ايسنا/ فولاد خوزستان فصل نقل و انتقالات بي سر و صدايي را دنبال مي‌کند و وضعيت نامعلومي براي جذب بازيکن دارد.
تيم فولاد خوزستان فصل گذشته را با ايستادن در رده سوم به پايان رساند تا سهميه پلي آف ليگ قهرمانان آسيا را به دست بياورد. آن ها فصل موفقي را پشت سر گذاشتند و با برنامه‌اي که مديران فولاد داشته اند، بودجه اين تيم در فصل جديد بيشتر شده است و آن ها قصد دارد فصل جديد را مانند فصل گذشته و شايد هم بهتر به پايان برسانند.
مهم ترين کاري که توسط مديران باشگاه فولاد ابتدا انجام شد، توافق با دو مهره موفق اين باشگاه در فصل گذشته بود. قرارداد سعيد آذري مديرعامل و جواد نکونام سرمربي تيم تمديد شد و آن ها فصل بعد هم در کنار فولاد مي مانند تا تيمشان را در ليگ قهرمانان آسيا همراهي مي کنند.
مساله حائز اهميت براي جواد نکونام، حفظ بازيکنان فصل گذشته تيمش بود. در همين راستا باشگاه فولاد تاکنون با بازيکناني از جمله فرشاد احمدزاده، محمد آبشک، لوسيانو پريرا، محمد قاسمي نژاد و وحيد حيدريه به توافق رسيده است و اين بازيکنان قرارداد خود با فولاد خوزستان تمديد کرده اند.
اما دو بازيکن هم از جمع فولادي ها جدا شدند. شهاب گردان، دروازبان اصلي فولاد در فصل گذشته که يکي از بهترين دروازبان هاي ليگ از نظر آمار پايين دريافت گل ناميده شد از اهوازي ها جدا شد و به ذوب آهن پيوست. ديگر خروجي فولادي ها فرزاد جعفري است که ديروز (پنجشنبه) با فولادي ها خداحافظي کرد. اين مدافع در فصل گذشته کمتر به بازي گرفته مي شد. جعفري قصد دارد فوتبالش را در تيمي بيرون از استان خوزستان دنبال کند.
با شکايت باشگاه سپيدرود از فولاد خوزستان در پرونده محمد بلبلي و فسخ يک طرفه اين بازيکن، کميته استيناف فدراسيون فوتبال، باشگاه فولاد را محکوم کرد و اين باشگاه از دو پنجره نقل و انتقالاتي محروم شد. باتوجه به اين محروميت فولادي ها از جذب بازيکن محروم خواهند بود.
با وجود اين محروميت اما فولادي ها يک بازيکن جذب کردند. شروين بزرگ مهاجم فصل قبل مس کرمان با قراردادي به مدت يک سال، شاگرد نکونام شد تا اولين خريد فولادي ها لقب بگيرد. باشگاه فولاد به دنبال اين است که هرچه سريع تر مشکل اين محروميت را حل کند تا بتواند خريد هاي خود را ادامه دهد.
با خروج شهاب گردان، نکونام بايد به فکر جذب يک دروازبان باشد چرا که فولاد اکنون بدون سنگربان فصل گذشته‌اش، دروازه تيمش را مطمئن نمي بيند. ضمن اين که فولادي ها نياز به تقويت خط حمله خود دارند. آن ها فصل گذشته آمار چندان مطلوبي در گلزني نداشتند و اين ضعف بزرگي بود که در تيمشان حس مي‌ شد.
با اين حال اگر پنجره نقل و انتقالاتي فولادي ها باز نشوند، آن ها فصل بعد بايد با همين ترکيب به جنگ مسابقات آسيايي بروند و اين شرايط را براي آن ها بسيار سخت خواهد کرد. نکونام از اين وضعيت راضي نيست و مسئولان فولادي هم مي خواهند مشکلات باشگاهشان را رفع کنند تا حضوري قدرتمند در فصل پيش رو داشته باشند.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد