ايسنا/ بايرن مونيخ با پيروزي برابر سويا در سوپرجام اردپا توانست رکورد رئال مادريد را بشکند.
به نقل از آس، گل خاوي مارتينس در وقت هاي اضافه برابر سويا تنها به معناي فتح دومين سوپرجام اروپا براي بايرن مونيخ نبود بلکه بيست و سومين پيروزي پياپي تيم آلماني هم رقم خورد و باوارايي ها توانستند از رکورد ۲۲ پيروزي پياپي رئال مادريد کارلو آنچلوتي در سال ۲۰۱۴ پيشي بگيرند. بايرن همچنين روند پيروزي هاي پياپي سويا را قطع کرد. تيم اسپانيايي در ۲۱ بازي شکست نخورده بود.
رئال مادريد رکورد خود را در ماه هاي سپتامبر تا دسامبر ۲۰۱۴ به ثبت رساند. در ۲۲ پيروزي، ۱۰ برد خانگي و ۱۲ برد در خانه حريف به دست آمد. سفيدپوشان در اين دوره ۸۰ گل به ثمر رساندند و ۱۰ گل دريافت کردند. والنسيا تيمي بود که توانست رئال مادريد را شکست دهد تا رکورد پيروزي ها در عدد ۲۲ باقي بماند. 
شش سال بعد بايرن با شکست سويا در بوداپست اين رکورد را شکست. به اين ۲۳ برد پياپي بايد ۳۲ بازي را اضافه کنيم که باوارايي ها شکست نخورده اند (بايرن در سال ۲۰۲۰ شکست را تجربه نکرده است). ماشين کاملي که توسط هانس فليک ساخته شده به يک غول واقعي در فوتبال اروپا تبديل شده است. بايد ديد اين رکورد تا کجا ادامه خواهد داشت. تا پنج روز ديگر سوپرجام آلمان بين دو تيم بايرن و دورتموند برگزار خواهد شد. آيا ارلينگ هالند، سانچو و هم تيمي هايشان مي توانند به اين رکورد پايان دهند؟


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد