ورزش 3/ ايتاليايي ۴۴ ساله، همچنان ترند اخبار فوتبال ايران است.
 آندره آ استراماچوني هم اينک در ۲۱۲۷ مايلي تهران هم نگاهها را به سوي خود مجذوب نگه داشته و سير اتفاقات ۴۸ ساعت اخير گوياي همه ماجراست.
در سکوت محض باشگاه استقلال شايد بد نباشد چند نکته مرور شود:
۱. موضع فدريکو پاستورلو
مدير برنامه آندره‌ا استراماچوني امروز با پست اينستاگرامي جهت جديدي به موضوع داد.
او صراحتا مدعي شد باشگاه استقلال چند روزي است که هيچ تحرکي را براي بازگشت استرا انجام نداده است.
آنگونه که از خبرها برمي آيد باشگاه استقلال پاسخ ايميل اخيد  استراماچوني  را که در آن از آمادگي براي بازگشت به ايران خبر داده و خواستار واريز پيش پرداخت مورد توافق طرفين و همچنين تعيين تکليف در خصوص لغو قانون منع جذب خارجي‌ها شده بود را پاسخ نداده است.
مديران استقلال به خوبي مي دانند سکوت يک هفته اي در برابر نامه فردي با کاراکتر استرماچوني چه عواقبي مي تواند در پي داشته باشد.
پرسش مهم اينکه؛
اين سکوت چه زماني مي شکند؟
۲.درودگر و موضع فدراسيون
اظهارات صادق درودگر،عضو هيات رييسه سازمان ليگ را مي توان يک موضع غيررسمي از مواضع فدراسيون فوتبال دانست.
اينکه او چند روز قبل از اطلاع رساني پاستورلو مدعي شد اخبار مربوط به بازگشت استراماچوني يک نمايش رسانه اي است و اگر مرد محبوب قصد عزيمت به تهران داشته باشد او مشکلش را حل مي کند.
۳. دي مارتزيو يا ديگران ؟
منبع موثق خبري نقل و انتقالات فوتبال جهان همچنان مهم‌ترين منبع درباره استراست.
البته او قبلا به شايعه سرمربيگري استراماچوني در تيم ملي ايران هم اشاره کرده بود که چند ماه پيش با واکنش امير مهدي علوي،سخنگوي فدراسيون فوتبال روبرو شد.
دي مارتزيو اخيرا هم از تصميم احتمالي احمد سعادتمند براي استعفا خبر داد که فعلا چنين خبري رسانه اي نشده است.
نکته مهم اينکه گزارش روز گذشته او درباره ايران و استرا خوشبينانه نبود .
۴.فدراسيون،سازمان ليگ و بقيه....
برخي خبرهاي رسيده از ساختمان ۵ طبقه سئول حاکي است که مديران ارشد فدراسيون در تماس هاي خود با مديران ارشد  باشگاه استقلال خواهان دريافت اصل مذاکرات و شروط مکتوب استرا شده اند.
منابع موثق خبر مي دهند که فدراسيون با اين کار قصد دارد ابتدا کل ماجرا را راستي آزمايي کند و حتي برخي بر اين باورند ممکن است در صورت قطعيت تفاهم ميان سران تهران_رم و اعلان آن به فدراسيون قانون ممنوعيت حضور خارجي ها با تکيه بر قرارداد قبلي استرا با تغييراتي روبرو شود.
در اين شرايط شايد خروج از فضاي متشنج فعلي و ارائه نامه اي  از طرف باشگاه استقلال که روي آن امضا استرا و کلمه verrò )مي آيم) نقش بسته باشد بازي را کاملا عوض کند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد