نماد آخرین خبر

بایرن مونیخ با غلبه بر سویا قهرمان شد

منبع
تسنيم
بروزرسانی
بایرن مونیخ با غلبه بر سویا قهرمان شد

تسنيم/ مصاف فاتحان ليگ قهرمانان و ليگ اروپا در فصل گذشته با پيروزي قهرمان آلماني ليگ قهرمانان اروپا به پايان رسيد.
ديدار سوپرجام فوتبال اروپا که هر سال پيش از آغاز فصل جديد رقابت‌هاي اروپايي ميان قهرمان ليگ قهرمانان و ليگ اروپا برگزار مي‌شود، پنجشنبه شب از ساعت 22:30 به وقت تهران در ورزشگاه پوشکاش آره‌ناي شهر بوداپست، پايتخت مجارستان ميان تيم‌هاي بايرن مونيخ آلمان و سوياي اسپانيا برگزار شد که اين بازي را بايرني‌ها در وقت‌هاي اضافي با نتيجه 2 بر يک به سود خود به پايان رساندند و براي دومين بار اين جام قهرماني را بالاي سر بردند.
در اين بازي که اولين بازي از رقابت‌هاي اروپايي با حضور تماشاگران پس از شيوع کرونا در ماه مارس بود، لوکاس اوکامپوس مهاجم سويا در دقيقه 13 از روي نقطه پنالتي قهرمان فصل گذشته ليگ اروپا را پيش انداخت. اين پنالتي حاصل خطاي داويد آلابا روي ايوان راکيتيچ، بازيکن سابق بارسلونا بود که آنتونيي تيلور داور انگليس بازي با استفاده از کمک داور ويدئويي (VAR) ‌آن را تشخيص داد. در دقيقه 34 لئون گورتزکا با پاس روبرت لواندوفسکي گل تساوي را براي بايرن مونيخ به ثمر رساند و قهرمان فصل گذشته ليگ قهرمانان را به بازي برگرداند.
با وجود خلق موقعيت‌هاي گلزني ديگر توسط دو تيم، بازي در 90 دقيقه با همين دو گل به پايان رسيد تا کار به وقت‌هاي اضافي کشيده شود. در اين بين عملکرد درخشان مانوئل نوير، سنگربان و کاپيتان بايرن مونيخ نقش پررنگي در بسته ماندن دروازه قهرمان آلمان داشت. بايرن مونيخ هم اجازه نداد زحمات کاپيتانش به هدر برود و در دقيقه 104 با گلي که خاوي مارتينس هافبک اسپانيايي اين تيم به ثمر رساند، بازي را به سود خود به پايان رساند. مارتينس اين گل را تنها 5 دقيقه پس از ورودش به زمين بازي به جاي لوکاس هرناندس زد تا تعويض طلايي هانسي فليک لقب بگيرد.
بايرن مونيخ پيش از اين در سال‌هاي 1975، 1976، 2001 و 2013 در سوپرجام اروپا حضور پيدا داشت که تنها در آخرين مورد موفق به کسب مقام قهرماني شده بود. در سمت مقابل هم سويا در سال‌هاي 2006، 2007، 2014، 2015 و 2016 در اين بازي شرکت کرده بود و تنها در اولين حضورش جام قهرماني را بالاي سر برده بود.
به اين ترتيب باواريايي‌ها پس از 7 سال بار ديگر موفق شدند قهرماني در سوپرجام اروپا را تجربه و اين جام را به ويترين افتخارات خود اضافه کنند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره