نماد آخرین خبر

شجاع و مطهری در بین بازیکنانی که باید بازی‌ آنها را در یک‌هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان دید

منبع
تسنيم
بروزرسانی
شجاع و مطهری در بین بازیکنانی که باید بازی‌ آنها را در یک‌هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان دید

تسنيم/ سايت AFC در گزارشي به تمجيد از عملکرد شجاع خليل‌زاده و امير ارسلان مطهري در تيم‌هاي پرسپوليس و استقلال در مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا پرداخت.
سايت رسمي کنفدراسيون فوتبال آسيا (AFC) با پايان يافتن بازي‌هاي مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا 2020 در منطقه غرب، در گزارشي به معرفي بازيکناني پرداخت که بايد بازي‌ آنها را در مرحله يک‌هشتم نهايي اين رقابت‌ها ديد که در اين بين نام امير ارسلان مطهري از استقلال ايران و شجاع خليل‌زاده از پرسپوليس ايران ديده مي‌شود.
در گزارش AFC درباره امير ارسلان مطهري آمده است: «تيم فوتبال استقلال پس از برتري 3 بر صفر مقابل الاهلي عربستان در هفته پاياني مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا، صعودش به مرحله يک‌هشتم نهايي اين رقابت‌ها را قطعي کرد. از 6 گلي که اين تيم در گروه سه تيمي A به ثمر رساند، تنها يک بازيکن بود که موفق شد بيش از يکبار گلزني کند و آن امير ارسلان مطهري بود.
با توجه به اينکه مطهري 27 ساله است، او بازيکني باتجربه در ليگ قهرمانان آسيا به شمار مي‌رود و با چهار تيم مختلف در اين تورنمنت شرکت کرده است. او در سال 2015 ليگ قهرمانان با تيم نفت تهران اولين حضورش در اين رقابت‌ها را تجربه کرد، سپس در سال 2018 با تراکتور به اين رقابت‌ها بازگشت و سال گذشته با ذوب‌آهن در اين رقابت‌ها حضور يافت و در نهايت در فصل جاري با استقلال به ليگ قهرمانان بازگشت.
مطهري در چهار بازي مرحله گروهي که براي استقلال به ميدان رفت، در 21 نبرد تن‌به‌تن پيروز بود، اين در حالي است که حرکات بدون توپش در دو گلي که تاکنون براي استقلال به ثمر رساند، تعيين‌کننده بود. در بازي با الاهلي عربستان در هفته دوم مرحله گروهي ليگ قهرمانان، او از عدم ارتباط مناسب بين مدافعان حريف نهايت استفاده را برد و با توپ‌ربايي که داشت، از زاويه‌اي بسته توپ را به تور دروازه حريف رساند. او همچنين در بازي هفته پنجم در تقابل با الشرطه استقلال از مهار توپ ناقص دروازه‌بان حريف استفاده کرد و با تعقيب توپ، دومين گلش را از روي چهارمين شوتي که در اين رقابت‌ها در چارچوب زد، به گل دومش رسيد».
در گزارش سايت AFC همچنين درباره شجاع خليل‌زاده آمده است: «پرسپوليس پيش از اينکه در بازي پاياني‌اش در مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا با به ثمر رساندن چهار گل از سد شارجه بگذرد و جاني دوباره بگيرد و به مرحله يک‌هشتم نهايي صعود کنند، در زدن گل مشکلاتي داشت، اما يک بازيکن همچنان باثبات بود و در حالي که انتظارش نمي‌رفت، منشاء گلزني براي نماينده ايران بود و آن شجاع خليل‌زاده، مدافع مياني پرسپوليس بود.

از زماني که شجاع در سال 2017 از سپاهان به پرسپوليس نقل‌مکان کرد، او زوج دفاعي مستحکمي را با سيدجلال حسيني، کاپيتان پرسپوليس شکل داده است، اما اين مدافع 31 ساله ثابت کرد که در سمت ديگر زمين هم به همان اندازه بازيکن مهمي براي پرسپوليس است، به طوري که در ليگ قهرمانان آسيا 2019 موفق شد دو بار گلزني کند و در اين دوره از رقابت‌ها هم دو گل ديگر به نام خود به ثبت رسانده است.
هيچ بازيکني بيش از شجاع خليل‌زاده در ريکاوري توپ (53 ريکاوري) عمل نکرده و 18 دفع توپي که او داشته، بيشترين دفع توپ در اين رقابت‌ها بوده است، دو آماري که اهميت شماره «3» پرسپوليس را در خط دفاعي مستحکم اين تيم نشان مي‌دهد، خط دفاعي که با از سرگيري بازي‌هاي ليگ قهرمانان آسيا در کشور قطر تنها يک گل دريافت کرده است».

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره