خبر ورزشي/ سرمربي تيم نساجي مازندران گفت: باشگاه استقلال با من اصلاً صحبتي نداشت، اما برخي مي‌گفتند گزينه اصلي هدايت اين تيم هستم.
تيم نساجي مازندران سومين تيم برتر دور برگشت فصل اخير، يک يک بازيکنان خود را از دست مي‌دهد و اين به خاطر ناتواني باشگاه در تمديد قراردادهاست و البته اجتناب‌ناپذير است به اين خاطر که تيم‌هاي خواهان بازيکنان نساجي پيشنهاد‌هاي چند ميلياردي مي‌دهند. اين بدين معني است که نساجي براي حضور شايسته در فصل جديد بازي‌ها بايد يک تيم جديد بسازد؛ در حالي که خيلي از طرفداران نساجي نگران فصل آينده تيم هستند محمود فکري در تلاش براي ساختن يک تيم جديد است و تاکنون چند بازيکن دسته اولي جذب کرده است. او در تازه‌ترين مصاحبه اش به نکات جالبي اشاره کرده است.
نساجي بازيکنان زيادي را در تعطيلات تابستاني از دست داد، دليل اصلي چيست؟
خب تيم به لطف درخشش در دور برگشت بازي‌ها مورد توجه قرار گرفته است؛ ما بعد از نمايش‌هايي که در هفته‌هاي پاياني ليگ برتر داشتيم پيش‌بيني مي‌کرديم بازيکنان تيم مورد توجه تيم‌هاي ديگر قرار بگيرند، اما هيچ‌وقت تصور نمي‌کرديم اين پيشنهاد‌ها به اندازه‌اي باشد که لحظه‌اي براي بازيکن جاي درنگ براي جدايي از نساجي باقي نماند. ما قادر به برابري با پيشنهاداتي که به بازيکنان ما داده شده بود، نبوديم. اين هم طبيعي است. نساجي مالک شخصي دارد و توسط يک شخص اداره مي‌شود، اما بيشتر تيم‌هاي ليگ برتري از سوي کارخانه‌هاي بزرگي، چون ذوب‌آهن، گل‌گهر، فولاد و... اداره مي‌شوند. راه چاره ساختن يک تيم جديد است. ما در اين مسير تلاش‌هاي خود را آغاز کرده‌ايم.
در روز‌هاي ابتدايي نقل و انتقالات نساجي فقط بازيکنان دسته اولي به‌خدمت گرفته است...
خب اکنون بازيکنان ليگ برتري پيشنهاد‌هايي مي‌دهند که برآورده کردن اين پيشنهادات در توان باشگاه ما نيست. ما بايد صبر کنيم تيم‌هاي متمول بازيکنان خود را جذب کنند و بعد وارد مقوله جذب بازيکن ليگ برتري شويم، اما نمي‌خواهيم تا آن موقع فرصت جذب بازيکن دسته اولي را از دست بدهيم. اگر قرار باشد دست روي دست بگذاريم بازيکنان خوب دسته اولي نيز جذب خواهند شد. کما اينکه توأم با ما برخي از تيم‌ها هم تلاش مي‌کنند بازيکنان خوب دسته اولي را به‌خدمت بگيرند.
حضور صمد مرفاوي که قبلاً در ليگ برتر مربي بوده در کادر فني نساجي يک اتفاق جالب بود. آيا باز هم از او در کادر فني نساجي مازندران بهره خواهيد برد؟
حضور ايشان در کادر فني براي ما افتخار است با توجه به اينکه پيش‌تر در تيم‌هاي متعددي سرمربي بوده. متأسفانه در ايران بيشتر مربيان تلاش مي‌کنند دستياراني براي خود انتخاب کنند که هيچ وقت داعيه سرمربيگري نداشته باشند و هميشه خيال‌شان راحت باشد که از سوي دستيار تهديد نخواهند شد. من زماني که دستيار بودم از جمله دستيار آقا صمد با همه وجود براي سرمربي کار کردم و الان هم همين نگاه را دارم و اعتقادم بر اين است مربي‌اي که دستيار من مي‌شود با همه وجود براي تيم کار خواهد کرد. همه دستيارانم در نساجي از جمله آقا سيروس که با هم همبازي و رفيق بوديم؛ حنيف عمران‌زاده، احمد فيض‌کريملو، فاضلي، هاروت ابراهيميان و... به تيم کمک کردند و اگر در فصل آينده براي پيشرفت شغلي راهي تيم‌هاي جديد نشوند در خدمت‌شان خواهيم بود.
و سؤال مهم؛ با اين جدايي‌ها ديگر نبايد از نساجي انتظار صعود به ليگ قهرمانان آسيا را داشت؟
انتظار بايد از تيم منطقي باشد. به جاي طرح اين حرف‌ها که تيم بازيکنان زيادي از دست داده و... بايد به باشگاه نساجي کمک شود. تيم نبايد هيچ فشاري را احساس کند و بايد بدون دغدغه گام به ميدان بگذارد. ما در حال ساختن يک تيم جديد هستيم و اگر قرار باشد خودي‌ها به ما ضربه بزنند شرايط بدتر خواهد شد و اگر تيم به دسته پايين‌تر سقوط کند بازگشت به ليگ برتر کار سختي خواهد بود. همان‌طور که نساجي بعد از ۲۴ سال به ليگ برتر صعود کرد. رضا حداديان به‌عنوان يک عاشق در نساجي هزينه مي‌کند و اين در حالي است که درآمد‌ها حتي به ريال کاهش پيدا کرده، اما هزينه‌ها چندبرابر شده و تقاضاي من از مديران استاني اين است که به او کمک کنند. حتي مديران مازندراني که خارج از استان هستند. نساجي فقط براي شهر قائمشهر نيست و تعلق به همه شهر‌هاي استان دارد. ما تلاش خواهيم کرد مبتني بر واقعيت‌ها و به اندازه توان تيم شايسته‌اي بسازيم و در چنين شرايطي انتظار داريم همه در کنار نساجي باشند و از تيم حمايت کنند.
صحبت از حضور شما در استقلال بود؛ در صفحه شخصي‌تان نوشته بوديد با اسم شما بازي شده است!
من يک فصل ديگر با نساجي قرارداد دارم و به قرارداد خود با اين تيم پايبند هستم. باشگاه استقلال با من اصلاً صحبتي نداشت، اما برخي مي‌گفتند گزينه اصلي هدايت تيم آبي هستم. نه اينکه حضور در رأس کادر فني تيم آبي را در توانمندي خود نمي‌ديدم، اما وقتي صحبتي با من صورت نگرفته بود نبايد به‌عنوان گزينه نام برده مي‌شدم و با اسم من بازي مي‌شد. براي استقلال آرزوي موفقيت مي‌کنم.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد