نماد آخرین خبر

تاریخچه دیدارهای استقلال با ازبک‌ها/ آمار امیدوارکننده!

منبع
مهر
بروزرسانی
تاریخچه دیدارهای استقلال با ازبک‌ها/ آمار امیدوارکننده!

مهر/ تيم فوتبال استقلال تاکنون ۱۲ بار به صورت رسمي در آسيا مقابل نماينده‌هاي ازبکستان به ميدان رفته که در نيمي از اين ديدارها پيروز بوده است.
تيم فوتبال استقلال بعد از پيروزي با ارزش مقابل الاهلي عربستان به عنوان تيم دوم از گروه اول ليگ قهرمانان آسيا به مرحله بعدي صعود کرد تا در مرحله يک هشتم نهايي به ديدار پاختاکور ازبکستان برود.
آبي پوشان در تاريخ برگزاري ديدارهاي باشگاهي در آسيا تاکنون ۱۲ بار مقابل نمايندگاني از ازبکستان به ميدان رفته‌اند که در نيمي از اين ديدارها پيروز شده و تنها ۳ بار مقابل آنها تن به شکست داده‌اند.
ازبک‌ها چهارمين حريف تکراري استقلال
تيم‌هاي ازبکستاني بعد از عربستاني‌ها، قطري‌ها و اماراتي‌ها بيشترين ديدار را در آسيا با آبي پوشان داشته اند و تيم‌هاي نسف قارشي، نفت چي، لوکوموتيو، پاختاکور و نوف باخور ۵ تيم ازبکي هستند که در اين ۱۲ بار با آبي‌هاي تهران ديدار داشته اند.
در بين تيم‌هاي ازبکستاني تيم نسف قارشي با با ۴ تقابل با آبيها بيشترين سهم را داشته که اين تيم ۲ بار مغلوب استقلال شده و ۲ بار هم با مساوي به کارش خاتمه داده است. نفت چي، لوکوموتيو، پاختاکور و نوف باخور هم کر کدام ۲ بار با آبي پوشان ديدار داشته اند.

استقلال در مقابله با تيم‌هاي ازبکستاني تنها ۳ بار طعم شکست را چشيده که اين سه شکست مقابل پاختاکور، نوف باخور و نفت چي بوده است.
آبي پوشان در مجموع ۱۲ ديدار مقابل ازبکها ۲۲ بار گلزني کرده و در مقابل ۱۴ بار دروازه‌شان باز شده است که اين آمار نشان دهنده برتري استقلال در مقابله با تيم‌هاي ازبکستاني در سنوات گذشته است.
همه گلزنان استقلال
در تاريخ ديدارهاي استقلال با تيم‌هاي ازبکستاني اين بازيکنان موفق شده‌اند با پيراهن استقلال به تيم‌هاي ازبکستاني گل بزنند: صادق ورمزيار، صمد مرفاوي، عليرضا منصوريان، عليرضا نيکبخت واحدي، محمد نوازي، فراز فاطمي، مهدي پاشازاده، يدالله اکبري، مهدي هاشمي نسب، هوار ملامحمد، فرهاد مجيدي، سيد مهيد سيدصالحي، آرش برهاني، مجتبي جباري، يرکوويچ، فرشيد اسماعيلي، علي قرباني و کاوه رضايي.
ورمزيار، نوازي، برهاني و فاطمي نفراتي هستند که هر يک با زدن ۲ گل به تيم‌هاي ازبکي، بهترين گلزنان باشگاه مقابل اين تيم‌ها هستند. همچنين فرشيد اسماعيلي تنها بازيکن فعلي آبي پوشان است که سابقه گل زدن به يک تيم ازبکستاني را در کارنامه اش دارد. اولين گلزن استقلال به يک تيم ازبکستاني صادق ورمزيار و آخرين گلزن آنها در اين بازي‌ها نيز کاوه رضايي هستند.
آخرين بازي و آخرين پيروزي
از آخرين بازي دو تيم ۳ سال و ۵ ماه ۱۲ روز مي‌گذرد و در اين ديدار که بين آبي پوشان تهران مقابل لوکوموتيو تاشکند برگزار شد، دو تيم به نتيجه مساوي يک - يک رسيدند و کاوه رضايي در آن ديدار براي استقلال گلزني کرد.
همچنين از آخرين پيروزي استقلال بر يک تيم ازبکستاني ۳ سال ۶ ماه و ۱۲ روز مي‌گذرد. استقلال در ديداري که در ورزشگاه آزادي مقابل لوکوموتيو برگزار کرد در حالي با نتيجه ۲ بر صفر پيروز شد که فرشيد اسماعيلي و علي قرباني براي اين تيم گلزني کردند.
استقلال-پاختاکور، بر سر رسيدن به جمع ۸ تيم برتر آسيا
آبي پوشان تهران که به تازگي از سد الاهلي عربستان با ۳ گل عبور کردند تا از مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا صعود کنند، در مرحله حذفي حريف پاختاکور شدند که اين سومين ديدار دو تيم است. هر کدام از دو تيم در ديدارهاي قبلي خود يک بار پيروز شده بودند و تاکنون برابر هم تن به تساوي نداده اند.
آبي پوشان در سال ۹۰ دو بار با پاختاکور ديدار کرده‌اند که ابتدا در تهران با گلزني‌هاي هوار ملأ محمد، فرهاد مجيدي، سيد مهدي سيد صالحي و آرش برهاني حريف خود را با نتيجه ۴ بر ۲ شکست داده اند و سپس در تاشکند مقابل اين تيم با نتيجه ۲ بر يک شکست خورده‌اند که زننده تک گل آبيها آرش برهاني بود.
ديدار دو تيم استقلال پاختاکور روز شنبه ۵ مهر ماه در ورزشگاه خليفه شهر دوحه برگزار مي‌شود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره