آخرين خبر/ آيا الکساندر نوري حاضر است با قرارداد ريالي سرمربي استقلال شود؟
به گزارش فوتبالي، در شرايطي از اين مربي ايراني آلماني به عنوان گزينه اصلي سرمربيگري استقلال نام برده شده که استقلال در صورت توافق با او، بايد اين مربي را حاضر به عقد قرارداد ريالي کند.
اين نظر صادق درودگر عضو هيات رئيسه سازمان ليگ است که گفته تمام قراردادهاي ثبت شده در ليگ برتر بايد به ريالي باشد و امکان عقد قرارداد ارزي نيست.
اين موضوع باعث شد تا خبرگزاري ميزان احتمال همکاري نوري با استقلال را منتفي بداند چرا که از ديد اين خبرگزاري، نوري به عنوان مربي‌اي که در بوندسليگا کار کرده حاضر نيست به جاي قرارداد دلاري، به ريال قرارداد ببندد.
استقلال، البته در صورت اينکه براي استخدام نوري به قطعيت برسد، مي‌تواند با اين مربي براي نحوه پرداخت حقوقش به توافق برسد. بدين صورت که طرفين با هم بر سر مبلغي دلاري يا يورويي به توافق برسند اما معادل ريالي آن در قرارداد ثبت شود و استقلال اينگونه هم به قوانين سازمان ليگ احترام بگذارد هم سرمربي احتمالي‌اش را راضي کند. کاري که پيش از اين در قرارداد فدراسيون فوتبال با دراگان اسکوچيچ هم شاهد آن بوديم و فدراسيون با سرمربي تيم ملي قرارداد يورويي بسته اما معادل ريالي آن را پرداخت خواهد کرد. موضوعي که البته با توجه به صعودي بودن ارزش يورو و دلار در بازار ايران، کار طرف ايراني را سخت خواهد کرد.

از طرف ديگر، استقلال در صورت توافق با نوري بايد هر چه زودتر براي دريافت پاسپورت ايراني اين مربي اقدام کند تا نوري مشکلي براي همکاري در ليگ برتر نداشته باشد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد