مهر/ تیم فوتبال استقلال در آخرین دیدار از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰، امشب در قطر به مصاف الاهلی می‌رود تا در صورت پیروزی در این بازی به مرحله بعدی صعود کند.

آبی پوشان تهران که برای راهیابی به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا ناچار به پیروزی در آخرین بازی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الاهلی هستند، در حالی به مصاف این تیم می‌روند که تیم عربستانی به دلیل قطعی شدن صعودش به عنوان صدرنشین، شاید انگیزه‌های کافی را برای حضور با همه قوا در این میدان نداشته باشد.
آبی پوشان تاکنون ۲۹ بار با تیم‌های عربستان بازی کرده‌اند که الهلال با ۱۱ بازی تکراری ترین حریف این تیم است. الاهلی بعد از الهلال، الاتحاد و الشباب چهارمین حریف تکراری آبیها در بین تیم‌های سعودی هستند و این دو تیم تاکنون ۳ بار با هم دیدار داشته‌اند. ۳ دیداری که ۲ بار به سود استقلال به پایان رسیده و یک بار هم تیم عربستانی موفق به پیروزی شده که این به آخرین تقابل دو تیم در مرحله رفت همین مسابقات باز می‌گردد.
استقلالی‌ها که برای صعود به مرحله بعدی مسابقات از این دیدار حتماً پیروزی می‌خواهند، در صورت شکست دادن الاهلی سومین پیروزی مقابل الاهلی و سیزدهمین پیروزی مقابل تیم‌های عربستان در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه می‌کند.
آبی‌ها تاکنون در آسیا ۱۲ بار مقابل تیم‌های عربستانی پیروز شده‌اند که این اتفاق مقابل الهلال (۵ بار)، الاتحاد (یکبار)، الاهلی (۲ بار)، النصر (یکبار)، التعاون (۲ بار) و الاتفاق (یکبار) افتاده است. الشباب تنها تیم عربستانی است که آبی‌ها در آسیا با آن تقابل کرده و موفق به پیروزی بر آن نشده‌اند.
دیدار دو تیم استقلال و الاهلی عربستان از ساعت ۱۸:۳۰ امروز در دوحه برگزار می‌شود.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید