نماد آخرین خبر

استقلال سزاوارانه پیروز شد

منبع
مهر
بروزرسانی
استقلال سزاوارانه پیروز شد

مهر/ مربي پيشين آبي پوشان گفت: نامجو مطلق جسارت به خرج داد و تيمش را شجاعانه به زمين فرستاد تا يک پيروزي بسيار با ارزش را به دست آورد.
علي چيني اظهار داشت: زماني که ترکيب استقلال اعلام شد و حضور همزمان ۳ مهاجم گلزن و گلساز را در ترکيب ديده شد، مشخص شد نامجو مطلق جسورانه و شجاعانه تيمش را به زمين مي فرستد و مي داند از اين بازي چه مي خواهد. آبي پوشان از ابتدا بر حريف فشار آوردند و قبل از دقيقه ۲۹ هم مي توانستند به گل برسند که درخشش دروازه بان حريف بارها مانع از فروپاشي دروازه آنها شد. 
وي افزود: اما اوج جسارت و شجاعات نامجو مطلق جايي بود که تيمش به گل رسيد و بعد از آن نه تنها شاهد عقب نشيني نبوديم، بلکه ديديم بچه ها فشار خود را براي افزايش تعداد گل ادامه دادند. 
مربي پيشين آبي پوشان گفت: خيلي اوقات در گذشته مي ديديم استقلالي ها بعد از زدن يک گل ناخواسته عقب مي کشيدند اما در دوحه برعکس اين اتفاق افتاد و بعد از زدن گل اول، عطش بازيکنان ما به مراتب بيشتر شد. اين تفکر از روي نيمکت به تيم القاء شده بود و قطعا نامجو مطلق تيمش را کاملا توجيه کرده بود.
چيني در ادامه بيان داشت: در شبي که همه تيم استقلال خوب بودند و در حد يک ستاره ظاهر شدند، مي خواهم فردي را به عنوان بهترين بازيکن زمين معرفي کنم که شايد کسي انتظارش را نداشته باشد. من مي خواهم از مسعود ريگي به عنوان بهترين بازيکن زمين نام ببرم. بازيکن بي ادعايي که بازي اش چشم نواز نيست، اما در عين حال بود و نبودش در اين تيم خيلي تفاوت دارد.
پيشکسوت آبي پوشان اضافه کرد: ريگي در طول فصل هم نوسان نداشت و هميشه در يک وضعيت بازي کرد. او آنقدر خوب در مرکز زمين بازي مي کند تا يک هافبک توانمند مثل علي کريمي با خيالي آسوده به بازيسازي پرداخته و حتي براي گل زدن اضافه شود. همچنين توپگيري هاي ريگي در مقابل خط دفاعي است که باعث مي شود مهاجمان حريف به راحتي با مدافعان ما رخ به رخ نشوند.

وي در ادامه بيان داشت: اين يک پيروزي بزرگ بود اما بچه ها حق ندارند بيشتر از يک شب براي آن شادي کنند و در باد اين پيروزي بخوابند. بايد هرچه زودتر اين بازي از ذهن بازيکنان ما پاک شود تا همه تمرکز آنها به بازي بعد که بسيار مهم است معوطف شود. بازي با پاختاکور.
چيني در خصوص پاختاکور گفت: فوتبال ازبکستان متاثر از فوتبال روسيه و کشورهاي بلوک شرق است. آنها فوتبالي قدرتي و مبتني بر اصول تاکتيکي را ارائه مي دهند. پيروزي بر پاختاکور براي استقلال نمي تواند کاري نشدني و محال باشد و اگر بازيکنان ما مثل همين بازي با الاهلي باشند، حتما پاختاکور را هم با اقتدار شکست مي دهند. 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره