خبر ورزشي/ در همه جاي جهان وقتي مي‌خواهند يک سرمربي انتخاب کنند به صورت خيلي شفاف اسامي را مطرح مي‌کنند و در نهايت روي يک گزينه به جمع‌بندي مي‌رسند، در ايران، اما ظاهراً همه چيز بايد مخفي باشد.
قرار بود کميته فني واليبال ليست ۵ کانديداي سرمربيگري تيم ملي را اعلام نکند. آن‌ها مي‌گويند منافع کشور! عجيب است، خيلي عجيب. اين چه منافعي است که فلان کانال تلگرامي بايد از زير و بم اسامي و حتي قرارداد‌ها خبر داشته باشد، اما کميته فني، رسانه‌هاي رسمي را در جريان نمي‌گذارد؟ در همه جاي جهان وقتي مي‌خواهند يک سرمربي انتخاب کنند به صورت خيلي شفاف اسامي را مطرح مي‌کنند و در نهايت روي يک گزينه به جمع‌بندي مي‌رسند، در ايران، اما ظاهراً همه چيز بايد مخفي باشد! محمود افشاردوست عضو هيئت‌رئيسه و کميته فني فدراسيون واليبال در اين‌باره مي‌گويد: «منطقي اين است که اسامي به دليل ملاحظات فدراسيون مطرح نشود، چراکه خارجي‌ها و ايجنت‌ها اين روز‌ها پيگير اخبار ايران درباره سرمربي تيم ملي هستند و ممکن است در مذاکرات شيطنت کنند يا مبلغ قرارداد را بالا يا پايين. بنابراين تا زماني که فدراسيون مذاکره نکرده، نبايد گزينه‌ها مشخص شود.» ولاديمير آلکنو، آنجلو لورنزتي، فرديناندو ده جورجي، دانيل کاستلاني وآندره‌آ جياني ۵ گزينه‌اي هستند که ظاهراً فدراسيون بايد با آن‌ها مذاکره کند و گزارش آن را به کميته فني بدهد تا از بين آن‌ها سرمربي انتخاب شود، اما سيدجهانگير سيدعباسي ديگر عضو کميته فني اين اسامي را گماني‌زني رسانه‌ها مي‌داند و بس: «اين اسم‌هايي که درآمده گمانه‌زني است. بابت منافع کشور با تصميم جمعي قرار نبود اسمي بيرون داده شود. هدف ما اين است تا با کمترين خطا بهترين سرمربي را براي تيم ملي انتخاب کنيم. آن هم با خرد جمعي.» البته از اين جمع آنجلو لورنزتي سرمربي تيم ايتالياي ترنتينو مذاکره و پيشنهاد فدراسيون را رد کرده است. او که تا ماه جولاي سال ۲۰۲۱، يعني مرداد سال آينده با باشگاه ترنتينو قرارداد دارد مي‌گويد: «هيچ تماسي با فدراسيون واليبال ايران نداشته‌ام و به همين خاطر حرفي هم براي گفتن ندارم.» با اين حساب فعلاً بايد اسم لورنزتي را از بين گزينه‌ها خط زد. 
اين اتفاق باز هم سوءتفاهم و عدم اعتماد بين خبرنگاران و فدراسيون واليبال را بيشتر مي‌کند. افشاردوست هم تأييد مي‌کند: «من هم موافقم اين شرايط خيلي بد است. به نظرم بايد همه اهالي خانواده واليبال همدل باشند و در يک راستا حرکت کنند؛ چراکه سال آينده، رقابت‌هاي مهمي داريم. البته صداقت هم مي‌تواند کمک کند و برگزاري جلسات مشکلات را حل و فصل مي‌کند.»
ميلاد تقوي دبير فدراسيون واليبال مطرح کردن ليست گزينه‌ها را تنها داغ کردن اخبار مي‌داند. او مي‌گويد: «من نه اين اسامي را تأييد مي‌کنم و نه تکذيب. از طرفي معرفي ۵ کانديداي سرمربي تيم ملي واليبال عواقبي براي مربيان داشت. به همين دليل ترجيح داديم اسم‌ها را نگوييم تا کار مذاکره تمام شود البته همان ۵ نفر هم اولويت‌بندي شده‌اند. يعني فدراسيون به ترتيب اولويت مذاکره مي‌کند و برنامه‌ها و شرايط مربيان خارجي را مي‌گيرد تا در جلسه بعدي کميته فني سرمربي انتخاب شود.»
ظاهراً، اما انتظار واليبالي‌ها براي انتخاب گزينه اصلي سرمربيگري خيلي طولاني نمي‌شود، چراکه دبير فدراسيون واليبال البته از برگزاري جلسه در آخرين روز‌هاي شهريور خبر مي‌دهد: «به احتمال زياد جلسه بعدي کميته فني اواخر شهريور برگزار مي‌شود و فدراسيون گزارشي از مذاکراتش با ۵ مربي مي‌دهد تا سرمربي تيم ملي انتخاب شود.»


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد