ورزش 3/ خواکين کاپاروش، سرمربي سابق سويا معتقد است که نبايد فشار بيش از حدي روي آنسو فاتي وارد شود.
اسپانيا در دومين ديدارش در رقابت هاي ليگ ملت هاي اروپا، مقابل اوکراين قرار گرفت و آنسو فاتي با گلزني در اين مسابقه، به جوان ترين گلزن تاريخ لاروخا تبديل شد. در دقيقه 32 ديدار بود که فاتي گل سوم اسپانيا را وارد دروازه اوکراين کرد تا با 17 سال و 311 روز، يک رکورد تاريخي را به نام خود ثبت کند.
با توجه به درخشش پديده اسپانيايي مقابل اوکراين، حالا فشارها روي او افزايش يافته و بسياري اين بازيکن را ستاره آينده فوتبال اين کشور و حتي دنيا تلقي مي‌کنند. موضوعي که خواکين کاپاروش با آن مخالف است. او در اين باره گفت: " ما بايد در مورد آنسو فاتي آرامش مان را حفظ کنيم. خيلي زود آنسو فاتي را با بازيکنان درجه اول دنيا مقايسه مي‌کنيم در حالي که او تازه وارد است.
شکستن رکورد قطعاً کار دشواري است اما ماندن در تيمي که همواره از شما چيزهاي بيشتري مي‌خواهد نيز کار سختي محسوب مي‌شود. با اين حال خصوصيات فني و جسمي او بسيار فوق‌العاده است."
کاپاروش درباره نسل جديد فوتبال اسپانيا که در حال شکل‌گيري است نيز گفت: " بازيکنان جوان اسپانيا فقط با هم هم‌تيمي نيستند بلکه آنها از بچگي در کنار يکديگر بوده‌اند و به نوعي با هم بزرگ شدند. ما مي توانيم نسبت به تيم بسيار خوش‌بين باشيم."

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد