فرهیختگان/ هافبک طراح و خوش‌تکنیک تیم فوتبال پیکان مدت‌هاست مدنظر باشگاه استقلال قرار دارد اما به‌خاطر قراردادی که با پیکان دارد فعلا نتوانسته آبی‌پوش شود، آن هم درحالی‌که در گذشته علاقه‌مندی به استقلال را هم اعلام کرده و تمایل دارد که فصل بعد لباس آبی را برتن کند، هرچند از گوشه و کنار خبر می‌رسد موردتوجه تیم‌هایی مثل سپاهان، تراکتور و فولاد هم قرار گرفته و اگر استقلال کمی دیر بجنبد، ممکن است این بازیکن را در فصل بیستم با پیراهنی غیر از پیراهن آبی استقلال ببینیم.درخصوص اتفاقات اخیر و آخرین شرایط و وضعیت این هافبک که به‌تازگی از سوی سایت متریکا به‌عنوان دریبل‌زن‌ترین بازیکن لیگ ایران انتخاب شده، دقایقی با وی هم‌کلام شدیم. گفت‌وگوی خبرنگار ما با سعید واسعی را در ادامه می‌خوانید.
ابتدا درباره ابهامی که درخصوص وضعیتت وجود دارد، صحبت کن. شرایط آینده تو چه خواهد شد؟
فعلا که با باشگاه پیکان قرارداد دارم و موظف هستم که فوتبالم را در آنجا ادامه دهم و غیر از این هم نمی‌شود.
برخی این‌طور نوشته بودند که چون گرشاسبی پرسپولیسی است، رضایتنامه‌ات را صادر نمی‌کند اما حالا که او رفته دیگر مشکل چیست؟
این‌طور نبود. گرشاسبی هم به‌خاطر قانون بازنشستگی از پیکان رفت.
با توجه به عملکرد درخشانت در پیکان، امسال وقت حضورت در یک تیم بزرگ ازجمله استقلال بود.
این حرف به‌نوعی درست است اما تا جایی که یادم می‌آید همیشه زندگی‌ام را دست خدا سپرده‌ام. حالا هر اتفاقی هم بیفتد قطعا با خواست اوست، من همه تلاشم را می‌کنم و اگر این اتفاق افتاد که چه بهتر؛ اما نشد هم این دیگر به حکمت خدا برمی‌گردد که می‌دانم بهترین‌ها را برایم می‌خواهد.
خودت یک‌بار آخرین وضعیتت را تشریح می‌کنی؟
آخرین وضعیت این است که قرار شد پیگیری کنم اگر باشگاه استقلال راضی شود مبلغ رضایتنامه‌ام را پرداخت کند، من شرایط را مهیا کنم تا بتوانم با گرفتن رضایتنامه از پیکان به استقلال بروم، درغیر این‌صورت صحبت‌هایی با تیم‌های بزرگ فوتبال ایران شده و امیدوارم در این بین اتفاقات خوبی بیفتد و به تیمی بپیوندم که بیشتر دیده شوم تا درنهایت این موضوع به رفتنم به تیم ملی کمک کند. به هرحال هر فوتبالیستی هدفی دارد و برای آینده برنامه‌ریزی می‌کند و من هم از این قاعده مستثنی نیستم و به همین دلیل دوست دارم در آینده نزدیک لباس تیم ملی را پوشیده و اتفاقات خوبی برایم در این عرصه رقم بخورد.
تمرینات پیکان هم که از امروز شروع می‌شود.
بله، درست است. به هرحال ما قرارداد داریم و موظفیم در تمرینات شرکت کنیم تا ببینیم در آینده چه اتفاقی می‌افتد.
به نظرت استقلال از این جریانات عقب کشیده است که هنوز به این تیم نپیوسته‌ای؟
نمی‌دانم و اینکه اگر اتفاق دیگری بخواهد صورت بگیرد، من در جریان آن نیستم.
اما به نظر می‌رسد فشار هواداران به اندازه‌ای باشد که مسئولان استقلال را برای گرفتن رضایتنامه متقاعد کند.
اگر این‌طور باشد که من به‌شخصه دوست دارم استقلالی بشوم و چندین‌بار هم در مصاحبه‌هایم گفته‌ام که دوست دارم به استقلال بروم اما باید ببینیم در آینده چه اتفاقی می‌افتد. وقتی در فضای مجازی اخبار را دنبال می‌کنم همه می‌پرسند چه شد و چه کردی؟ به هرحال این مسائل هستند اما زبان من قاصر است و دیگر نمی‌دانم چه بگویم و فقط می‌گویم توکل به خدا.
اما این دوست داشتن باید دوطرفه باشد و باشگاه استقلال هم تو را بخواهد.
بله، درست است. من که خودم دوست دارم اما اگر این علاقه دوطرفه هم باشد که دیگر چه بهتر.
شاید به نظر می‌رسد چون استقلالی‌ها هنوز سرمربی فصل آینده خود را به‌صورت قطعی نشناخته‌اند این تعلل از جانب آنها صورت می‌گیرد.
این احتمال وجود دارد اما با همین وضعیت هم آنها ۵ بازیکن گرفته‌اند.
تو هم مثل ارسلان مطهری وقتی در این تیم بازی نمی‌کرد بارها استقلالی بودنت را عنوان کرده‌ای و به نظر می‌رسد چون واقعا استقلالی هستی بتوانی به این تیم کمک کنی.
شک نکنید که همین است و در آینده اگر به استقلال بپیوندم تمام توانم را می‌گذارم به این تیم کمک کند تا ان‌شاءالله به تیم ملی هم برسم، چون آرزوی هر فوتبالیستی است که لباس تیم ملی را بر تن کند. استقلال هم شکی در آن نیست که تیمی بزرگ و پرافتخار است و سابقه درخشانی هم دارد.
اشاره کردی به جز استقلال چند تیم بزرگ دیگر هم تو را می‌خواهند. در این فضا اگر پرسپولیس پیشنهاد بدهد، آیا آن را قبول می‌کنی؟
وقتی من استقلال را انتخاب کردم فکر نکنم بخواهم راهی را باز بگذارم که از پرسپولیس پیشنهادی دریافت کنم! شما در ایران دو انتخاب دارید یا آن چیزی که دل‌تان می‌گوید و یا نهایتا آن‌چیزی که عقل‌تان. من سعی می‌کنم با هر دو یعنی هم با دل و هم عقلم انتخاب بعدی را انجام بدهم.
یک سایت معتبر هم تو را به‌عنوان دریبل‌زن‌ترین بازیکن لیگ برتر در فصل گذشته انتخاب کرده بود.
متاسفانه بازی‌های پیکان چون پخش مستقیم نمی‌شود و خیلی موردتوجه نیست این مسائل و جزئیات هم دیده نمی‌شود و البته در خیلی از بازی‌ها هم بدشانسی آوردیم، درغیر این‌صورت می‌توانستم طی فصل گذشته حداقل 10 پاس گل بدهم و در این راه به آقای گل شدن شهریار مغانلو هم کمک کنم. در هر صورت شرایط تیم و اتفاقات پیرامون آن و اینکه پیکان تیم بی‌حاشیه‌ای به شمار می‌رود و هوادار هم به آن صورت نداشت، باعث شد در برخی مسابقات به حق‌مان نرسیم.
با این شرایط پس هواداران استقلال می‌توانند منتظر یک علی کریمی دیگر که در پرسپولیس جادو می‌کرد، این‌بار در تیم محبوب خود باشند؟
من هم از قبل مثل علی کریمی فوتسالیست بوده و در سالن و آسفالت فوتبالم را شروع کردم و امروز به این مراحل رسیده‌ام و تکنیک را در خود می‌بینم که بتوانم امروز عنوان دریبل‌زن‌ترین بازیکن لیگ را به خود اختصاص بدهم. البته اینکه من را با آقای کریمی مقایسه می‌کنند، برایم افتخار است، چون او فوتبالیست بزرگ و باسابقه‌ای است.
به‌عنوان آخرین بحث؛ بازی استقلال مقابله الشرطه عراق را دیدی.
بازی را دیدم و‌ ای‌کاش ارسلان رفیق صمیمی و خوبم دومی را هم می‌زد تا استقلال بازی را ببرد. از گلزنی او خیلی خوشحال شدم ولی اگر آن صحنه‌ای که ارسلان در آفساید بود و سایه زد، می‌توانست در یک موقعیت بهتر گلزنی کند که بسیار عالی می‌شد و من هم خیلی خوشحال‌تر می‌شدم و صعود استقلال هم قطعی می‌شد.
به نظرت استقلال می‌تواند الاهلی را شکست داده و به مرحله حذفی لیگ قهرمانان برسد؟
بازی خیلی سختی است اما اصلا کلمه‌ای به اسم غیرممکن در فوتبال وجود ندارد‌.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید