ایرنا/ در گروه سوم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا که پرسپولیس هم در آن حاضر است، همه تیم‌ها شانس صعود دارند و از سویی خطر حذف شدن را هم حس می‌کنند.
مسابقات گروه سوم با انجام ۲ بازی هفته پنجمش به شرایط بسیار خاصی رسیده است. هر چهار تیم شانس صعود دارند و هر چهار تیم ممکن است از گروه بالا نروند و حذف شوند. هر ۲ بازی باقی‌مانده این گروه که باید پنجشنبه شب از ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه آغاز شود، مملو از حساسیت است.
در حال حاضر تیم الدحیل قطر با ۹ امتیاز صدرنشین این گروه است. این تیم با بردی که برابر پرسپولیس به دست آورد، از رده سوم به رتبه نخست آمد و حالد شانس اصلی صعود است. شاگردان رکراکی در هفته پایانی در صورت پیروزی سرگروه خواهند شد. اگر مساوی کنند به مرحله بعدی می‌روند اما سرگروهی‌شان بستگی به عدم موفقیت الشارجه برابر پرسپولیس دارد. باخت الدحیل هم می‌تواند این تیم را حذف کند و هم می‌تواند آنها را به مرحله بعدی برساند. چطور به دور یک هشتم می‌رسند؟ در صورتی که بازی پرسپولیس و الشارجه برنده نداشته باشد.
الشارجه امارات سورپرایز گروه سوم است. این تیم با برد ۶ بر صفر برابر التعاون هفت امتیازی شد و از رده چهارم به رتبه دوم آمد. آنها در صورت پیروزی مقابل پرسپولیس صعود می‌کنند اما برای سرگروهی باید منتظر لغزش الدحیل باشند. اگر به تساوی برسند هم ممکن است صعود کنند و هم احتمال دارد حذف شوند. اگر الدحیل بتواند التعاون را متوقف کند، شاهد صعود تیم اماراتی هستیم اما اگر التعاون از سد الدحیل بگذرد، این تیم اماراتی در گروه سوم می‌شود. باخت الشارجه هم یعنی حذف این تیم اماراتی.
اما پرسپولیس. نماینده شایسته کشورمان بعد از اینکه هفته چهارم سرگروه شد خیلی زود با قبول دومین شکست در برابر الدحیل به رده سوم سقوط کرد. تیم تهرانی در صورتی که بتواند در هفته پایانی الشارجه را شکست دهد قطعا راهی مرحله بعد می‌شود اما برای سرگروهی نیازمند شکست تیم الدحیل است؛ حتی تساوی تیم قطری هم پرسپولیس را دوم خواهد کرد. کسب نتیجه مساوی و یا شکست طبق هر حالی دستور به حذف پرسپولیس خواهد داد. پس شاگردان یحیی برای صعود همه چیز به دست خودشان خواهد بود اما برای سرگروهی احتیاج به پیروزی التعاون برابر الدحیل دارند که کمی سخت و بعید به نظر می‌رسد.
به تیم قعرنشین گروه می‌رسیم. تیمی که پیش از کرونا صدرنشین بود و حالا با سه باخت پیاپی به قعر جدول آمده است. با این حال مردان کارتینو، در صورت پیروزی مقابل الدحیل بدون تردید صعود خواهند کرد اما برای سرگروهی باید منتظر تساوی در بازی پرسپولیس و الشارجه باشند. آنها در این صورت به خاطر عملکرد بهتر در بازی رو در رو برابر الدحیل صدرنشین می‌شوند. هر نتیجه‌ای به غیر از پیروزی حکم به حذف نماینده عربستان خواهد داد. آنها به نوعی تنها تیم عربستانی هستند که هنوز به مرحله بعدی نرسیده‌اند. الهلال، النصر و الاهلی راهی دور بعدی شده‌اند.
حال باید دید پرسپولیس تهران در هفته پایانی چه کار می‌کند و کدام ۲ تیم به مرحله بعدی می‌رسند. در گروه چهارم النصر و السد صعود کرده‌اند اما همچنان وضعیت سرگروهی مشخص نشده است. تیم‌های صعود کرده از گروه سوم باید به مصاف این ۲ تیم قدرتمند بروند.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید