خبرآنلاين/ شرکت "لاگاردره اسپورت و اينترتينمنت"  بعنوان کارگزار فروش حق پخش مسابقات ماه‌ها پيش با ارسال نامه اي به صداوسيما خواستار شفاف سازي و ارائه رسيد بدهي شده که پاسخ اين نامه از سوي صداوسيما مسکوت گذاشته شده است.
در شرايطي که فوتبال دوستان ايراني از دوشنبه شب در انتظار آغاز دور تازه ليگ قهرمانان آسيا و تماشاي آن از تلويزيون و شبکه هاي مختلف صداوسيما بودند، فدراسيون فوتبال کمي قبل از آغاز بازيها بيانيه اي منتشر کرد و از احتمال عدم پخش مسابقات خبر داد.
اين مطلب در پي نامه‌اي از کنفدراسيون فوتبال آسيا بود که به زعم و روايت فدراسيون  در آن اعلام شده بود باتوجه به موضوع تحريم ها کمپاني مالک حق پخش تلويزيوني اين مسابقات ، حاضر نيست سيگنال مسابقات را به ايران بفرستد.همچنين فدراسيون فوتبال مجددا  با انتشار مصاحبه‌اي از دبيرکل و سخنگوي خود تلاش کرد در ادامه با ذکر نکاتي حساسيت خود را نشان داده و از موضع صداوسيما که حالا قادر به پخش قانوني رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا نبود، اعلام حمايت کند. اما خبرهاي رسيده از داخل فدراسيون حکايت از آن دارد کل ماجرا به دليل بدهي فدراسيون به شرکتي بوده که حق پخش رقابت ها را قانوني در اختبار دارد. 
مسئله درگيري دارندگان حق پخش مسابقات آسيايي و جهاني با صداوسيماي ايران چيز تازه‌اي نيست و همواره مشکلاتي بر سر پخش زنده بازيهاي بين المللي وجود داشته که اوج آن در بازي‌هاي آسيايي گذشته قابل مشاهده بود که برخي گزارشگران شبکه ورزش با موبايل و بصورت پنهاني از رقابتها فيلم به ايران ارسال مي‌کردند! در جام جهاني روسيه هم فيفا به بعضي از دوربين هاي تلويزيوني ايران مجوز حضور در ورزشگاه را نداد به شکلي که آنها تنها قبل و بعد از بازي در محوطه بيروني استاديوم گزارش هاي مردمي تهيه مي کردند. 
بنابراين ممکن است همه چيز مرتبط به نامه اي باشد که اخيرا به ايران ارسال شده است؟
شرکت "لاگاردره اسپورت و اينترتينمنت"  بعنوان کارگزار فروش حق پخش مسابقات  ماه ها پيش با ارسال نامه اي به صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران، باتوجه به انباشت بدهي هاي مربوط به در اختيار قراردادن سيگنال رقابت هاي قبلي، خواستار شفاف سازي و ارائه رسيد بدهي شده که ظاهرا پاسخ اين نامه از سوي صداوسيما مسکوت گذاشته شده است.
گويا با بي‌پاسخ  ماندن اين نامه از سوي صداوسيما در نهايت به دليل ميزان سنگين بدهي هاي طرف ايراني به طرف خارجي تصميم بر آن مي‌شود از ارسال سيگنال کلين اين مسابقات به ايران خودداري کند؛ اتفاقي که مورد حمايت اي اف سي نيز قرار گرفت  و به ايران اعلام شد که اين کشور حق پخش سراسري اين رقابتها را به دليل بدهي قبلي  ندارد. 
با وجود اين اتفاقات اما صدا و سيماي ايران بازي هاي ليگ قهرمانان را پخش کرد. احتمالا اين اتفاق برخلاف نظر کنفدراسيون و مالک رايت بازي هاي بوده است. بي شک صدا و سيما ايران مي تواند توضيحات شفاف در اين باره دهد. همه مي دانند رسانه ملي هم به شدت تحت فشار مالي است ولي مسئولان در سال هاي گذشته تلاش کرده اند تمام بازي ها را پخش زنده کنند. اين بار هم همه اميدوار هستند مشکلات به شکلي ختم به خير شود تا طرفداران از ديدن مسابقات محروم نمانند. 

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد