آخرين خبر/ باشگاه پرسپوليس طبق ليست يحيي گل‌محمدي تقريبا نقل‌وانتقالاتش را به مرحله پاياني رسانده و با تيمي کامل راهي قطر خواهد شد اما باشگاه استقلال فعلا با وعده‌هاي مديرانش براي برگرداندن آندره‌آ استراماچوني يا انتشار خبرهاي جذاب شرايط خوبي ندارد و امروز قطعا با تيمي نصفه و نيمه راهي دوحه خواهد شد! احمد سعادتمند پيش از فينال جام حذفي در سفري جنجالي به ايتاليا با وعده بازگشت استراماچوني به ايران برگشت و همين خبر کافي بود تا فرهاد مجيدي پس از دربي حذفي تيم را ترک کند و با وساطت ديگران با بي‌ميلي روي نيمکت آبي‌ها در فينال جام حذفي بنشيند و اين گونه بود که جام از دست استقلال افتاد و تراکتور قهرمان جام حذفي شد. پس از اتفاقات حاشيه‌اي فينال، مديريت باشگاه با وجود تاکيد به برگرداندن استراماچوني که البته طبق قوانين جديد سازمان ليگ امکانپذير نيست، سراغ چند گزينه داخلي رفت تا براي ليگ قهرمانان يا احيانا فصل آينده جانشين مجيدي را انتخاب کند و درنهايت هم تصميم بر آن شد مجيد نامجومطلق مربي استقلال، به عنوان سرمربي موقت هدايت آبي‌ها را در ليگ قهرمانان به عهده بگيرد.
در اين ميان توقع هواداران پس از اين همه ناکامي حضور موفق باشگاه در نقل‌وانتقالات بود؛ نقل‌وانتقالاتي که البته به واسطه شکايت شفر فعلا بسته است. اما وعده مديران استقلال براي بستن تيم کهکشاني براي فصل آينده، توافق با چند بازيکن با وضعيت مبهم و نامعلوم و يکي، دو بازيکن معمولي است. استقلالي‌ها در چند روز گذشته محمدرشيد مظاهري و بابک مرادي را از تراکتور و ماشين‌سازي به خدمت گرفتند که هر 2 بازيکن طبق ادعاي باشگاه‌هاي سابق‌شان با آن‌ها قرارداد دارند و فسخ قراردادشان و قرارداد جديد آن‌ها با استقلال غيرقانوني است و اگر اين ادعا ثابت شود استقلالي‌ها بايد منتظر تکرار داستان محمد بلبلي و مهدي طارمي باشند. متين کريم‌زاده، مدافع چپ و جوان پارس‌جنوبي هم در حالي جذب شده که استقلال در جناح چپ هرويه ميليچ و ميلاد زکي‌پور را دارد و اولويت براي تقويت جناح راست و دفاع مياني بود! در اين ميان مذاکراتي هم با سعيد واسعي، محمدحسين مرادوند و فرشاد احمدزاده انجام شده که اين بازيکنان هم يا درخواست‌هاي نجومي داشته‌اند و يا باشگاه‌هايشان پول زيادي بابت رضايت‌نامه مي‌خواستند و يا هواداران با حضورشان مخالفت کرده‌اند.
همين نقل‌وانتقالات نصفه‌ونيمه هم خالي از شک و شبهه نبوده؛ از مکان مذاکره تا چرايي مذاکره با اين نفرات سوالات زيادي براي هواداران و رسانه‌ها ايجاد کرده است. اولين سوال اين است که مگر ساختمان 5 طبقه باشگاه چه اشکالي دارد که مديران اين تيم يک هتل را محل قرارهاي خود و ايجاد قرارداد با بازيکنان در نظر گرفته‌اند؟ نکته قابل توجه ديگر در برگزاري اين نشست‌ها وجود برخي چهره‌ها و افراد شائبه‌دار است؛ افرادي که مشخص نيست چه سمتي در اين باشگاه دارند. سوال ديگري که براي همه و طرفداران استقلال پيش مي‌آيد، اين است که چه کسي فهرست اين بازيکنان را به باشگاه داده تا با آن‌ها قرارداد بسته شود؟ بابک مرادي، سيداحمد موسوي، متين کريم‌زاده و حتي فرشاد احمدزاده که به خاطر فشار هواداران مذاکره با آن‌ها تکذيب شد، با نظر چه کساني با استقلال وارد مذاکره شدند؟ آيا سرمربي بعدي استقلال که هدايت اين تيم را قبول مي‌کند فردا بابت اين خريدها بهانه نمي‌‌آورد؟ و يک سوال مهمتر، چرا خبري از مذاکره با ستاره‌هاي قراردادتمام استقلال از جمله علي کريمي، دياباته و ميليچ که باشگاه را هم به شکايت و جدايي تهديد کرده‌اند، نيست. 
در اين زمينه تقريبا هيچ کسي در باشگاه پاسخگو نيست و شايد فقط در مورد يکي از سوال‌ها بشود به اظهارنظر جالب عبداللهي، سرپرست جديد تيم استقلال استناد کرد. او درخصوص آخرين وضعيت استراماچوني توضيح کوتاهي داد و گفت: «تا آنجايي که بنده اطلاع دارم هماهنگي لازم با استراماچوني انجام شده و باشگاه در تلاش است که ايشان را برگرداند. استراماچوني در جريان همه چيز هست.» اين‌که استراماچوني در جريان همه چيز هست شايد بدان معنا باشد که نقل‌وانتقالات هم بر اساس نظر او انجام مي‌شود. بنابراين اگر چنين باشد نمي‌توان از کنار خبر خبرگزاري مهر که از حضور استراماچوني در قطر براي تماشاي ديدارهاي ليگ قهرمانان آسيا و احيانا بازي‌هاي استقلال خبر داده بي‌تفاوت گذشت. مهر ديروز نوشت: «اين امکان وجود دارد که سرمربي محبوب هواداران استقلال در دوحه به کاروان آبي‌ها بپيوندد.» اگر اين خبر درست باشد شايد به معناي برداشته شدن موانع حضور دوباره مرد ايتاليايي در تهران و روي نيمکت آبي‌ها باشد و او به دوحه مي‌رود تا تيم آينده‌اش را از نزديک تماشا و آناليز کند!


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد