ورزش 3/ آئورليو دي لائورنتيس با تاييد باشگاه ناپولي به ويروس کرونا مبتلا شده است.
روز گذشته نشريه رپوبليکا اعلام کرد که يکي از 20 رئيس باشگاه‌هاي سري آ که در جلسه آنها در شهر ميلان حضور فيزيکي داشتند، به کرونا مبتلا بوده و با توجه به اينکه او در استفاده صحيح از ماسک خود در طول مدت جلسه اهمال مي‌کرد، ممکن است اين ويروس را به همتايانش در ساير باشگاه‌ها انتقال داده باشد.
اکنون مشخص شده است که آن فرد مبتلا به کرونا، آئورليو دي لائورنتيس رئيس باشگاه ناپولي بوده است که با وجود داشتن علائم اين بيماري باز هم در جلسه شرکت کرده بود.
باشگاه ناپولي صبح امروز با انتشار بيانيه‌اي اعلام کرد که دي لائورنتيسبه کرونا مبتلا شده است و دو هفته قرنطينه خواهد بود.
طبق گزارش نشريه رپوبليکا که دي لائورنتيس را به خاطر به خطر انداختن سايرين شديداً مورد انتقاد قرارداده است، اين مرد 71 ساله علائم بيماري‌اش را به آلرژي ناشي مصرف صدف خوراکي ربط داده در حالي که او از چند روز قبل اين علائم را داشته است و تست کرونا هم داده بود اما براي دريافت نتيجه آن منتظر نماند و در جلسه سران باشگاه‌ها شرکت کرد.
در همين حال رپويليکا به نقل از شاهدان عيني حاضر در جلسه روئساي باشگاه نوشته است که دي لائورنتيس در مدت جلسه هم هميشه به شيوه صيحيح از ماسک خود استفاده نمي‌کرد و حتي براي صحبت کردن با همتايانش و خبرنگاران در پايان جلسه ماسکش را کنار مي‌زد. حالا تمام افرادي که در جلسه حضور داشتند بايد تست کرونا بدهند و احتمالاً مدتي هم قرنطينه خواهند بود.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد