ورزش 3/ استقلال در نیمه اول عمکرد خوبی نداشت ولی در نیمه دوم با حضور علی کریمی کفه ترازو کاملا به سود آبی پوشان تغییر کرد.
 شاگردان نامجو مطلق در نیمه اول برابر الشرطه مالکیت 66 درصدی بر توپ و میدان ثبت کردند ولی در ایجاد موقعیت های گلزنی بسیار ضعیف ظاهر شدند و فقط یک شوت به دروازه زدند که آن هم در چارچوب نبود؛ این آمار در شرایطی ثبت شد که نماینده عراق 9 شوت داشت که سه تای آنها در قاب دروازه بود و یکی از آنها به گل تبدیل شد.
در نیمه دوم اما با ورود علی کریمی که مغز متفکر استقلال در میانه میدان است، شرایط به طور کلی متفاوت شد. او که در دقیقه 45 و با آغاز نیمه دوم جایگزین فرشید باقری شد، 65 ( 10 پاس بلند و 55 پاس کوتاه) پاس با دقت 72 درصدی داشت و 5 دوئل موفق در زمین داشت و 4 دوئل موفق هوایی.


شماره 6 استقلالی ها 2 بار با پاس های خلاقانه خود برای مهاجمین استقلال شانس گلزنی ایجاد کرد و سه بار هم با دفع توپ های خود موقعیت را از بازیکنان الشرطه گرفت و سه بار هم از بازیکنان الشرطه توپ ربایی داشت تا در نیمه دوم آبی های تهرانی بام ارائه یک بازی برتر به حق خود برسند و مسابقه حساس برابر نماینده عراق را با تساوی تمام کنند.
بی شک بازگشت علی کریمی که به تازگی به اردوی استقلالی ها در قطر اضافه شده بود، خبری خوش برای کادر فنی و هواداران استقلال است؛ بازیکنی که حالا با این 45 دقیقه آماده می‌شود تا برای بازی چهارشنبه مقابل الاهلی که باید با پیروزی استقلال تمام شود، از ابتدا وارد زمین شود.


استقلال درنیمه دوم هم همان مالکیت 66 درصدی را داشت ولی 11 ضربه به دروازه ثبت کرد که 4 تای آنها در چارچوب بود و در سوی مقابل به الشرطه فقط یکبار اجازه داد که توپ را به دروازه حسین حسینی بزند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید