خبرآنلاين/ سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: ما بازيکناني مثل ترابي و عليپور را از دست داديم که در ليگ و آسيا روي هم ۴-۲۳ گل زده بودند و بالاي ۱۰ پاس گل داشتند که تاثيرگذاري بالايي است. بازيکنان جديد ما هم بسيار خوبند اما تعداد تمرينات کم بوده است.

يحيي گل محمدي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در گفت‌وگو با رسانه رسمي باشگاه پرسپوليس، درباره آغاز کار تيم در ليگ قهرمانان آسيا و شرايط تيم صحبت کرد.
درباره شرايط تيم در آستانه ديدار با التعاون صحبت کنيد.
مي‌دانم که هواداران براي شروع بازي‌ها و شنيدن اتفاقات خوب منتظر هستند و اميدوارم که اين اتفاق هم بيفتد. بعد از نقل و انتقالات تمرينات را شروع کرديم. يک بازي تدارکاتي هم انجام داديم با بازيکنان قديمي و جديد. سعي کرديم تمرينات تاکتيکي خوبي را پشت سر بگذاريم و خودمان را براي مسابقات آماده کنيم. با توجه به جابجايي‌ها سعي کرديم تمرينات لر اساس هماهنگي‌ بيشتر باشد و اينکه به آمادگي بدني برسيم. فرصت خيلي کم بود ولي بازيکنان با انگيزه بالايي تمرين کردند و روحيه خيلي خوبي در تيم وجود دارد. از عملکرد بچه‌ها در تمرين هم راضي هستم و اميدوارم هماهنگي‌ها به تدريج بيشتر هم بشود. بعضي‌ها بخاطر شرايط التعاون در ليگ عربستان آنها را تيم ضعيفي قلمداد کرده‌اند اما اين تيم با ۶ امتياز صدرنشين است.
ارزيابي خودتان از اين تيم چيست؟
آنها بعد از شروع مجدد ليگ‌شان بعد از کرونا نتايج خوبي کسب نکردند. بازي‌هايي که ما از تعاون ديديم با نتايجي که گرفتند متفاوت بود. خيلي از بازي‌ها مي‌توانستند ببرند ولي گل مي‌خوردند و بعد به مشکل نتايج بد خوردند. در کل تيم خوبي هستند که دوندگي بالايي دارند. اخيرا بازيکنان خارجي خوبي به اين تيم اضافه شده‌اند. يک مهاجم برزيلي و يک مدافع استراليايي به اين تيم آمده‌اند و در کل ۸-۷ بازيکن خارجي خوب داشتند که نام ۴ بازيکن را رد کرده‌اند. بازيهاي خوبي در گروه ما انجام داده‌اند. صدرنشين گروه هستند ولي انگيزه بازيکنان ما خيلي بالاست و مطمئنا براي کسب سه امتياز مقابل اين به ميدان مي‌روند. خودم خيلي دلم روشن است که نتايج خوبي بگيريم.
به عنوان سرمربي تيم چقدر اميدواريد که در اين بازي مهم نتيجه بگيريد؟
نگراني من بيشتر بخاطر هماهنگي بازيکنان است. ما بازيکناني مثل ترابي و عليپور را از دست داديم که در ليگ و آسيا روي هم ۴-۲۳ گل زده بودند و بالاي ۱۰ پاس گل داشتند که تاثيرگذاري بالايي است. بازيکنان جديد ما هم بسيار خوبند اما تعداد تمرينات کم بوده است. بايد به آنها اعتماد کنيم و فرصت دهيم. از هواداران مي‌خواهيم که مثل هميشه حمايت کنند و انرژي مثبت بدهند. اين تيم بازيکنان بزرگي دارد که از سالهاي قبل در اين تيم بوده‌اند. برگ برنده ما در تيم‌مان حضور بازيکناني است که تجربه حضور در فينال را هم دارند و در زمان برانکو با سختي‌هاي فراوان توانستند به آن مرحله برسند و کار بزرگي را انجام دادند. اين موضوع خيلي مي‌تواند به کمک ما بيايد. اين تغييرات در هر تيمي ممکن است وجود داشته باشد اما بايد به آنها فرصت داده شود. اميدوارم شرمنده هواداران نشويم و در اين وضعيت مخصوصاً شرايط اقتصادي، چيزي که مي‌تواند مثل يک هديه براي هواداران ما باشد اين است که ببينند بازيکنان ما با تمام وجود تلاش ميکنند و هرچه در توان دارند مي‌گذارند.
 شما در بخشي از صحبت‌هاي خود اشاره کرديد به برگ برنده پرسپوليس که بازيکنان باتجربه اين تيم هستند و يکي از اين برگ برنده‌هاي پرسپوليس شما هستيد که هم در قامت بازيکن و هم در قامت سرمربي چه در بازي‌هاي باشگاهي و چه در بازي‌هاي ملي شناخت کافي از تيم‌هاي عربستاني داريد. در خصوص حاشيه سازي و جنگ رواني حواشي اين بازي‌ها چه صحبتي با بازيکنان انجام داده‌ايد؟
ما يک ماموريت داريم و آن هم اينکه با تمام تلاش و تمرکز بايد در زمين حاضر شويم و بجنگيم براي نتيجه دلخواه خودمان. اگر بخواهيم به حاشيه ها فکر کنيم وظايف خودمان را خصوصا در بحث فني فراموش مي‌کنيم و کارمان سخت مي‌شود.
نبايد به حواشي توجه کنيم. درست است که تيم حريف از امکانات فوق العاده‌اي برخوردار است. آنها پول دارند و تجهيزات کاملي در بخش فوتبال را در اختيار خواهند داشت و در اين خصوص مشکلي ندارند ولي ما يک چيزي داريم و آن تعصب و غيرتي است که بارها به نمايش گذاشته‌ايم. نمي‌گويم که آنها اين تعصب را ندارند ولي بازيکنان ايراني در اين بخش، بارها ثابت کرده اند که اين امکانات راه موفقيت قاطع نيست.
من در اين شرايطي که وجود دارد به اين بازيکنان ايمان دارم، باور دارم و فکر مي‌کنم آنها با عملکرد خوبشان بتوانند خواسته ما و هواداران را به نمايش بگذارند. در هر صورت در بحث پخش زنده و بازي‌هايي که مي‌توانست در ايران و جلوي هواداران انجام شود، بايد بگويم که بخش بزرگي از انرژي پرسپوليس، هواداران هستند. ما بايد با الدحيل دو بار در قطر بازي کنيم و از حضور تماشاگران محروم هستيم. آنها هم محروم هستند اما اگر اين بازي‌ها در تهران بود ما عملکرد بهتري داشتيم. ما در قطر مشکلات زيادي داشتيم. بحث گرفتن ويزا مشکل بود. هفت عضو تيم ويزا نداشتند. مشکلات زيادي در امکانات و سرويس دهي هتل وجود دارد. همه اينها را بايد بگذاريم کنار و دنبال بهانه نگرديم. اين تنها چيزي است که از بچه ها خواستيم.
اميدوارم اتفاق خوبي فردا رقم بخورد. محتاج دعاي هوادارانمان هستيم. هم در فضاي مجازي و هم وقتي با آنها در ارتباط هستيم. درست است که نيستند اما انرژي مثبت آنها از راه دور به ما مي‌رسد. انشاالله که بتوانيم در اين بازي‌ها عملکرد خوبي داشته باشيم.
در مورد حواشي صحبت کرديد. حاشيه هايي که ساخته شد. شما يک پست اينستاگرامي گذاشتيد. خيلي قاطع و محکم اعلام کرديد که خيلي از اين حواشي ساخته عده اي است که خير و صلاح پرسپوليس را نمي خواهند. آقاي رغبتي هم صحبت کردند که شما با قدرت کنار پرسپوليس هستيد و باشگاه با قدرت کنار شما هست. چيزي شما اعلام کرديد که پرسپوليس با ۱۴ بازيکن به فينال آسيا رفت و ان‌شاءالله شما اين موفقيت را تکميل و تيم را قهرمان آسيا مي‌کنيد و تيمي را که خودتان مي سازيد. در اين خصوص با هواداران چه صحبتي داريد؟
ببينيد در هر صورت همه ما يک وظيفه داريم که با تمام توانمان با اين تيم کار کنيم. آن صحبتي هم که انجام دادم واقعيت بود و چيزي بود که هواداران ديده بودند که پرسپوليس با ۱۴ بازيکن تا فينال آسيا رفته بود و اين يک افتخار بزرگ براي باشگاه، تيم، مربيان و بازيکنان است که در اين تيم کار کرده بودند.
دوست دارم که در اين شرايط که وجود دارد، بيشتر در خصوص مسائل مثبت و اتفاقات خوبي که افتاده مثل رفتن تيم به فينال صحبت کنيم. اتحاد و همدلي همه مجموعه باشگاه و هواداران و همه آنهايي که براي تيم زحمت مي‌کشند. دوست دارم اين صميميت و اعتماد و اتحاد هر چه بيشتر خودش را نشان بدهد.
وظيفه ما است که در اين شرايطي که وجود دارد اين اتحاد را بيشتر کنيم. هر کسي يک گوشه اي از کار را بگيرد و بر اساس وظيفه خودش قدم بردارد و فکر مي‌کنم که تمام اين مشکلات حل مي شود.
ان‌شاءالله که روزهاي خوبي ببينيم. من به آينده اين تيم اميدوار هستم و خودم به اين اعتقاد دارم که رفته رفته بهتر مي‌شويم و بازي به بازي بهتر خواهيم شد و سال بعد هم پنجمين قهرماني را شک نکنيد که کسب خواهيم کرد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد