خبر ورزشي/ سعيد رمضاني سرپرست سابق استقلال گفت:«آن‌هايي که بعد دربي از تقديم قهرماني به استقلال حرف زدند، بايد به وجدان‎شان رجوع کنند و ببينند با آن حرفي که زدند و محقق نشد، عذاب وجدان مي‌گيرند يا نه؛ البته اگر وجداني باشد!»
اتفاقات مربوط به دربي از روزي استارت خورد که احمد سعادتمند چراغ خاموش تهران را به قصد ديدار با استراماچوني ترک کرد و به اروپا رفت. دو روز بعد که اين خبر منتشر شد خيلي از پيشکسوتان استقلال با اين استدلال که سعادتمند رفته تا درباره بازگرداندن استراماچوني چانه‌زني کند به اين سفر حمله کرده و آن را بي‌موقع دانستند؛ از جمله حسن روشن که به خبرورزشي گفت: «حتي اگر ويزاي سعادتمند براي قبل از دربي بود بايد صبر مي‌کرد و نمي‌رفت».
دقايقي پس از پيروزي استقلال، يحيي گل‌محمدي که از شکست تيمش به شدت ناراحت بود در نشست خبري عليه تيم داوري جبهه گيري کرد و حتي گفت مي‌خواهند استقلال را قهرمان جام‌حذفي کنند. سعيد رمضاني روز گذشته و با کلي تأخير نسبت به آن اظهارات- يا بهتر است بگوييم اتهامات- موضع گرفت و گفت: «آن‌هايي که بعد دربي از تقديم قهرماني به استقلال حرف زدند، بايد به وجدان‎شان رجوع کنند و ببينند با آن حرفي که زدند و محقق نشد، عذاب وجدان مي‌گيرند يا نه؛ البته اگر وجداني باشد!» البته غير از گل‌محمدي، ساکت الهامي و محمدرضا زنوزي هم چنين پيش‌بيني‎هايي از قهرمان شدن استقلال کرده بودند، اما موضوعي ديگر نيز باعث شد تا شيريني دربي پس از پيروزي مهم استقلال در ديدار نيمه‌نهايي روبه‌روي پرسپوليس بعد از ۱۸ ساعت به کام طرفداران اين تيم تلخ شود. جايي که فرهاد مجيدي استعفا کرد و در واکنش به اطلاعات دقيقي که از دليل سفر مديرعامل باشگاه داشت روز خوب هواداران را خراب کرد! سرپرست پيشين استقلال که داماد ناصر حجازي هم هست در واکنش به اين اقدام گفت: «فرهاد مجيدي نبايد بعد از دربي استعفا مي‌داد و اتفاقاً سر اين داستان با او کمي حرفم شد. کاش صبر و تحملش کمي بيشتر بود تا اين اتفاق‌ها نمي‌افتاد. در اين بين نمي‌توان گفت چه کسي مقصر است يا چه کسي بي‌تقصير!» او با اين جمله بخشي از بروز اين مشکلات را بر گردن مديرعامل هم انداخت که قبل از فينال راهي ايتاليا شد. ماجرايي که در نهايت منجر به از دست رفتن يک جام از کف استقلال شد هرچند رمضاني گفت استقلال کامل‌ترين تيم در ايران و آسيا بود. او در آخر ابراز اميدواري کرد اين تيم با کسب ثبات اتفاقات خوبي را تجربه کند به شرطي که از بيرون از مجموعه، کاري به کارش نداشته باشند!


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد