خبر ورزشي/ شرايط نمايندگان ايران در هتل هايي که قطري ها به آنها داده اند خوب نيست و نماينده کنفدراسيون به استقلالي‌ها قول داده که اوضاع هتل آنها بهتر ‌شود.
به نظر مي‌رسد اعتراضات مداوم استقلالي‌ها نسبت به امکانات هتل محل اقامت‌شان و انتقادات تند افشين پيرواني از شکل ميزباني قطري‌ها باعث شده مقامات برگزاري ليگ قهرمانان به فکر حل مشکلات نمايندگان ايران بيفتند. البته جدا از بحث امکانات و تغذيه، کمبود‌هاي ديگري نيز به چشم مي‌خورد که آبي‌پوشان ايراني با جديت خواهان جبران اين نواقص هستند. در چنين شرايطي البته تکميل شدن کادر بازيکنان و احتمال حضور علي کريمي در قطر، اخبار خوبي است که باعث دلگرمي مجيد نامجومطلق در آستانه آغاز پيکار‌هاي آسيايي شده است.
اولين تمرين شيخ
شيخ دياباته که بامداد سه‌شنبه وارد فرودگاه دوحه شده بود، سه‌شنبه شب همراه با ساير استقلالي‌ها راهي زمين چمن شد و اولين تمرين تاکتيکي‌اش با آبي‌پوشان را در قطر برگزار کرد تا خيال کادر فني از بابت در اختيار داشتن اين بازيکن فوق العاده سرنوشت‌ساز به طور کامل جمع شود. البته شيخ در تمام اوقات روز سه‌شنبه قرنطينه بوده و فقط براي شرکت در تمرينات اجازه خارج شدن از اتاقش را پيدا کرد. اگر جواب آزمايش او منفي باشد، از صبح امروز مي‌تواند کنار همبازيانش قرار بگيرد.
اعلام اينترنتي مناطق سبز و قرمز
ساکنين قطر در صورت استفاده از يک نرم‌افزار خاص، براي تردد در نقاط مختلف کشور مشکلي ندارند. اين نرم‌افزار مناطق سبز، نارنجي و قرمز از بابت شيوع کرونا را به‌صورت ساعتي نشان مي‌دهد و تردد مردم در نقاط سبز با استفاده از ماسک و رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي آزاد است. البته اعضاي کاروان تيم‌هاي شرکت‌کننده در ليگ قهرمانان نمي‌توانند از اپليکيشن فوق بهره‌مند شوند و اين برنامه کامپيوتري فقط براي شهروندان خود قطر و افرادي است که اقامت اين کشور را دارند.
اينترنت ويژه
طبق هماهنگي‌هاي انجام شده با مخابرات قطر، تيم‌هاي حاضر در ليگ قهرمانان از امکانات ويژه اينترنتي برخوردار شده‌اند. استفاده از برخي نرم‌افزار‌ها براي تماس تلفني در داخل قطر ممنوع است ولي چنين محدوديتي درون هتل‌هايي که ميزبان مهمانان مرتبط با ليگ قهرمانان آسيا هستند، اعمال نمي‌شود تا بتوانند به راحتي با کشورشان در ارتباط باشند.
قول نماينده کنفدراسيون
تداوم اعتراضات استقلالي‌ها نسبت به شرايط نامناسب هتل محل اقامت آن‌ها (البته پرسپوليسي‌ها هم به شدت معترض هستند) سرانجام با واکنش نماينده کنفدراسيون مواجه شد. اين شخص که در واقع رابط کاروان استقلال با عوامل برگزاري ليگ قهرمانان بوده و خودش هم قطري محسوب مي‌شود، سه‌شنبه شب به آبي‌ها قول داد که حتماً مشکلات آن‌ها از بابت تغذيه و امکانات کاهش پيدا مي‌کند. البته اين‌طور که برخي از حاضران در کاروان استقلال مي‌گويند، شرايط از ظهر سه‌شنبه با شيب ملايمي در حال بهتر شدن است.
سفر احتمالي دکتر نوروزي
اگرچه دکتر کاوه ستوده و مهرشاد رهبر هم‌اکنون به عنوان اعضاي کادر پزشکي استقلال کنار آبي‌پوشان قرار دارند ولي در کاروان اين شايعه مطرح شده که احتمالاً دکتر امين نوروزي، معاون پزشکي باشگاه استقلال نيز با توجه به اهميت مسابقات راهي دوحه مي‌شود و چند روزي را کنار استقلالي‌ها سپري خواهد کرد. اتفاقي که اگر رخ دهد، قطعاً موجب دلگرمي بيشتر همه بازيکنان خواهد شد.
پايان تمرين
تمرين روز سه‌شنبه استقلال (در واقع بهتر است بگوييم سه‌شنبه‌شب) هنگامي تمام شد و بازيکنان به هتل محل اقامت‌شان بازگشتند که نيمه دوم جدال پرسپوليس مقابل حريف عربستاني تازه آغاز شده بود. البته تماشاي ليگ قهرمانان آسيا در هتل محل اقامت نمايندگان کشورمان نيز دردسر‌هاي خاص خود را پيدا کرد که در بخش‌هاي بعدي همين گزارش امروز متوجه آن‌ها خواهيد شد.
آناليز جدال رقبا
فيلم بازي الاهلي عربستان با الشرطه عراق بلافاصله پس از خاتمه آن مسابقه با تلاش مسئولان باشگاه استقلال در قالب يک DVD به کادر فني داده شده تا آناليز آن را آغاز کرده و در جريان نقاط ضعف و قوت حريفان آتي قرار بگيرند. نکته جالب توجه اينکه برخلاف اغلب تورنمنت‌هاي بين‌المللي، فيلم مسابقات توسط عوامل برگزاري در اختيار مربيان تيم‌ها قرار نمي‌گيرد و همين مسئله باعث تعجب شده است.
محروميت از تماشاي ليگ قهرمانان
شايد واقعاً باور چنين مسئله‌اي براي شما فوق العاده دشوار باشد ولي نمايندگان ايران که براي ادامه ليگ قهرمانان آسيا راهي قطر شده‌اند، حداقل تا شب گذشته از تماشاي تلويزيوني مسابقات محروم بودند و براي ديگر بازي‌ها از لپ‌تاب و موبايل استفاده مي‌کردند! امتياز پخش مستقيم ليگ قهرمانان به‌صورت انحصاري در اختيار شبکه تلويزيوني Bein Sport است که اتفاقاً متعلق به کشور قطر است ولي کانال‌هاي هفت و هشت اين غول رسانه‌اي که بازي‌ها را به صورت زنده پخش مي‌کنند، رايگان نيستند و براي در اختيار داشتن آن‌ها بايد هزينه کرد. نکته اينجاست که هتل محل اقامت نمايندگان کشورمان اين دو کانال را در داخل اتاق‌ها آزاد نکرده و به همين خاطر کسي نمي‌تواند از طريق تلويزيون ديدار‌ها را تماشا کند و بايد سراغ پخش اينترنتي بروند که دردسر‌هاي فراواني دارد. نکته عجيب‌تر اينکه مسئولان باشگاه استقلال و ساير تيم‌هاي ايراني به مقامات هتل اعلام کردند اگر کنفدراسيون هزينه بازکردن شبکه‌هاي مذکور را نمي‌دهد، آن‌ها خودشان اين پول را مي‌پردازند ولي اصلاً کانال‌هاي مورد نظر در داخل تلويزيون اتاق‌هايي که در اختيار استقلالي‌ها قرار گرفته، وجود ندارد! البته نماينده کنفدراسيون سه‌شنبه‌شب وعده داد که نهايت تلاش خودش را براي حل اين مشکل به کار مي‌بندد.
باز شدن استخر
آب‌درماني و استفاده از استخر براي همه تيم‌ها پس از انجام مسابقه امري کاملاً مرسوم و مهم محسوب مي‌شود. البته طي روز‌هاي گذشته اين شايعه مطرح بود که استخر هتل براي جلوگيري از شيوع ويروس کرونا بسته شده ولي عصر سه‌شنبه به استقلالي‌ها اعلام شد مشکلي از اين بابت وجود ندارد و استخر با هماهنگي قبلي در اختيارشان قرار مي‌گيرد.
پاختاکور در کنار استقلال
کاروان پاختاکور ازبکستان نيز در کنار استقلال و ساير نمايندگان ايران داخل همان هتل ازدان‌پالاس قرار دارد. البته همان‌طور که توضيح داديم، با توجه به قوانين بسيار سفت و سخت بابت جلوگيري از شيوع کرونا، استقلالي‌ها عملاً بازيکنان و مربيان پاختاکور را بسيار به‌ندرت در داخل هتل مي‌بينند.
پذيرش مسافر ممنوع
طبق هماهنگي‌هاي صورت گرفته ميان مقامات برگزاري ليگ قهرمانان و هتل محل اقامت استقلالي‌ها، غير از چهار نماينده ايران و پاختاکور ازبکستان هيچ مسافر ديگري داخل هتل وجود ندارد و پذيرش مسافر تا زمان خروج اين پنج تيم ممنوع است. البته کلاً قطر اين روز‌ها در صدور ويزاي توريستي و تجاري فوق العاده سخت مي‌گيرد و بنابراين با رفتن تيم‌هاي فوتبال، اغلب هتل‌هاي دوحه به طور کامل خالي مي‌شوند.
رضايت از يزداني
سياوش يزداني که به دليل مصدوميت در اختيار کادر پزشکي قرار گرفته است، تمرينات اختصاصي خودش را به خوبي انجام مي‌دهد و همين مسئله باعث رضايت دکتر‌ها و کادر فني شده است. احتمال زياد سياوش مي‌تواند استقلال را در دو بازي باقي‌مانده همراهي کند مگر اينکه مشکلات جديدي برايش رخ بدهد. اتفاقي که اميدواريم به وقوع نپيوندد.
رسيدن لباس‌ها
سرانجام پس از کش و قوس‌هاي فراوان، لباس بازيکنان استقلال از دبي به دوحه رسيد و در اختيار گروه تدارکات قرار گرفت. پوشاک آبي‌پوشان بايد از شرکتي که دفتر مرکزي آن در خاورميانه داخل شهر دبي قرار دارد، ارسال مي‌شد و مقامات باشگاه نگران آن بودند که مبادا چنين اتفاقي رخ ندهد ولي حالا با تحويل گرفتن محموله، ديگر دغدغه چنداني از اين بابت وجود ندارد.
ماسک اجباري
همه بازيکنان، مربيان، مديران و ساير اعضاي کاروان استقلال همان بدو ورود به دوحه تست کرونا دادند و دوران قرنطينه ۲۴ ساعته خود را هم سپري کردند (اتفاقي که در مورد ساير نمايندگان کشورمان نيز رخ داد)، اما با اين وجود ماسک زدن در لابي هتل به طور کامل اجباري شده و به همه نفرات استقلال و ساير تيم‌ها هشدار داده شده که حق ندارند بدون ماسک وارد محوطه لابي شوند.
فاصله‌گذاري اجتماعي در بدنسازي
براساس تصميم کادر فني استقلال، بازيکنان اين تيم هنگام انجام تمرينات بدنسازي به سه گروه تقسيم مي‌شوند تا نظارت بيشتري بر عملکرد آن‌ها انجام شده و در عين حال، فاصله‌گذاري اجتماعي نيز به طور کامل رعايت شود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد