ايسنا/ با وجود وعده‌هاي مديران پرسپوليس‌ براي پرداخت مطالبات برانکو، در عمل اقدامي صورت نگرفت تا پرسپوليس در آستانه محورميت از نقل‌وانتقالات و جريمه نقدي باشد.
در هفته‌هاي گذشته نگراني‌هاي زيادي درباره مطالبات برانکو و نامه تهديدآميز فيفا وجود داشت و به همين خاطر بيشتر سوالات از مديران باشگاه پرسپوليس درباره زمان پرداخت مطالبات برانکو ايوانکوويچ بود. با اين که چند هفته قبل رسول‌پناه به عنوان سرپرست و عضو هيأت‌مديره باشگاه در مصاحبه‌هاي مختلف گفته بود که در فرصت يک ماهه فيفا تمام مطالبات برانکو پرداخت مي‌شود و پرسپوليس‌ نگران بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتي نيست، اما حالا همه مي‌بينند اظهارات آقاي سرپرست، يک «وعده پوچ» و بوده فاصله زيادي با عملي شدن دارد. 
در همين حال در هفته گذشته علي رغبتي، عضو هيات مديره پرسپوليس‌، در يک مصاحبه تصويري صراحتا تاکيد کرد که مقدمات يک پرداخت فراهم شده و تا روز شنبه (يعني ١۵ شهريور) بخشي از مطالبات برانکو ايوانکوويچ پرداخت مي‌شود. البته او در صحبت‌هاي خود عنوان کرد که باز هم پرسپوليس‌ زمان دارد و نبايد از نقل‌وانتقالات محروم شود. 
در کنار اين عضو هيأت‌مديره پرسپوليس‌، رضا يلوه معاون اقتصادي باشگاه هم در چند روز اخير مانور زيادي رو تامين پول برانکو داد تا بلکه محبوب هواداران پرسپوليس شود. او هم روز پنج‌شنبه هفته گذشته در صفحه شخصي خود نوشت: «بخشي از منابع ريالي طلب ⁧‫برانکو‬⁩ تامين شده که در صدد هستيم ظرف چند روز آينده از طريق بانک مرکزي حواله ارزي دريافت کنيم. با توجه به وضعيت اقتصادي و نرخ صعودي ارز، در تلاشيم باقيمانده طلب ايشان را تامين و پرداخت کنيم». البته اين معاون اقتصادي پرسپوليس‌ در آخرين مصاحبه راديويي خود، درباره تمام مسائل مربوط به نقل‌وانتقالات، ماندن يا جدايي بازيکنان (که در حيطه وظايفش نبود) به صحبت پرداخت اما اشاره‌اي به وعده تامين مطالبات برانکو (که در حيطه وظايفش است) نکرد.
بررسي قرارداد اقتصادي پرسپوليس‌ و کارگزارش نشان مي‌دهد، سرخ‌ها در عمل هيچ راه درآمدزايي جز کارگزار ندارند. به عبارت ديگر پرسپوليس‌ که اين روزها بحران بزرگ مالي را تجربه مي‌کند، نمي‌تواند راهي براي درآمدزايي بينديشد و يا به دنبال امضاي قرارداد با اسپانسر ديگري باشد و فقط بايد در انتظار پرداختي‌هاي کارگزار خود بماند. کارگزار هم که طبق پيشبيني درآمدي که در قرارداد ذکر شده، تا به حال مرتب پرداختي داشته و عملا نمي‌توان شرکت کارگزار را مجبور به پرداختي‌هاي بيشتر کرد. 
نکته عجيب ماجرا اين‌جاست که مديران پرسپوليس با علم به اين اين که منابع ريالي لازم براي تامين ٧٨۴ هزار يورويي را در اختيار ندارند، به وعده‌هاي پوچ روي آوردند تا اين‌گونه سنگيني فشار هواداران را از روي دوش خود بردارند. نتيجه اين بي‌تدبيري هم اين است که پرسپوليس‌ به خاطر ضعف مديريتي که داشته، در آستانه ليگ قهرمانان آسيا بايد خود را بايد براي محروميت از نقل‌وانتقالات و جرايم سنگين‌تر کميته  انضباطي فيفا آماده کند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد