آخرين خبر/ سايت فوتبالي نوشت: پرونده شکايت آندره آ استراماچوني سرمربي اسبق استقلال از اين باشگاه در مرحله انشاي راي و اعلام حکم است و به نظر مي رسد طرفين به زودي چالش هاي جديدي را در اين دعواي حقوقي تجربه خواهند کرد.
پس از منتفي شدن بازگشت آندره‌آ استراماچوني به استقلال، حالا استقلال و مديرانش منتظر اعلام حکم فيفا در اين پرونده هستند.
همانطور که مي دانيد اين مربي ايتاليايي به دليل وجود قانون حمايتي فيفا قراردادش را با استقلال فسخ کرد. اين قانون مي گويد اگر  مربيان و بازيکنان به هر دليلي دو ماه حق و حقوقشان را دريافت نکنند مي توانند قراردادشان را يکطرفه فسخ کنند و از طريق وکيلشان پيگير شکايتشان باشند و تا پايان مدت قرارداد همه پولشان را بگيرند. 
مبلغ غرامت مورد ادعاي اين سرمربي ايتاليايي از باشگاه استقلال، يک ميليون و ۶۸۰ هزار يورو است که پرونده پيگيري اين شکايت هم اکنون به جريان افتاده است و يکي از دلايل سفر سعادتمند به ايتاليا هم پيگيري اين ماجرا بوده و سعادتمند مي خواسته غرامت را کم کند.
از حسن نيت استرا تا پيشنهادهايي که نپذيرفت!
مذاکرات مديرعامل استقلال با نمايندگان قانوني استراماچوني براي توافق بر سر غرامت و حضور مجدد او در ايران با جزييات مهمي همراه بود. احمد سعادتمند در جريان مذاکراتش با اين سرمربي ايتاليايي و وکيل و مدير برنامه هاي او پيشنهاد داده بود که استراماچوني غرامت خود را به استقلال ببخشد و قراردادي جديد و دو ساله با مبلغ يک ميليون و ۷۰۰ هزار يورو منعقد کند اما پيشنهاد سعادتمند از طرف استراماچوني و وکيلش مورد قبول واقع نشد. پيشنهاد دوم سعادتمند اين بود که استراماچوني يک ميليون يورو را ببخشد و ۶۸۰ هزار يورو دريافت کند و رضايت بدهد که استراماچوني و وکيلش ضمن رد اين پيشنهاد اعلام کردند که بايد مبلغ ۹۰۰ هزار يورو به استراماچوني پرداخت شود.
طبق متن نامه اي که ديشب توسط خبرگزاري فوتبالي منتشر شد، آندره‌آ استراماچوني براي اثبات حسن نيت خود مبلغ ۷۸۰ هزار يورو به باشگاه استقلال تخفيف داده و خواهان دريافت مابقي مبلغ غرامت يعني ۹۰۰ هزار يورو بوده که باشگاه استقلال گفته توانش در حد پرداخت ۵۰۰ هزار يورو است و بيشتر از اين عدد نمي تواند پرداخت کند تا در نهايت پرونده استراماچوني مختومه شود. سعادتمند مذاکره و توافق بر سر غرامت را نوعي توافق براي بازگشت استراماچوني قلمداد کرد و اين در حالي بود که حتي ارسال پيش قرارداد براي بازگشت استراماچوني، در گرو توافق بر سر غرامت بود.
استقلال، لايحه دفاعي ارائه داد
در هر حال پرونده همچنان باز است و استقلال پيش از سفر سعادتمند به ايتاليا لايحه دفاعي خود را براي اين پرونده پر پيچ و خم ارائه داده است و منتظر راي است‌. 
استقلال مطمئنا در صورت محکوميت، پرونده را به دادگاه کاس برده و در صورت محکوميت مجدد، در نهايت مانند پرونده شکايت مارک ويلموتس از فدراسيون فوتبال، پرونده را به دادگاه فدرال سوييس ارسال خواهد کرد.
به نظر مي رسد که به زودي باشگاه استقلال چالش جديدي را با اين سرمربي ايتاليايي پيش رو خواهد داشت که ممکن است تبعات سنگيني هم براي اين باشگاه به همراه داشته باشد. اگر ماليات و ديرکرد و سود و دادرسي در کاس و دادگاه فدرال سوييس را حساب کنيم، با يوروي ۳۱ هزار توماني عددي غرامت به بالاي دو ميليون يورو مي رسد و استقلال در خطر محکوميت به پرداخت غرامت ۶۰ ميليارد توماني قرار مي گيرد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد