نماد آخرین خبر

بازیکنان استقلال باید از فضای مجازی خارج شوند

منبع
فارس
بروزرسانی
بازیکنان استقلال باید از فضای مجازی خارج شوند

فارس/ پيشکسوت تيم فوتبال استقلال گفت: پاختاکور تيمي حرفه اي است و کمتر از الهلال قدرت ندارد و به همين دليل، بازيکنان استقلال بايد با تمام تمرکز بازي کنند.
علي موسوي درباره ديدار تيم استقلال مقابل پاختاکور ازبکستان در مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا اظهار داشت: سبک بازي پاختاکور با تيم الاهلي عربستان کاملاً متفاوت است. به همين دليل استقلال نبايد فريب نتيجه ديدار با حريف عربستاني اش را بخورد. استقلال مقابل الاهلي خيلي خوب بازي کرد و حتي اگر حريف با تيم کامل خود هم به زمين مي‌آمد، باز هم شکست مي خورد.
وي افزود: با اين وجود، بازيکنان استقلال نبايد در باد پيروزي مقابل الاهلي بخوابند زيرا پس از بازي ديدم برخي از آنها خيلي از بردشان تعريف و تمجيد کرده و درباره آن استوري مي‌گذارند. اين موضوع سبب مي‌شود تمرکز بازيکنان به هم بريزد. 
مهاجم اسبق استقلال خاطر نشان کرد:‌ احساس مي‌کنم با اين شرايط بازيکنان، تمرکز کافي براي ديدار بعدي ندارند. بهتر است جاي استوري گذاشتن، تمام فکرشان را براي بازي با پاختاکور به کار بگيرند. کادر فني و مسئولان تيم وظيفه دارند هرچه سريع‌تر جلوي اين مسئله را گرفته و بازيکنان را متوجه اهميت و حساسيت ديدار کنند.
موسوي خاطرنشان کرد:‌ فضاي مجازي مثل هندوانه در بسته مي‌ماند و اگر همين روند ادامه يابد احتمال مي‌رود بازيکنان استقلال نتوانند مقابل پاختاکور مانند ديدار با الاهلي بازي کنن.د نبايد فراموش کنيم حريف ازبکستاني بازيکنان حرفه‌اي دارد و چندين بازيکن تيم ملي ازبکستان عضو اين تيم هستند. 
وي افزود: فوتبال ازبکستان مانند تيم‌هاي بلوک شرق اروپا است. نبايد تصور کنيم استقلال بازي آساني پيش‌رو دارد. پاختاکور هم مانند تيم ملي ازبکستان خيلي خطرناک است و بايد با تمام تمرکز، با احتياط و باهوش به مصاف اين تيم رفت.

پيشکسوت استقلال درباره عملکرد مجيد  نامجومطلق به عنوان سرمربي اين تيم در ليگ قهرمانان آسيا اظهار داشت: عملکرد يک مربي را هيچ وقت نمي‌توان با يک يا دو بازي سنجيد. براي ارزيابي کيفيت کار يک مربي بايد از قبل از شروع فصل تيم را در اختيارش قرار داد تا بتواند با انجام کارهاي بدنسازي و انتخاب نفرات مدنظر آن را هدايت کند.
موسوي افزود: دست کم يک مربي بايد 6 ماه تيم را در اختيار داشته باشد. متأسفانه در فوتبال ما عادت شده با يکي دو برد مربي را بالا برده و با يک باخت وي را با مخ به زمين مي‌زنند. با 5-6 بازي هم نمي‌توان مربي را قضاوت کرد. استراماچوني به اين دليل مورد تحسين هواداران قرار گرفت که از زمان حضورش در اين تيم روز به روز از لحاظ فني استقلال را در مسير پيشرفت قرار داده بود.
پيشکسوت استقلال  تصريح کرد: مجيد نامجومطلق جزو فني‌ترين بازيکنان تاريخ فوتبال ايران بود و از لحاظ شخصيتي هم فردي فوق‌العاده است اما با يکي دو بازي نمي‌توان کارنامه مربيگري‌اش را آناليز کرد. اگر مديران استقلال قصد حفظ نامجومطلق را دارند بايد دست کم 6 ماه به وي زمان بدهند سپس درباره خوب يا بد بودن وي قضاوت کنند. با اين وجود استقلال با نامجومطلق از نيمه دوم ديدار با الشرطه فوتبال کاملاً روان و زيبايي را به نمايش گذاشت در کل عملکرد وي تاکنون مثبت بوده است اما براي ارزيابي کردن زود است.
موسوي درباره فشردگي رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا و آسيب‌ديدگي برخي نفرات استقلال توضيح داد: در اين مقطع از بازي‌ها هوش و ذکاوت يک سرمربي براي استفاده از بازيکنان تأثيرگذار است. قبول دارم بازي‌ها خيلي فشرده است اما سرمربي و کادر فني‌اش درباره وضعيت بدني بازيکنان اطلاع دارند و خودشان مي‌دانند به چه بازيکني استراحت بدهند و از چه بازيکني استفاده کنند. در حال حاضر بدترين بازيکن هم براي نشان دادن خودش به مربي مي‌گويد بدن من آماده است اما سرمربي بهتر از هر کسي مي‌داند بازيکنانش چه وضعيتي دارند و طبق همان از آنها بازي مي‌گيرد.
وي درباره احتمال رد تصميم حذف تيم الاهلال از ليگ قهرمانان آسيا و احتمال رويارويي اين تيم به جاي پاختاکور مقابل استقلال گفت: بعيد مي‌دانم وقتي AFC تصميمي گرفته آن را تغيير بدهد. الهلال هم به دليل شرايط ويژه‌اي که کرونا براي اين تيم به وجود آورد از مسابقات کنار گذاشته شد. با اين وجود تفاوتي ندارد استقلال در اين مرحله با کدام تيم روبه‌رو شود. بازيکنان بايد آمادگي ذهني و بدني براي تقابل با هر تيمي را داشته باشند. تيمي که هدفش صعود به مرحله يک چهارم نهايي است نبايد به اين موضوع فکر کند که حريفش الهلال است يا پاختاکور.
پيشکسوت استقلال درباره شانس اين تيم براي صعود به مرحله يک چهارم نهايي عنوان کرد:‌ پاختاکور تيمي کمتر از الهلال نيست. استقلال با هر تيمي بازي کند، به هيچ‌وجه ديدار آساني پيش‌رو ندارد. به همين دليل بايد با تمام توان به مصاف حريف برود تا از اين مرحله پيروز شود. الهلال و پاختاکور را در يک سطح مي‌بينيم.
موسوي افزود: اگر استقلال مانند نيمه دوم ديدار با الشرطه و ديدار با الاهلي بازي کند، 2-3 گل از حريفش جلو است اما اگر نمايشي مانند نيمه اول ديدار با الشرطه داشته باشد، کار سختي دارد. در اين شرايط حريف اين تيم در يک هشتم نهايي 2-3 گل از استقلال جلو مي‌افتد.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره