نماد آخرین خبر

همه از بازی پرسپولیس لذت بردند

منبع
فارس
بروزرسانی
همه از بازی پرسپولیس لذت بردند

فارس/ مهاجم اسبق تيم پرسپوليس گفت: اين دو شب براي فوتبال ايران استثنايي سپري شد و به عنوان يک بازيکن و هوادار، از اينکه استقلال هم توانست شرايط خوبي را با بردن الاهلي به دست آورد، خوشحالم.
سهراب انتظاري درباره برتري تيم فوتبال پرسپوليس مقابل شارجه امارات در ليگ قهرمانان آسيا و صعود اين تيم به عنوان صدرنشين گروه، اظهار داشت: پرسپوليس محشر بازي کرد. نمايشي که اين تيم در سه ديدار قبلي‌ داشت، تا حدي هواداران را نگران کرده بود. اگر بخواهيم واقعيت را در نظر بگيريم، اين تيم در سه ديدار اول دلچسب بازي نمي‌کرد و با ارائه فوتبال اقتصادي، دنبال بردن بود که در دو مسابقه هم موفق به اين کار شد.
وي افزود: پرسپوليس در ديدار مقابل التعاون يک گل زد و به خوبي از آن محافظت کرد اما در ديدار با الدحيل موفق به گلزني نشد. در واقع، اين تيم در ديدارهاي قبلي‌اش 2 گل زد که يکي از آنها پنالتي بود.
مهاجم اسبق پرسپوليس گفت:‌ همين هواداران را دچار نگراني و استرس کرده بود و پيش از بازي تصور نمي‌کردند تيم‌شان مقابل شارجه نمايشي به اين زيبايي داشته باشد. همه دوستداران پرسپوليس از بازي شب گذشته لذت بردند.
انتظاري افزود: اين دو شب براي فوتبال ايران استثنايي سپري شد. به عنوان يک بازيکن و هوادار پرسپوليس، از اينکه تيم استقلال هم توانست شرايط خوبي را با بردن الاهلي به دست آورد خوشحالم زيرا در ليگ قهرمانان نام ايران در ميان است. پرسپوليس هم با بردن 4 بر صفر شارجه، شادي مردم ايران را افزايش داد.
وي گفت: هنوز چيزي تمام نشده و پرسپوليس از هفت خان تنها يک خان را پشت‌سر گذاشته است. اين تيم بازي سختي مقابل تيم خوب و فوق‌العاده السد دارد. همه مي‌دانيم تيم قطري از مربي بسيار باهوشي به نام ژاوي هرناندز استفاده مي‌کند. از استقلال و پرسپوليس بيش از اين هم انتظار مي‌رود و نبايد در باد پيروزي‌هاي اخيرشان بخوابند.

پيشکسوت پرسپوليس عنوان کرد: تيمي مانند پرسپوليس يک سروگردن از حريفي مثل شارجه بالاتر است. اما شريط بازي‌ها به شکلي پيش رفت که اين تيم در ديدار قبلي‌اش نتوانست نتيجه خوبي بگيرد و همين، هواداران را نگران کرد. اکنون با برد 4 بر صفر مقابل شارجه، تمام پرسپوليسي‌ها مي‌توانند در آرامش بخوابند.
سهراب انتظاري با اشاره به بازي‌هاي قبلي شارجه توضيح داد: در فوتبال آسيا غير طبيعي است تيمي که در سه ديدار ابتدايي خود تنها يک امتياز گرفته، ناگهان در دو بازي مقابل تيم هاي قدرتمند الدحيل و التعاون 10 گل بزند و اين تيم‌ها را شکست بدهند. اين موضوع در دل هواداران تا حدي دلهره انداخت اما خدا را شکر همين عامل به انرژي منفي براي شارجه تبديل شد و تصور کردند مي‌توانند پرسپوليس را هم شکست بدهند
وي افزود: با اين وجود پرسپوليس از همان دقايق ابتدايي بدون توجه به نتايج قبلي شارجه، نمايشي تهاجمي ارائه کرد. امتياز مثبت پرسپوليس نسبت به حريف اماراتي، ريکاوري خوب بازيکنان بود و توانست از همين طريق به حريف ضربه بزند. انگيزه بازيکنان پرسپوليس هم نسبت به شارجه خيلي بيشتر بود.
پيشکسوت پرسپوليس با اشاره به اهميت ديدار با السد در مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا خاطرنشان کرد: کيفيت تيم السد به هيچ‌وجه با تيم‌هايي مانند تعاون و شارجه يکسان نيست. اين تيم مربي باکلاس و جنتلمني روي نيمکت دارد که سال‌ها مغز متفکر و ستاره بارسلونا بوده و تاکتيک‌هاي ژاوي کاملاً اروپايي است. خود تيم السد هم تيم پرقدرتي است که در ليگ قهرمانان آسيا و ليگ قطر درخشان ظاهر شده است.
انتظاري ادامه داد: تيم ما هم پرسپوليس است که سابقه نايب قهرماني آسيا و چهار قهرماني متوالي ليگ برتر را دارد. همين تيم السد را دو سال پيش در زمين خودش شکست داد و پرسپوليس هم تيم پرقدرتي است. برتري مقابل السد را در خانه خودش دور از دسترس نمي‌دانم. 
وي اظهار داشت: باز هم مي‌گويم ديدار با السد يک فينال و خان دوم براي قهرماني آسيا است. اگر پرسپوليس اين تيم قدرتمند را شکست بدهد، به جمع‌ چهار تيم غرب آسيا مي‌رسد و خودش را به فينال نزديک‌تر مي‌کند. ما هم به عنوان هوادار انتظار داريم نتايج خوب ادامه يابد و اين تيم همچنان در ليگ قهرمانان پيشرفت داشته باشد.
بازيکن اسبق پرسپوليس ادامه داد: اکنون مديريت بايد دست به کار شده و وظيفه‌اش را براي قدرداني از بازيکنان و کادر فني انجام دهد. مديران باشگاه بايد قبل از ديدار با السد پاداش ويژه‌اي براي بازيکنان در نظر بگيرند تا آنها با انگيزه بيشتري به مصاف حريف بروند. 
انتظاري گفت:‌ شايد تا پيش از ديدار با شارجه، هواداران انتظاري از تيم پرسپوليس که به تازگي بسياري از نفراتش را هم تغيير داده نداشتند اما نمايش درخشان مقابل حريف اماراتي سبب شد بار ديگر انتظارها بالا رود و همين موضوع انگيزه بازيکنان را براي ديدارهاي آينده زياد مي‌کند.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره