خبر ورزشي/ بازيگر سينما و تلويزيون کشورمان گفت: استقلالي‌ها به اندازه چند سال انگيزه داشتند و به جاي همه اين سال‌ها برايم کري خواندند و خودشان را خالي کردند. فقط نمي‌دانم چرا بعضي‌هايشان ٦ نشان مي‌دادند.
يکي از هنرمنداني که فوتبال را خيلي جدي پيگيري مي‌کند حميدرضا پگاه است. بازيگر سينما و تلويزيون که به شدت هم پرسپوليسي است، اعتقاد دارد تيم محبوبش و ساير نمايندگان ايران شانس زيادي براي رسيدن به مراحل نهايي ليگ قهرمانان آسيا ندارند و کارشان در رقابت‌هاي پيش‌رو بسيار دشوار است. 
اوضاع تيم محبوب‌تان را چطور مي‌بينيد؟
خب آن‌طور که در خبر‌ها خواندم پرسپوليس چند بازيکن جديد جذب کرد. واقعيتش اين است خيلي نمي‌دانم کيفيت فني آن‌ها چطور است، چون بازي‌هاي زيادي از اين بازيکنان نديدم ولي فکر مي‌کنم بعضي از آن‌ها با يحيي کار کردند و او با توجه به سابقه‌اي که در ليگ دارد اين بازيکنان را به خوبي مي‌شناسد و بايد به تصميمش احترام بگذاريم و ببينيم در بازي‌هاي آينده عملکرد خريد‌هاي جديد به چه شکل است.
خيلي‌ها معتقدند با جدايي بيرانوند، ترابي و عليپور کيفيت پرسپوليس پايين مي‌آيد، نظر شما چيست؟
در اينکه اين بازيکنان ستاره بودند و تأثير زيادي در قهرماني‌هاي پرسپوليس داشتند، هيچ شکي وجود ندارد. در مورد بيرانوند خب از ماه‌ها قبل همه مي‌دانستيم جدا مي‌شود و بحثش جداست ولي به نظرم اين حق طبيعي ترابي و عليپور بود که بروند. اين دو بازيکن معرفت‌شان را در زمين و با عملکردشان به ما نشان دادند و کاملاً به آن‌ها حق مي‌دهم که دنبال پيشرفت باشند. حالا اين پيشرفت مي‌تواند فني يا مالي باشد.
ولي خيلي از هواداران از نحوه جدايي ترابي ناراحت بودند.
من درک مي‌کنم آن‌ها چه مي‌گويند ولي اين مشکل مديريت بود که نتوانست از ترانسفر ترابي پولي به دست بياورد. وقتي در قراردادش چنين بندي وجود داشت نبايد مي‌گذاشتند کار به فسخ بکشد و مي‌بايست تا قبل از پايان فصل پولش را مي‌دادند. متأسفانه همه مشکلات فوتبال از مديريت ضعيف است و حرصش را مردم مي‌خورند.
پرسپوليس شانسي براي رسيدن به مراحل پاياني ليگ قهرمانان آسيا دارد؟
اگر بخواهيم واقع‌بين باشيم خير. با اين وضعيت اقتصادي افتضاح که روح و روان همه را تحت تأثير قرار داده تيم‌هاي ايراني توان رقابت با رقبا را ندارند و نتيجه گرفتن در آسيا بسيار مشکل است. البته همه اين‌ها روي کاغذ است و من هم اميدوارم پرسپوليس دست به کار بزرگي بزند و به مراحل نهايي برسد.
فکرش را مي‌کرديد پرسپوليس دربي را ببازد؟
باخت که نه، چون همه چيز براي بردن ما مهيا بود ولي شايد باورتان نشود وقتي عليپور گل دوم را زد مطمئن بودم گل مساوي را مي‌خوريم.
چطور؟
رادو واقعاً روي خروج‌هايش مشکل دارد و بعد از بازي با ذوب‌آهن روحيه خود را از دست داد. مطمئن بودم در دقايق پاياني استقلال بازي هوايي انجام مي‌دهد و روي ضعف رادو در بيرون آمدن از دروازه به گل مي‌رسد که دقيقاً همين اتفاق افتاد. پنالتي‌ها را هم آن‌قدر بد زدند که نمي‌شد پيروز شد. از خراب کردن پنالتي احمد خيلي متعجب شدم، چون ضربات فوق العاده‌اي به توپ مي‌زند ولي اوساگونا را مي‌دانستم خراب مي‌کند. فکر کنم به‌جاي پنالتي کرنر زد. ضمن اينکه به نظرم اگر تماشاگر در ورزشگاه بود پرسپوليس بازي را نمي‌باخت.
حتماً بعد از باخت دربي، دوستان استقلالي تان حسابي کري خواندند.
بله شديداً برايم کري خواندند. استقلالي‌ها به اندازه چند سال انگيزه داشتند و به جاي همه اين سال‌ها برايم کري خواندند و خودشان را خالي کردند. فقط نمي‌دانم چرا بعضي‌هايشان ٦ نشان مي‌دادند. احتمالاً صحنه آهسته گل‌ها را هم حساب کردند وگرنه همه دنيا مي‌داند که پنالتي‌ها جزو گل زده به حساب نمي‌آيد.
به نظر شما پرسپوليس فصل آينده مي‌تواند پنجمين قهرماني متوالي را کسب کند؟
بله قطعاً اين پتانسيل در يحيي و بچه‌هاي پرسپوليس وجود دارد و به اميد خدا باز هم ما قهرمان خواهيم شد. البته شنيدم استقلال قرار است استراماچوني را برگرداند ولي ما دوباره جام را بالاي سر مي‌بريم، چون بهترين تيم ايرانيم. راستي مگر آوردن بازيکن و مربي خارجي ممنوع نشد؟
بله، طبق اعلام فدراسيون ممنوع است و هيچ بازيکن يا مربي خارجي نمي‌تواند به ايران بيايد.
پس چطور استقلالي‌ها مي‌گويند استراماچوني برمي‌گردد؟ احتمالاً اين قانون براي همه يکسان نيست. آن‌وقت به پرسپوليس مي‌گويند حکومتي! البته خب ما حاکم فوتبال ايران هستيم و چهار سال است که بر اين فوتبال حکومت مي‌کنيم.
حتماً در جريان فاجعه‌اي که در قرارداد ويلموتس اتفاق افتاد قرار گرفتيد، مي‌خواستم نظرتان را در اين مورد بپرسم.
اوايل صحبت‌هايم هم گفتم همه مشکلات فوتبال ما به خاطر ضعف مديريت است. اميدوارم مقصران قرارداد ويلموتس خيلي زود معرفي شوند و تاوان اين کار را بدهند، يعني اين پول سنگين را از جيب‌شان پرداخت کنند. ضمن اينکه خدا کند با اين افراد مماشات نکنند که واقعاً جاي هيچ دفاعي ندارد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد