خبر ورزشي/ تنيسور اتريشي با شکست الکساندر زروف براي نخستين بار فاتح اپن آمريکا شد.
فينال تنيس اپن آمريکا در بخش مردان بامداد دوشنبه بين دومينيک تيم و الکساندر زورف برگزار شد و پس از چهار ساعت رقابت تنيسور اتريشي با يک بازگشت تماشايي توانست با پيروزي ۳ بر ۲ براي نخستين بار قهرمان اين رقابت‌ها شود.
تيم با پيروزي بازي را آغاز کرد و يک بر صفر پيش افتاد اما زورف خيلي زود قدرت خود را نشان داد. تنيسور آلماني با سروهاي خوب خود نتيجه را ۳ بر صفر کرد. تيم گيم چهارم را به نفع خود اختصاص داد اما هرگز نتوانست مقابل برتري زورف کاري انجام دهد. او سپس سه گيم ديگر را از دست داد و در ست نخست ۶ بر ۲ شکست خورد.
برتري زورف ادامه داشت. تنيسور آلماني باز هم با سروهاي خوب خيلي زود نتيجه را به نفع خود کرد و ۵ بر يک از مرد شماره سه جهان پيش افتاد. در حالي که به نظر مي رسيد اين تنيسور گيم بعدي را هم پيروز شود و برنده ست دوم لقب بگيرد، تيم به بازي برگشت و تا يک قدمي تساوي پيش رفت اما نتوانست به هدفش برسد و زورف با نتيجه ۶ بر ۴ در ست دوم هم پيروز شد.
شروع ست سوم، مانند دو ست ديگر بود و زورف ۲ بر يک پيش افتاد. با اين حال تيم با يک بريک و پيروزي در گيم ديگر توانست از حريفش ۳ بر ۲ پيش بيفتد. در ادامه رقابت نزديک دو تنيسور ديده شد و نتيجه ۴ بر ۴ شد. تيم که نسبت به قبل خيلي بهتر عمل مي کرد دو گيم بعدي را به خود اختصاص داد تا بالاخره در يک ست پيروز شود (۶ بر ۴).
مرد شماره سه جهان با پيروزي ست چهارم را شروع کرد. در ادامه زورف بازي را مساوي کرد اما تيم دوباره يک گيم ديگر به خود اختصاص داد تا براي نخستين بار ۲ بر يک پيش بيفتد. تنيسور اتريشي در گيم بعدي هم پيروز شد اما دوباره زورف همه چيز را برابر کرد. با اين حال تيم توانست با يک نمايش عالي در سه گيم پياپي حريفش را شکست دهد و با نتيجه ۶ بر ۳ پيروز ست چهارم شود.
رقابت جذاب دو تنيسور در ست پاياني به اوج خود رسيد. در شروع زورف و تيم با دو بر يک نتيجه يک بر يک را رقم زدند. گيم سوم با پيروزي تنيسور آلماني به پايان رسيد اما دوباره تيم بازي را به تساوي رساند. در گيم هفتم بود که شرايط به نفع زورف پيش رفت و مرد شماره هفت جهان ۵ بر ۳ پيش افتاد. با توجه به اين که سرو براي زورف بود تنيسور آلماني تنها يک گيم با قهرماني فاصله داشت اما تيم توانست در يک بازگشت نتيجه را ۶ بر ۵ به نفع خود کند. در گيم بعدي زورف پيروز شد تا قهرمان در تاي بريک مشخص شود. باز هم زورف فرصت‌هاي خود را براي پيروزي از دست داد و با اشتباه هايي که داشت نتوانست برنده بازي شود. در مقابل تيم که آسيب ديده بود نااميد نشد و با پيروزي ۸ بر ۶ قهرمان اپن آمريکا ۲۰۲۰ شد. اين نخستين گرند اسلم مرد شماره سه جهان بود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد