خبر ورزشي/ آزادکار عنوان‌دار بلاروسي و دارنده ۴ مدال برنز رقابت‌هاي جهان معتقد است حسن يزداني مي‌تواند انتقام شکستش را از ديويد تيلور بگيرد.
«علي شعبان‌اف» که ۴ مدال برنز جهان را در اوزان ۷۴ و ۷۹ کيلوگرم در کارنامه قهرماني خود دارد گفت: ۲ سال است به وزن ۸۶ کيلوگرم آمدم و مي‌خواهم با تمرينات بيشتر، به موفقيت دست يابم.
وي ادامه داد: هم اکنون تمرينات خود را زير نظر ايوان يانکوفسکي انجام مي‌دهيم که چندي قبل هم تيمي ما بود و هم اکنون به عنوان سرمربي با ما کار مي‌کند.
شعبان اف در مورد يانکوفسکي گفت: به نظرم او با موفقيت از پس وظايف خود بر مي‌آيد و آينده بسيار خوبي در مربيگري خواهد داشت.
وي در مورد عملکرد خود در مسابقات جهاني سال ۲۰۱۹ گفت: براي اولين بار بود که در مسابقات جهاني در وزن ۸۶ کيلوگرم به ميدان رفته بودم. البته، چون از وزن ۷۹ کيلوگرم به وزن ۸۶ کليوگرم صعود کرده بودم نياز داشتم افزايش وزن داشته باشم تا بتوانم در اين وزن جا بيافتم. فکر مي‌کنم اين کار يک و نيم تا دو سال طول بکشد.
دارنده مدال نقره بازي‌هاي اروپايي در وزن ۸۶ کيلوگرم در مورد حضور در المپيک گفت: ابتدا بايد سهميه اين وزن را کسب کنم و پس از آن براي موفقيت در المپيک تلاش کنم.
شعبان اف در مورد اينکه دو حريف سرسخت با نام حسن يزداني و ديويد تيلور در اين وزن حضور دارند و کدام يک را ترجيح مي‌دهد گفت: تيلور دو بار يزداني را شکست داده، يزداني با تيلور مانند ساير رقبا جنگيد، بلافاصله جلو رفت، فشار آورد و سعي کرد او را از پا بياندازد، اما اين تکنيک جواب نداد، زيرا تيلور در تمرينات و عملکرد از يزداني پايين‌تر نيست. يزداني از اين شکست تجربه آموخته و در جدال بعدي خود متفاوت عمل خواهد کرد. من فکر مي‌کنم او قادر به انتقام جويي از تيلور است. البته احتمال برابر براي پيروزي هر دو نيز برآورد مي‌شود.
وي در پايان در مورد برنامه‌هاي خود خاطر نشان کرد: من تازه از ماخاچ کالا برگشته ام و در حال حاضر نيز تمرينات شخصي خود را زير نظر انور ماگمدگاجيف انجام مي‌دهم. در تمرينات از ناحيه شانه آسيب ديدم که اميدوارم مورد خاصي نباشد، البته برنامه ريزي تمرينات و مسابقات ما با توجه به برگزاري رقابت‌هاي جهاني در آذرماه خواهد بود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد