خبر ورزشي/ رئيس فدراسيون کشتي از عدم همکاري و سنگ‌اندازي بعضي مسئولان ورزش ناراحت است.
عليرضا دبير در حاشيه جلسه هماهنگي بيستمين دوره مسابقات ليگ برتر کشتي آزاد باشگاه‌هاي کشور جام يادگار امام (ره) حرف‌هايي را مطرح کرد که بيشتر گلايه و نارضايتي از عملکرد و تصميمات بعضي مسئولان ورزش است. عليرضا دبير در بخشي از درد دل‌ها و گلايه‌هايش گفت:
*بعضي‌ها به جاي برطرف ساختن مشکلات و کمبود‌هاي فدراسيون کشتي، در اين شرايط بحراني ناشي از شيوع کرونا و تحميل تحريم‌هاي ناجوانمردانه، به جاي همکاري، بيشتر سنگ‌اندازي مي‌کنند.
*به جاي کمک براي تأمين نياز‌هاي کشتي در سال المپيک، متأسفانه چونه کشتي را کوچک‌تر از قبل مي‌گيرند! همين رفتار، تأثير مستقيم در همه برنامه‌هاي فدراسيون و تيم‌هاي ملي دارد.
*وقتي بودجه فدراسيون به اندازه و به موقع تأمين نشود، قطعاً برنامه‌هايي نظير برپايي اردو يا اعزام کشتي‌گيران به مسابقات مورد نظر کادر فني تيم‌هاي ملي نيز مقدور نيست.
*مشکل اصلي ما رفتار و تصميمات معاونت مالي وزارت ورزش است. اين معاونت به جاي اينکه براي برطرف ساختن کمبود‌هاي مالي و تأمين بودجه مورد نياز کشتي، دتبال تأمين منابع باشد، متأسفانه منابعي که خودمان با رايزني جذب مي‌کنيم را نيز به موقع نمي‌دهد، از آن مي‌کاهد يا هنگام تحويل نيز جزو بودجه پرداختي از سوي وزارت ورزش محسوب مي‌کند!
*اگر همين روند را ادامه دهند، نه مي‌توانيم اردو‌هاي تيم‌هاي ملي را به موقع و مناسب برگزار کنيم و در مواقعي هم که لازم باشد تيم‌هايي را به مسابقات بين‌المللي برون‌مرزي اعزام کنيم، نه مي‌توانيم هيچ کشتي‌گيري را اعزام کنيم.
*راه‌اندازي ليگ هم از نظر مالي و هم از نظر فني به نفع کشتي‌گيران و تيم‌هاي ملي است. تعطيلي ۸ ماهه و دوري کشتي‌گيران از اردو‌ها با نظارت کادر فني تيم‌هاي ملي و شرکت در ليگ مي‌تواند شناخت خوبي از وضعيت آن‌ها به مربيان تيم ملي بدهد.
*از وزارت بهداشت که زمينه شروع اين رقابت‌ها را با صدور مجوز فراهم کرد، سپاسگزارم. از بچه‌هاي سازمان ليگ به ويژه نصيرزاده هم تشکر مي‌کنم که با تلاش‌ها و پيگيري‌هاي مستمر، زمينه حضور تيم‌ها و باشگاه‌هاي علاقه‌مند را فراهم کرده تا جمع کثيري از کشتي‌گيران و مربيان ملي بتوانند بخشي از نياز‌هاي مالي‌شان را تأمين کنند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد