خبر ورزشی/ استقلال تهران در آخرین بازی دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف الاهلی عربستان خواهد رفت.
 آخرین بازی دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا برای استقلال تهران به جدال با الاهلی عربستان همزمان شده است و آبی پوشان برای صعود به دور بعدی ۹۰ دقیقه سرنوشت ساز را پیش رو دارند. پس از اینکه استقلال در بازی مقابل الشرطه عراق به تساوی یک بر یک دست پیدا کرد و ۲ امتیازی شد، با توجه به انصراف الوحده امارات و سه تیمی بودن گروه A لیگ قهرمانان، آبی پوشان اکنون برای راهیابی به دور بعدی مسابقات تنها به پیروزی نیاز دارند.
استقلال تهران برای مسابقه حساس برابر الاهلی در حالی آماده شده است که به همراه مجیدنامجومطلق در اولین تجربه سرمربیگری بازیکن اسبق این باشگاه به مصاف الشرطه رفت و با نمایشی تقریبا معمولی توانسته بود یک امتیاز کسب کند. رویارویی استقلال و الشرطه اگرچه یک امتیاز برای این تیم به دست آورد، اما تجربه کافی برای نامجومطلق ایجاد کرد تا او برای بازی امشب مقابل الاهلی در کم‌ترین حالت ریسک پذیری قرار داشته باشد و تیمش را با آرایشی منظم برای کسب نتیجه پیروزی به میدان روانه کند.
نامجومطلق در مسابقه گذشته علی کریمی و امیرارسلان مطهری را که جریان مسابقه را در نیمه دوم تغییر دادند و روی گل تساوی تاثیر مستقیم داشتند تا فیکس بازی نداد و حال برای مسابقه برابر الاهلی قابل پیش بینی است که این دو بازیکن فیکس باشند.
درحالیکه هنوز سیاوش یزدانی به دلیل مصدومیت نمی‌تواند استقلال را همراهی کند، مشکل کارت بازی داریوش شجاعیان از سوی فدراسیون فوتبال ایران برطرف نشده است و او نمی‌تواند هنوز برای استقلال به میدان برود. دیگر بازیکنی که حضورش مقابل الاهلی در هاله‌ای از ابهام بود، وریا غفوری بود که حضورش در تمرین شب گذشته نشان داد مشکلی برای همراهی تیمش نخواهد داشت.
استقلال در مسابقه گذشته برابر الشرطه در فاز دفاعی هم به نوعی دچار عدم هماهنگی بود که تماشای بازی به صورت مشخص و واضح آن را نشان می‌داد؛ زوج عارف غلامی و روزبه چشمی در خط دفاعی آسیب پذیر بود و به نظر می‌رسد محمد دانشگر که در مسابقه گذشته به عنوان بازیکن تعویضی به جای شیخ دیاباته به زمین مسابقه رفته بود در این بازی به جای غلامی در ترکیب قرار بگیرد.
پیش بینی می‌شود برای بازی حساس استقلال سیدحسین حسینی درون دروازه، وریا غفوری، محمد دانشگر، روزبه چشمی و هروویه میلیچ در خط دفاعی، مسعود ریگی، علی کریمی و فرشید اسماعیلی در خط میانی و همینطور شیخ دیاباته، امیرارسلان مطهری و مهدی قایدی هم در خط حمله حضور داشته باشند تا استقلال در این بازی با سیستم ۳-۳-۴ بازی کند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید