نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
ورزشی

امکان برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال وجود ندارد!

منبع
ايسنا
بروزرسانی
امکان برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال وجود ندارد!

ايسنا/ معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه‌اي وزارت ورزش و جوانان گفت: تازماني که اساسنامه به تاييد فيفا و مجمع عمومي فدراسيون فوتبال نرسد، نمي‌توانيم انتخابات رياست اين فدراسيون را برگزار کنيم.
مهدي علي‌نژاد در حاشيه افتتاح مجموعه ورزشي شهيد صدر در مشهد، در خصوص حواشي به وجودآمده در فدراسيون ووشو اظهار کرد: خواهران منصوريان سرمايه‌هاي ووشوي کشور هستند. به نظر مي‌رسد سو تفاهمي پيش آمده که قابليت حل شدن دارد، من هم تلاش مي‌کنم تا اين کدورت برطرف شود.
وي در خصوص زمان و شرايط خصوصي‌سازي سرخابي‌هاي پايتخت توضيح داد: اقدامات موثري در زمينه خصوصي‌سازي استقلال و پرسپوليس انجام شد. نياز به افزايش سرمايه داشتيم. به همين خاطر ورزشگاه درفشي‌فر و شهداي گمنام براي پرسپوليس و ورزشگاه مرغوب‌کار و کمپ حجازي براي استقلال به ثبت رسيد.  
معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه‌اي وزارت ورزش و جوانان افزود: بدين ترتيب آرزوي چهل ساله دو باشگاه را برآورده کرديم تا بتوانند ورزشگاه اختصاصي به نام خودشان داشته باشند. صورت‌هاي مالي در دست تهيه است و پس از آن مجمع خصوصي‌سازي دو تيم برگزار مي‌شود سپس شرايط ورود به بورس و فرابورس براي هر دو باشگاه فراهم مي‌شود.
علي‌نژاد در خصوص راي دادگاه عالي ورزش در خصوص تعليق فدراسيون جودو ايران عنوان کرد: حدود يازده ماه پيش، فدراسيون جودو ايران تعليق شد و متعاقب آن به دادگاه عالي ورزش شکايت کرديم، اما به دليل شيوع بيماري کرونا، برگزاري دادگاه به تعويق افتاد. نهايتا چهارشنبه هفته گذشته در لوزان سوييس در خصوص شکايت ايران تصميم‌گيري شد که پيرو آن يک ماه به طرفين مهلت داده شد تا مذاکره کنند و اگر به تفاهم رسيدند، اين تفاهم مورد تاييد دادگاه عالي ورزش خواهد بود. اميدواريم مذاکرات به نتيجه برسد در غير اين صورت دادگاه عالي ورزش راي نهايي را صادر خواهد کرد.
وي با اشاره به پرونده مارک ويلموتس و زمان برگزاري انتخابات رياست فدراسيون فوتبال ايران، خاطر نشان کرد: تمام امکانات حقوقي را در خصوص بررسي پرونده مارک ويلموتس فراهم کرديم و اقدامات لازم را انجام داديم تا فدراسيون فوتبال ايران بتواند قوي‌تر و محکم‌تر در دادگاه عالي ورزش از حق خود دفاع کند و راي غير منصفانه فيفا را برگردانيم.

معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه‌اي وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: قرار بود اسفندماه سال گذشته اين انتخابات برگزار شود اما اساسنامه فوتبال ايران اشکالاتي داشت و به همين دليل انتخابات کنسل شد. در خصوص برخي از ايراداتي که از طرف فيفا گرفته شد، نامه‌نگاري متقابل انجام شده است. حدود يک ماه و نيم از آخرين نامه‌نگاري فدراسيون فوتبال ايران و رفع ايرادات از سوي فيفا گذشته اما هنوز جوابي از سوي فيفا ارسال نشده است. تا زماني که اساسنامه به تاييد فيفا و مجمع عمومي فدراسيون فوتبال نرسد، امکان برگزاري انتخابات وجود ندارد. اميدوارم هر چه سريع‌تر اين اتفاق بيفتد و رئيس فدراسيون فوتبال ايران مشخص شود.
علي‌نژاد از آغاز ثبت نام براي انتخاب رئيس فدراسيون نجات غريق و غواصي خبر داد و گفت: با توجه به شرايط قانوني، ايلخان نوري استفعا داد و وزارت ورزش بايد در خصوص اين فدراسيون تصميم‌گيري کند. دو روز پيش، مستجاب‌الدعوه به عنوان سرپرست اين فدراسيون منصوب شد و هفته آينده ثبت نام براي انتخاب رئيس جديد فدراسيون نجات‌غريق و غواصي ايران آغاز خواهد شد.
وي در خصوص بررسي‌هاي لازم و تصميم‌گيري نهايي براي فعاليت بانوان در ورزش زورخانه‌اي، بوکس و پاورليفتينگ توضيح داد: در خصوص ورزش زورخانه اي بررسي لازم انجام شد و به تاييد نرسيد اما هنوز درباره بوکس به جمع‌بندي نرسيديم. همچنين مجوز لازم براي فعاليت بانوان در رشته پاورليفتينگ داده شد.
معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه‌اي وزارت ورزش و جوانان در خصوص بودجه درخواستي فدراسيون کشتي بيان کرد: بودجه فدراسيون کشتي دو بخش دارد؛ يک بخش با ۱۲ ميليارد و ۷۰۰ ميليون و بخش ديگر با بودجه ۱۰ميليارد توماني که مصوب شده و بدون مشکل به فدراسيون داده مي‌شود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد