي، ياوري، علي پروين، مرحوم ناصر حجازي و خيلي‌هاي ديگر کار کردم و يک‌سري اصول را ياد گرفتم و به اصول اخلاقي پايبندم اما رحمتي جرات نکرد چشم در چشم روبه‌روي من بايستد. خدا را شکر که اين اتفاق نيفتاد چون قطعا اتفاق بدي رخ مي‌داد و من شرمنده حميداوي مي‌شدم.»
برخي دردسرساز شدند
مربي سابق شهرخودرو به اتفاقات در اتوبوس پس از پايان بازي با سپاهان اشاره مي‌کند و با بيان اين‌که رحمتي نخواست با من در اتوبوس رودررو شود، مي‌افزايد: «بعد از باخت به سپاهان داشتم در اتوبوس با مادرم صحبت مي‌کردم چون اولين تماس بعد از هر باخت با مادرم است تا وي را قانع کنم که ناراحت نباشد. در آن لحظه بختياري‌زاده داشت با مهدي رحمتي صحبت مي‌کرد. مثل اين‌که آقاي بختياري‌زاده از او خواسته بود با من داخل اتوبوس رودررو صحبت کند که رحمتي نيامد.» وي ادامه مي‌دهد: «تاکنون در تيم‌هايي همچون استقلال، پرسپوليس، سپاهان و حتي در استيل‌آذين بازي کرده‌ام. آيا تاکنون حاشيه‌اي داشته‌ام؟ تاکنون اسمي از من در جايي ديده‌ايد که حاشيه داشته باشم. مهدي رحمتي کامل مرا مي‌شناسد، حتي از زمان فجرسپاسي که در آنجا همبازي بوديم. مي‌داند سرم به کار خودم است اما واي به روزي که کسي سر به سرم بگذارد. در برنامه فوتبال برتر گفته شد من با رحمتي درگير شدم. در صورتي که اصلا ما با هم رودررو نشديم. داستان من و او مثل داستان کسي است که زنگ در خانه‌اي را مي‌زند و فرار مي‌کند. فکر مي‌کنم من هنوز در فوتبال زمان قديم گير کرده‌ام. در آن زمان همه چيز معرفتي بود. اول فصل بعضي از دوستان از ما خواستند به دليل رابطه نزديکي که با شهرخودرو داشتيم، آن‌ها را به اين تيم ببريم، فکر نمي‌‌کرديم او را به شهرخودرو بياوريم براي خودمان دردسرساز شود. طبيعت فوتبال اين گونه شده و کاري نمي‌‌توان کرد!» وي همچنين درباره رابطه‌اش با مالک باشگاه شهرخودرو مي‌گويد: «رابطه ما به ۲۵ سال قبل برمي‌گردد که در تيم ملي جوانان بوديم و يک مربي مشترک داشتيم. هنوز هم رابطه خيلي خوب و صميمانه‌اي داريم. براي حميداوي و تيم شهرخودرو آرزوي موفقيت مي‌کنم. از من هم خواستند کنار تيم باشم و به اين تيم خدمت کنم اما خودم شرايطش را نداشتم.»
بدشانسي آورديم
سيدعباسي در پاسخ به اين سوال که آيا قبول داريد بختياري‌زاده در اين ماجرا قرباني شده، خاطرنشان مي‌کند: «فوتبال از اين بالاپايين‌ها زياد دارد. اگر جايگاه‌ها ماندني بود امثال من و بختياري‌زاده از اين تيم نمي‌‌رفتيم. روز اول که به اين تيم آمديم مي‌دانستيم قرار نيست تا ابد بمانيم.» وي همچنين درباره سرمربي شدن رحمتي هم مي‌افزايد: «اين تصميمي است که مديريت باشگاه گرفته. آن‌ها صاحب‌اختيار هستند و مي‌توانند هر تصميمي براي باشگاه خود بگيرند. اين تيم خصوصي است و مسئولان باشگاه قطعا بهترين تصميم را مي‌گيرند.» مربي سابق شهرخودرو در بخشي ديگر از سخنان خود درباره نتايجي که در نيم‌فصل دوم به دست آوردند، اظهار مي‌دارد: «بنده بعد از رفتن يحيي گل‌محمدي به شهرخودرو آمدم که تغيير و تحولات زيادي در اين تيم صورت گرفته بود. بختياري‌زاده بايد از عملکرد فني خود دفاع کند. ما در چند بازي بدشانسي آورديم و فقط يک نيمه بد بوديم و آن هم نيمه دوم مقابل سپاهان بود. مقابل تراکتور بايد با اختلاف يکي، دو گل برنده بازي مي‌شديم و مقابل استقلال هم بدشانسي آورديم.» وي همچنين درباره ليگ برتر نوزدهم اظهار مي‌دارد: «ليگ نوزدهم شرايط خاص خودش را داشت؛ کرونا و سلب ايران از ميزباني بازي‌هاي آسيا ليگ را تحت‌الشعاع قرار داده بود. يک ليگ متفاوت را شاهد بوديم البته از لحاظ کيفي اتفاقاتي که افتاد نادر بود. 2 پيشنهاد در حد ليگ يک و ليگ برتر دارم. فعلا به کارهاي شخصي‌ام رسيدگي مي‌کنم. در حد کمک‌مربي در ليگ برتر نيز پيشنهاداتي به بنده شده است.»


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد