ورزش 3/ باشگاه‌هاي ايراني نسبت به ميزباني کشور قطر در ليگ قهرمانان آسيا معترض هستند و عملکرد قطري‌ها را ضعيف دانستند.
با توجه به فشردگي تقويم‌هاي فوتبالي در غرب آسيا و تداخل زماني، راهکاري جز برگزاري مجتمع ادامه رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا در شرايط کرونايي پيش پاي کنفدراسيون فوتبال آسيا نبود؛ درست همان مسيري که براي ليگ قهرمانان اروپا طي و مسابقات به صورت مجتمع در ليسبون پرتغال برگزار شد و رضايت همه تيم‌ها را به دنبال داشت. براي ميزباني مجتمع مسابقات منطقه غرب آسيا چندين کشور اعلام آمادگي کردند اما با توجه به اين‌که قطر زيرساخت‌هاي ورزشي بهتري را داشت و خود را مهياي ميزباني جام جهاني مي‌کرد، از سوي AFC برگزيده شد.
آن‌ها در بدو ورود تيم‌ها اتوبوسي مخصوص و منقش به لوگوي همان تيم را در فرودگاه دوحه مهيا کرده بودند و براي انجام تست‌هاي کرونايي، مقدمات لازم را فراهم آورده بودند تا تيم‌ها به مدت 24 ساعت در هتلي جداي از هتل اصلي محل استقرار خود حضور پيدا کنند تا همه چيز منضبط و براساس پروتکل‌هاي بهداشتي تدوين شده پيش رود.
شايد در اين ميان مهم‌ترين نکته‌اي که به چشم آمد، کيفيت چمن و امکانات ورزشي قطري‌ها بود که در اختيار تيم‌ها از جمله نمايندگان ايران قرار گرفت؛ چرا که اگر قرار بود مسابقات در شرايط عادي برگزار شود، تيم‌هاي ايراني خانه به دوش به دنبال زمين تمريني بودند و بدون ترديد زمين تمريني آن‌ها در ايران به لحاظ کيفيتي چندين سطح از زمين تمريني فعلي‌شان ضعيف‌تر بود.
اتفاقي که شايد به طور مثال براي باشگاه شهر خودرو که امروز بيانيه‌اي شديدالحن را عليه ميزباني قطر صادر کرده بود صدق مي‌کند؛ چرا که بايد به راستي از آن‌ها پرسيد تمرين در زمين منزل آباد مي‌توانست آمادگي آن‌ها را بيشتر بالا ببرد يا تمرين در زمين ورزشي دانشگاه قطر؟
هر چند بدون ترديد نمي‌توان ميزباني قطري‌ها را بدون ايراد و مشکلات دانست اما بايد در شرايط فوق‌العاده فعلي نگاهي منطقي به چگونگي برگزاري مسابقات داشت؛ چرا که هيچ ميزباني جز قطر نمي‌توانست چنين امکاناتي را در اختيار تيم‌ها قرار دهد و از فشرده‌ترين دوره رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا ميزباني کند. البته در اين ميان موضوع پروتکل‌هاي بهداشتي وضع شده از سوي AFC نيز مطرح است که باعث شده تا آن‌ها در رفت و آمد تيم‌ها و چگونگي شرايط اسکان‌شان سخت‌گيري بيشتري را داشته باشند.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد