ايران ورزشي/ در اردوي پرسپوليس همه بر اين باورند که با شکست التعاون در دو بازي متوالي راه صعود هموار خواهد شد و به نوعي امکان اين وجود دارد که جاي قعر و صدر جدول را خودشان عوض کنند 
التعاون براي ما حريف چندان شناخته شده‌اي نيست. پرسپوليس در تمام تاريخ خود هيچ‌گاه با اين تيم عربستاني مصاف نداده و با اينکه بارها با الهلال، الاتحاد و الشباب روبه‌رو شده اما سابقه‌اي از مصاف با التعاون پيدا نمي‌کنيد.به نظر مي‌رسد شرايط حريف سعودي از شش ماه پيش تا الان تفاوت‌هاي بسياري داشته، همانطور که پرسپوليس با تغييرات و جابه‌جايي‌هاي ترکيبش احتمالاً شرايط متفاوتي در مسابقات دوحه خواهد داشت.
شش ماه قبل و پيش از اينکه کرونا به جان ليگ قهرمانان بيفتد آنها در امارات با يک گل شارجه را شکست دادند و در کمال ناباوري با فشار هواداران خود بعد از يک نيمه تدافعي با نيمه دومي تهاجمي و در خانه الدحيل را با دو گل از پيش‌رو برداشتند و حالا شش ماه است اين تيم نه چندان شناخته شده را به عنوان صدرنشين در گروه C رقابت‌ها مي‌شناسيم.
از آن روز به بعد و با از سرگيري دوباره ليگ عربستان دنيا براي التعاون تيره و تار شد و اين تيم با 7 باخت متوالي در آستانه سقوط به دسته پايين‌تر قرار گرفت. برکناري سرمربي پرتغالي و استفاده از يک آلترناتيو دم دست گزينه هميشگي سعودي‌ها براي فرار از اين بحران بود که جواب داد و آنها چهارشنبه قبل با پيروزي يک گله مقابل الفيها که نيمي از نيمه دوم را ده نفره بود آن هم با گل دقيقه 2+90 با در اختيار گرفتن رتبه دوازدهم ليگ شانزده تيمي عربستان در سطح اول مسابقات باقي ماندند.
در بازي چهارشنبه شب التعاون کاسيو گلر شماره يک برزيلي‌شان در ترکيب بود، ريکاردو ماچادو مدافع پرتغالي 32 ساله‌شان در مرکز خط دفاعي حضور داشت، نيلدو پترولينا وينگر چپ برزيلي‌شان هم که 89 دقيقه بازي کرد، سدريک آميسي هافبک دفاعي اهل کشور گمنام بروندي هم در ترکيب حضور داشت و هلدون راموس مهاجم شماره 20 و کوتاه قدشان که اهل کشور کوچک کيپ ورد هم هست در نوک حمله اين تيم قرار گرفت اما سرانجام اين محمد السهلاوي ملي‌پوش ريزنقش آنها بود که از روي نيمکت به زمين رفت و در وقت‌هاي تلف شده کار را يکسره کرد.
در واقع عبدالله الاثيري سرمربي موقت الاهلي که ظاهراً قرار است سکان هدايت تيم را در دوحه نيز به دست داشته باشد از 5 بازيکن خارجي‌اش در اين مسابقه بهره گرفت اما اين تمام نيروي خارجي حريف عربستاني پرسپوليس نيست.آنها غير از ساندرو مانوئل هافبک برزيلي‌شان طي يک ماه اخير سه بازيکن خارجي تازه‌وارد هم به خدمت گرفته‌اند که از هيچ‌کدام‌شان در بازي‌هاي ليگ عربستان بهره نبردند و تنها با هدف رونمايي از آنها در ليگ قهرمانان به خدمت گرفته شدند.
سانه مهاجم سنگالي سابق سوشو، ميچل دوک مهاجم استراليايي و ياگو سانتوس مدافع مياني برزيلي که از ليگ پرتغال آمده سه خريد تازه‌وارد التعاون به حساب مي‌آيند که مي‌توانند قدرت اين تيم را در بازي‌هاي پيش‌رو بالا ببرند هر چند از اين 9 بازيکن خارجي فقط چهار نفر مي‌توانند در ترکيب باشند؛ يک آسيايي و سه غير آسيايي:کاسيو گلر برزيلي، ياگو سانتوس در دفاع مياني، سدريک آميسي در پست هافبک دفاعي و ميچل دوک در خط حمله. در واقع آنها از بين خارجي‌هاي ليگ‌شان دو تا و از بين خريدهاي تازه دو تاي ديگر را در ليست قرار داده‌اند. بدين ترتيب سانتوس جانشين ماچادو در ميانه خط دفاع خواهد شد و ميچل دوک استراليايي نوک حمله‌شان ضمن اينکه بعيد نيست سهلاوي در ترکيب اصلي قرار بگيرد.
مربيان پرسپوليس معتقدند استفاده از بازيکنان خارجي تازه‌وارد مي‌تواند براي آنها هم حسن داشته باشد هم عيب. از يکسو اين نفرات با پتانسيلي که دارند به قدرت فني التعاون مي‌افزايند اما از سوي ديگر به خاطر اينکه در مسابقات رسمي در ترکيب قرار نگرفته‌اند با ساير اعضاي تيم ناهماهنگ هستند. مشکلي که در تيم پرسپوليس هم به خاطر اضافه شدن نيروهاي تازه‌وارد طي دو هفته اخير وجود دارد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد