فارس/ دبير فدراسيون فوتبال گفت:‌در صورت اعزام نماينده از فدراسيون به قطر براي ليگ قهرمانان آسيا از تعداد بازيکنان تيم‌ها کم مي‌کردند.
مهدي محمدنبي در مورد پخش نشدن مسابقات ليگ قهرمانان آسيا به صورت زنده اظهار داشت: صداوسيما قراردادي با بخش تجاري کنفدارسيون فوتبال آسيا داشته که اين نماينده فوت کرده است اما به لحاظ حقوقي بايد به اين مسئله رسيدگي شود. آنچه مسلم است اينکه ما هميشه انتظار داريم که مسابقات نمايندگان ايران در ليگ قهرمانان آسيا پخش شود.
وي افزود: انتظار داريم هرچه سريع‌تر اين موضوع توسط کنفدراسيون فوتبال آسيا حل شود و همانطور که مي‌دانيد چهار نماينده ايران با هزينه‌هايي که متحمل شده‌اند به قطر سفر کرده‌اند تا در ليگ قهرمانان آسيا حضور پيدا کنند. هر کدام از اين تيم‌ها اسپانسرهايي دارند و مبالغي از آنها دريافت شده و آنها نياز دارند که مسابقات تيم‌هاي ايراني به صورت زنده از تلويزيون پخش شود زيرا اين مسئله هم به لحاظ معنوي و هم به لحاظ مادي براي نمايندگان ايران مهم است.
دبير فدراسيون فوتبال تصريح کرد: بازو تجاري AFC فوت کرده است و AFC بايد اين روشي که در پخش مسابقات در پيش گرفته را اصلاح کند و به قراردادها احترام بگذارد.
وي در مورد اينکه  AFC پاسخ نامه فدارسيون را داده است يا نه، اظهار داشت: ما نامه را ديروز به کنفدراسيون فوتبال آسيا فرستاديم و منتظر پاسخ هستيم. البته روزهاي شنبه و يکشنبه در شرق آسيا روزهاي تعطيل هستند. 
نبي که با شبکه خبر گفت‌وگو مي‌کرد عنوان کرد: با مسئول محترم صداوسيما نيز امروز صحبت کرده‌ام. آنها قراردادي با AFC دارند و اين قرارداد بايد جاري شود اما به لحاظ حقوقي طرف آسيايي کم آورده است و بايد اين رويه اصلاح شود و ما اميدواريم که مسابقات نمايندگان ايران در آسيا از صداوسيما و رسانه ملي به صورت زنده پخش شود.
وي در مورد اينکه چرا نماينده‌اي از فدراسيون فوتبال همراه چهار تيم ايراني حاضر در قطر حضور ندارند، گفت: ما در چند ماه گذشته جلسات مختلفي را با چهار باشگاه حاضر در ليگ قهرمانان برگزار کرديم و کارها را به اتفاق يکديگر در کشور خودمان و فدراسيون و باشگاه پيش برديم. با وجود مشکلاتي که داشتيم کارهاي خوبي انجام شد. ما هم پيشنهاد کرديم 2 نماينده‌ از فدارسيون به قطر بروند و موضوعات مختلف را در آنجا هدايت و پيگيري کنند اما AFC  به ازاي هر نماينده آي‌دي کارت يک بازيکن را کم مي‌کنيم که به اين ترتيب درست نبود که از تعداد بازيکنان کم شود.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد