ورزش 3/ عضو هيات مديره باشگاه استقلال با پيگيري هاي خود موفق شد پاي قوه قضاييه را به ماجراي بازگشت استراماچوني باز کند.

چندي قبل بود که مهدي عبديان عضو هيات مديره باشگاه استقلال با تنظيم و ارسال نامه اي خطاب به حجت الاسلام والمسلمين ابراهيم رييسي رييس قوه قضاييه خواهان ورود اين قوه به قانون منع حضور خارجي ها در فوتبال ايران شد.
عبديان در اين نامه با توضيح کامل وضعيت پيش آمده براي آندره آ استراماچوني آورده بود که فدراسيون فوتبال اجازه نمي‌دهد مربي‌اي که هواداران استقلال به او علاقه‌مند هستند ومحبوبيت زيادي دارد به ايران برگردد و کارش را انجام دهد.
حالا با گذشت چند روز قوه قضاييه رسما به اين ماجرا ورود کرده است. در نامه اي که سعيد عمراني معاون قضايي دادستاني کل کشور به رييس فدراسيون فوتبال نوشته خواهان آن شده تا نسخه‌اي قانون منع ورود خارجي ها به ايران را به طور کامل در اختيارش بگذارند. همچنين معاون قضايي دادستان از حيدر بهاروند سرپرست فدراسيون فوتبال خواسته در پيوست ارائه قانون جديد منع حضور خارجي ها آورده شود که آيا اين مصوبه عطف ماسبق مي‌شود يا خير.
از خط آخر نامه قوه قضاييه به فدراسيون فوتبال هم اينطور برداشت که از گزارش ها پيداست اين قانون موجب تضييع بيشتر بيت المال مي‌شودکه اين بخش به طور خاص به نامه استقلالي ها درباره استراماچوني اختصاص دارد. در نامه عضو هيات مديره استقلال امده بود که اگر استراماچوني به استقلال برنگردد، باشگاه بايد پولش را به طور کامل پرداخت کند که اين مساله تضييع بيت المال خواهد بود.
اين نامه را مهدي عبديان در اينستاگرام خود منتشر کرده و از رييس قوه قضاييه بابت پيگيري ماجراي پيش آمده براي استراماچوني به طور مشخص تشکر کرده است. نکته قابل توجه اينکه رونوشت نامه معاون دادستان به فدراسيون فوتبال براي مسعود سلطاني فر وزير ورزش و جوانان نيز ارسال شده است.
حالا فدراسيون فوتبال موظف است که درباره قانون منع حضور خارجي ها و به خصوص مساله آندره آ استراماچوني به طور کامل توضيح بدهد. به نظر مي رسد مديران فدراسيون طي روزهاي آينده نامه خود را در اين خصوص به همراه نسخه تاييد شده هيات رييسه درباره قانون مذکور به قوه قضاييه ارسال کنند و بايد ديد تبعات اين موضوع چه خواهد شد.قانون منع ورود خارجي ها به فوتبال ايران چند روزي است از سوي برخي باشگاه هاي ليگ برتري و به خصوص استقلالي ها که مي‌خواهند استراماچوني را به اين تيم برگردانند مورد انتقاد قرار گرفته و حالا بايد ديد چه اتفاقاتي در اين خصوص رخ مي‌دهد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد