مهر/ فهرست استقلال براي حضور در فصل آينده رقابت‌هاي ليگ برتر در شرايطي به مراحل نهايي رسيده است که اين تيم سرمربي ندارد و مشخص نيست چه کسي تصميم نهايي را در مورد بازيکنان گرفته است.

باشگاه استقلال بعد از سال‌ها توانست تا حدودي شاکله و استخوان‌بندي خود را حفظ کرده و در کنار آن بدون هياهو و بر هم زدن نظم بازار نقل و انتقالات، با جذب منطقي بازيکنان مورد نياز دست به ترميم بزند. آبي‌ها حالا در جايگاهي قرار دارند که در همه پست‌ها به اندازه کافي بازيکن دارند.
دو دروازه‌بان با کيفيت
جذب محمد رشيد مظاهري دروازه‌بان ملي پوش و باتجربه در کنار حفظ سيد حسين حسيني و تمديد قرارداد با حسين پورحميدي، دروازه آبي‌ها در فصل جديد را بيمه مي‌کند و آنها در هر شرايطي خيال شان بابت دروازه کاملاً آسوده است.
سرمربي استقلال در ليگ بيستم هر فردي باشد، خيالش از چارچوب توري اين تيم کاملاً آسوده است و آنها نه تنها يکي از بهترين‌ها را در ترکيب دارند، بلکه نيمکتي کاملاً مطمئن نيز در اختيار خواهند داشت. سخت‌ترين کار کادر فني استقلال انتخاب در آخرين سنگر اين تيم است و البته مديريت کردن بر اين دو دروازه‌بان مدعي.
کامل‌ترين خط دفاعي
آبي‌ها در قلب دفاع هم شرايط خوبي دارند و به قدر کفايت بازيکن باتجربه، جوان و قابل اعتماد دارند. آنها مرادمند را در اين منطقه به نفرات خود اضافه کردند. روزبه چشمي در کنار سياوش يزداني، محمد مرادمند عارف غلامي، شاهين طاهرخاني و سينا خادم پور بعلاوه محمد دانشگر دست سرمربي فصل بيستم استقلال را کاملاً باز مي‌گذارد تا در سيستم و تاکتيکي بتواند ترکيب‌هاي مختلف را به شکل دهد.
در حالي که استقلال بهترين مدافع راست ايران را در اختيار دارد و بسيار بعيد است وريا غفوري در شرايط عادي از ترکيب بيرون بماند، آنها يک بازيکن جوان و آينده دار به اسم آرش داجليري را داشتند و براي ترميم اقدام به جذب يکي از محصولات آکادمي خود در سال‌هاي گذشته کردند و سيد احمد موسوي را به خدمت گرفتند.
موسوي ۲۷ ساله يک ذخيره مطمئن است که در مواقع لزوم مي‌تواند جاي وريا غفوري را در ترکيب ثابت گرفته و همچنين يک تعويض کاملاً مطمئن است. شرايط آبي‌ها در دفاع چپ هم کاملاً خوب و مناسب است. آنها دو باتجربه مثل ميليچ و زکي‌پور را در اختيار دارند و در کنار آنها يک جوان کاملاً قابل اعتماد به اسم متين کريم زاده را گرفتند.
ترميم خط مياني
تمديد قرارداد با فرشيد باقري، فرشيد اسماعيلي در کنار حفظ ريگي و اضافه شدن شجاعيان خط مياني آبي‌پوشان را به نقطه قوت تبديل کرده است. حتي در صورت عدم بازگشت علي کريمي، استقلالي‌ها باز هم در مرکز خط دفاعي بازيکناني باتجربه و قابل اتکا مثل مسعود ريگي و فرشيد باقري را دارند. روزبه چشمي، سينا خادم پور و داريوش شجاعيان را هم بازيکنان چند پسته‌اي هستند که در روزهاي ناداري مي‌توانند در پست هافبک دفاعي عصاي دست مربي باشند. احتمال ادامه همکاري علي کريمي و استقلال هم وجود دارد که در اين صورت اين منطقه از زمين کامل‌تر مي‌شود.
گرچه بازيساز اول آبي‌ها در اين فصل فرشيد اسماعيلي است، اما نفراتي مثل داريوش شجاعيان، آرش رضاوند و فرشيد باقري هم ديگر بازيسازاني هستند که مي‌توانند در خط مياني آبي‌ها کار کنند. آنها در ميانه راه مي‌توانند رضا آذري جوان را هم دوران نقاهتش را مي‌گذراند را هم به اين خط اضافه کنند. ضمن اينکه از سعيد واسعي خريد جديد استقلال که احتمالاً طي روزهاي آتي از او رونمايي مي‌شود هم نبايد به راحتي عبور کرد.
در پست وينگر چپ شايد گزينه اصلي استقلال داريوش شجاعيان باشد، اما آنها بازيکنان ديگري هم براي قرار گرفتن در اين منطقه دارند که شايد مهمترين آنها بابک مرادي خريد جديد اين تيم است. در کنار آنها ميلاد زکي‌پور هم ديگر بازيکني است که قابليت حضور در اين پست را دارد.
مهم‌ترين گزينه سمت راست خط مياني استقلال هم مي‌تواند آرش رضاوند باشد. بازيکن توانمندي که فصل گذشته هم تعداد زيادي بازي براي اين تيم انجام داد و نمره قبولي گرفت. سعيد واسعي يکي از خريدهاي جديد آبي‌پوشان که هنوز موفق به اخذ رضايتنامه اش نشده نيز يکي از گزينه‌هاي مهم براي قرار گرفتن در اين منطقه از زمين است.
زکريا مرادي بازيکن جوان تيم استقلال هم ديگر گزينه حضور در سمت راست خط مياني آبي‌پوشان است و علي دشتي هم در صورت ادامه همکاري با آبي‌ها ديگر گزينه حضور در اين منطقه است.
ترميم خطرناک‌ترين خط حمله
آبي‌ها در خط حمله هم مثل فصل گذشته شرايط خوبي دارند. آنها با ارسلان مطهري، قائدي و دياباته باز هم مي‌توانند خطرناک‌ترين خط حمله ليگ را داشته باشند و به اين نفرات بايد سجاد آقايي جوان را اضافه کرد که در نيم فصل دوم فصل گذشته به صورت قرضي براي ذوب آهن توپ زده بود و حالا به اين تيم بازگشته است.
مديران استقلال دوران خوبي را در نقل و انتقالات پشت سر گذاشتند و اين تيم شسته و رفته تنها يک سرمربي کم دارد. هواداران استقلال بي‌صبرانه منتظرند تا مديران باشگاه از گزينه سرمربيگري خود در فصل جديد رونمايي کنند تا اميد آنها به سپري کردن فصلي خوب دو چندان شود.
يک ابهام در مورد رقم‌هاي قراردادها
مسئولان باشگاه استقلال در شرايطي قرارداد برخي بازيکنان خود را تمديد کردند و با تعدادي بازيکن جديد هم قرارداد بستند که مشخص نيست سقف مد نظر فدراسيون فوتبال را رعايت کردند يا آنها هم مثل تعدادي از تيم‌ها رقم‌هاي چند ميلياردي را به بازيکنان پرداخت خواهند کرد. به نظر مي‌رسد استقلال هم از قافله افزايش رقم‌ها جا نمانده و براي حفظ تعدادي از بازيکنان خود ناچار شده سرکيسه را شل تر کند و بالاي ۵ ميليارد به برخي بازيکنان وعده بدهد.
اسامي بازيکناني که تا امروز براي ليگ بيستم در ليست استقلال حضور دارند
توضيح: احتمال اعمال تغيير در ليست وجود دارد
دروازه‌بان: سيد حسين حسيني، محمد رشيد مظاهري، حسين پورحميدي
مدافع راست: وريا غفوري، سيد احمد موسوي، آرش داجليري
مدافع چپ: هرويه ميليچ، ميلاد زکي‌پور، متين کريم پور
مدافع مياني: روزبه چشمي، عارف غلامي، سياوش يزداني، محمد دانشگر، شاهين طاهرخاني، محمد حسين مرادمند، سينا خادم پور
هافبک مياني: مسعود ريگي، فرشيد باقري، علي کريمي
هافبک راست: آرش رضاوند، سعيد واسعي، زکريا مرادي، علي دشتي؟؟
هافبک چپ: داريوش شجاعيان، بابک مرادي
هافبک بازي‌سازي: فرشيد اسماعيلي
مهاجم: شيخ دياباته، ارسلان مطهري، مهدي قائدي، سجاد آقايي
سرمربي:؟؟؟


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد