نماد آخرین خبر

ثروتمندترین بازیکن دنیا همبازی علیپور شد

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
ثروتمندترین بازیکن دنیا همبازی علیپور شد

ورزش 3/ باشگاه پرتغالي ماريتيمو اعلام کرد فائق بولکيا از اعضاي خاندان سلطنتي برونئي که از او به عنوان ثروتمندترين بازيکن دنيا ياد مي‌شود را به خدمت گرفته است.
باشگاه پرتغالي ماريتيمو اعلام کرد فائق بولکيا که از او به عنوان ثروتمندترين بازيکن حال حاضر دنيا ياد مي‌شود را به خدمت گرفته است. بولکيا سابقه بازي در لسترسيتي را دارد و کاپيتان تيم ملي بروئني است. ثروت فائق که 20 ميليارد دلار برآورد شده ناشي از نسبت او با خاندان سلطنتي بروئني است. فائق برادر جعفر بولکيا وليعهد بروئني و برادر حسن البولکيا سلطان اين کشور است که يکي از ثروتمندترين مردان دنيا به حساب مي‌آيند.

فائق 22ساله پيش از اين مدتي در انگليس به فوتبال بازي کردن اشتغال داشته و در سال 2016 به لسترسيتي پيوسته. البته او هرگز در بازيهاي رسمي براي لستر به ميدان نرفته بود. او حالا بازيکن ماريتيمو است و اميدوار است بتواند در ليگ پرتغال بازي کند.

 
اعلام رسمي باشگاه موريتيمو درباره جذب فائق بولکيا
بولکيا بعد از امضاي قرارداد با ماريتيمو گفت: " اينجا براي ادامه دادن به فوتبال من بهترين جا است".
فائق بولکيا متولد لس آنجلس در آمريکا است ولي در نوجواني براي ادامه تحصيلاتش به انگليس رفته و اولين فعاليت فوتبالي اش پيوستن به آکادمي ساوتهمپتون در سال 2009 بوده است.


عموي فائق، سلطان بروئني و يکي از ثروتمندترين مردان دنيا است
فائق سپس به تيم ملي کشورش برونئي پيوسته و شش بازي براي اين تيم انجام داده. اولين و تنها گل ملي او در سال 2016 مقابل لائوس به ثمر رسيده. عده‌اي معتقدند حضور او در تيمهايي مثل لستر و حالا ماريتيمو نه به دليل کيفيت فوتبالي بلکه به دليل ثروت بالا خاندان سلطنتي برونئي است.
کشور برونئي توسط خانواده سلطنتي اداره مي شود و سلاطين بروئني هميشه به دليل ثروت افسانه اي خود مشهور بوده اند. بويژه حسن البولکيا که عموي فائق بوليکا است و در حال حاضر سلطان بروئني است با سرمايه گذاري هاي کلان در خارج از کشور موفق شده نامش را به عنوان يکي از ثروتمندترين افراد دنيا مطرح کند. بروئني کشوري است مسلمان که در منتهي اليه جنوب شرقي قاره آسيا واقع شده است. 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره