آخرين خبر/ باشگاه استقلال بامداد پنجشنبه در بيانيه اي رسمي اعلام کرد که امکان حضور آندره آ استراماچوني مربي ايتاليايي روي نيمکت آبي پوشان در فصل آينده وجود ندارد.
به گزارش فوتبالي، روز سه شنبه استراماچوني از طريق اينستاگرام به هواداران استقلال اعلام کرده بود که امکان بازگشتش به استقلال وجود ندارد و حالا خبرگزاري فوتبالي به صورت اختصاصي از آخرين نامه احمد سعادتمند مدير باشگاه استقلال به آندره آ استراماچوني و وکيلش فدريکو پاستورلو در تاريخ چهارشنبه 25 شهريور مطابق با 15 سپتامبر رونمايي مي کند. نامه اي که فوتبالي به آن دست پبدا کرده تقريبا بسياري از مسايل را روشن مي کند.
 اصل اين نامه در اختيار خبرگزاري فوتبالي محفوظ است و به جهت عدم انتشار اسناد محرمانه يک باشگاه (البته اين نامه مهر محرمانه ندارد) فوتبالي آن را منتشر نمي کند.
در اين نامه که امضاي سعادتمند پاي آن ديده مي شود به مربي ايتاليايي و وکيلش اعلام شده است که مخالفت سازمان ليگ و فدراسيون فوتبال باعث شده تا استراماچوني نتواند فصل آينده روي نيمکت آبي پوشان بنشيند. از سويي ديگر نکته جالب در مورد بدهي هاي باشگاه هم مربوط به درخواست تخفيف 400 هزار يورويي استقلال از استراماچوني و پاستورلو است. گفته مي شد که غرامتي که استراماچوني از استقلال خواسته 1.680.000 يورو است اما بر اساس اين نامه به نظر مي رسد که مربي ايتياليايي طلبش از باشگاه را 900 هزار يورو اعلام کرده است. در نامه نوشته شده حسابداري باشگاه مبلغ طلب استراماچوني را با موارد ديگر مثل جريمه و ديرکرد و سود مبلغ، 500 هزار يورو مي داند. اگر فرض را بر اين بگيريم که استراماچوني از غرامتش 900 هزار يورو خواسته اين يعني اينکه او 780 هزار يورو تخفيف داده است اما همچنان استقلالي ها به دنبال تخفيف بيشتر و رساندن مبلغ پرداختي به پانصد هزار يورو بوده اند. در هر حال آنچه مشخص است سعادتمند به نوعي در ماجراي غرامت با استراماچوني و پاستورلو سعي در توافق داشته اما هنوز توافق نکرده، طوري نشان داده که هم توافق کرده و هم تخفيف گرفته و هم استراماچوني را بازگردانده است.
 متن نامه مديرعامل استقلال به استراماچوني و وکيلش بدين شرح است:
"آندره آ و فدريکوي عزيز
اميدوارم که در زماني که اين نامه را دريافت مي کنيد، سلامت باشيد
در ابتدا، از شما به خاطر صبري که در طول دو روز مذاکرات طولاني براي حل مسالمت آميز دعوايي که در فيفا مطرح کرده ايد و ماجراي آينده مربيگري استقلال، تشکر مي کنم.
همان طور که مي دانيد، در مورد مبلغ قرارداد قبلي با هم صحبت کرديم و در مورد برخي مسائل به توافقات اوليه رسيديم. همان طور که مي دانيد، اين کار به مجوز ويژه سازمان ليگ فوتبال ايران و فدراسيون فوتبال ايران نياز داشت. در اين موضوع، ما نامه اي به سازمان ليگ فوتبال ايران در روز ششم سپتامبر (16 شهريور) نوشتيم و خواستار مجوز براي حضور آندره آ آستراماچوني به عنوان سرمربي استقلال در فصل آينده شديم.
متاسفانه ما از جانب سازمان ليگ فوتبال ايران در روز 9 سپتامبر (19 شهريور) با پاسخ منفي مواجه شديم. ما بيشترين تلاش خود را انجام داديم اما نتوانستيم آنها را متقاعد کنيم.

جدا از آن بر اساس ادعاي شما در مورد بدهي هاي باشگاه به آندره آ براي فصل گذشته، با در نظر گرفتن جريمه و سود مبلغ، حسابداري باشگاه ما اعلام کرده است که حداکثر 500 هزار يورو قابل پرداخت به آندره آ براي فصل 20-2019 ( فصل گذشته) خواهد بود و نه 900 هزار يورو و بدين ترتيب باشگاه حاضر نيست که براي فصل 20-2019 مبلغ 900 هزار يورو بپردازد.
براي اين که مذاکرات شفاف و با حسن نيت پيش برود، متاسفانه بايد اعلام کنيم که امکان انجام تشريفات اداري وجود ندارد. اميدواريم که در آينده بتوانيم همکاري دوجانبه اي داشته باشيم.
با آرزوي بهترين ها
احمد سعادتمند
مدير عامل باشگاه استقلال"


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد