ايسنا/ قهرمان خوزستاني سنگين وزن کشتي فرنگي آسيا با اشاره به حضور نيافتن مسئولي از ورزش استان در جلسه هم‌انديشي هيات کشتي خوزستان با قهرمانان اين رشته، گفت: کشتي‌گيران خوزستاني همگي مدال آسيايي و جهاني دارند و براي المپيک نيز سهميه کسب کردند اما وقتي ديد مسئولان اداره‌کل ورزش و جوانان  را نسبت به اين رشته ديدم، متأسف شدم که به سمت کشتي آمدم.
امير قاسمي‌منجزي در حاشيه جلسه هم‌انديشي امروز (۲۴ شهريورماه) هيات کشتي خوزستان با کشتي‌گيران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اين جلسه يک کار نوين بود که در راستاي تعامل و پيشرفت در کشتي استان اتفاق افتاد. کشتي خوزستان در دنيا يک قطب است اما متاسفانه متوليان ورزش خوزستان امروز در اين جلسه حضور نداشتند. سال گذشته از ۱۰ کشتي‌گيري که به مسابقات جهاني اعزام شدند، شش نفر آن‌ها خوزستاني بودند و اين نشان مي‌دهد کشتي‌گيران خوزستاني در دنيا حرف براي گفتن دارد اما متأسف شدم که امروز يک نفر از ورزش استان خوزستان در اين جلسه نبود اما اگر فوتبال بود به اين صورت عمل نمي‌کردند.
وي افزود: يعني کشتي خوزستان با يک تيم درجه سوم فوتبال خوزستان نيز برابري نمي‌کند و آيا تمام ورزش خوزستان مختص يک رشته است؟ نيامدن مسئولي از اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان در اين جلسه واقعا بي‌انصافي بود. يعني اينقدر کشتي‌گيران خوزستاني بي‌ارزش بودند که حتي يک نماينده از اين اداره‌کل هم در اين جلسه حاضر نشد؟
اين کشتي‌گير خوزستاني عنوان کرد: در حال حاضر کشتي خوزستان برند ورزش استان محسوب مي‌شود، پس چرا يک نماينده از ورزش خوزستان در اين جلسه حضور نداشت؟ کشتي‌گيران خوزستاني همگي مدال آسيايي و جهاني دارند و براي المپيک نيز سهميه کسب کردند اما وقتي ديد مسئولان اداره‌کل ورزش و جوانان را نسبت به اين رشته ديدم، متأسف شدم که به سمت کشتي آمدم. اکنون وقتي نوجوانان و نونهالان را مي‌بينم که مي‌گويند به کشتي علاقه داريم به آن‌ها مي‌گويم خواهش‌ مي‌کنم به کشتي نياييد زيرا کشتي‌گير به اندازه زحمتي که مي‌کشد، مزد ندارد. امروز ناراحت شدم ولي ديگر از من گذشت.
وي افزود: اگر فکر مي‌کنيد کشتي در خوزستان بي‌ارزش است و جايگاهي در ورزش استان ندارد، خواهش مي‌کنم باشگاه‌هاي خوزستان را تعطيل کنيد تا حداقل کشتي‌گيران آسيب نبينند. من از نظر جسمي آسيب‌هاي زيادي ديدم و امروز آسيب روحي هم ديدم و فقط مي‌توانم بگويم متاسفم. من نمي‌گويم که به فوتباليست‌ها بيش از حق‌شان دستمزد مي‌دهند يا توجه مي‌کنند، زيرا آن‌ها هم با توجه به کاري که انجام مي‌دهند حق دارند. من مي‌گويم به کشتي هم توجه کنيد.
قاسمي‌منجزي بيان کرد: حداقل اگر نمي‌توانيد از نظر مالي کشتي‌گيران را تامين کنيد، از نظر روحي به کشتي توجه کنيد. تيم فولاد اکسين با هزار بدبختي تشکيل شد اما آن‌قدر سنگ‌اندازي کردند که حضور اين تيم در هاله‌اي از ابهام است. متاسفانه کشتي براي خيلي از مسئولان ورزش خوزستان ارزشي ندارد. خواهشم از خانواده‌ها اين است که فرزندانشان را به کشتي نفرستند زيرا هم از نظر جسمي و هم روحي آسيب مي‌بينند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد