نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
ورزشی

همه رکورد‌های بیل در مادرید؛ گرت بالاتر از بکام و زیدان

منبع
خبر ورزشي
بروزرسانی
همه رکورد‌های بیل در مادرید؛ گرت بالاتر از بکام و زیدان

خبر ورزشي/ گرت بيل با پيراهن مادريديستا بيشتر از زيدان جام فتح کرد، بيشتر از ديويد بکام پاس گل داد و بيشتر از رونالدوي برزيلي گلزني کرد.
براي دوست نداشتن بيل يک دليل کافي است، اما براي دوست داشتنش هزاران دليل و مدرک وجود دارد. بعد از چندين سال حضور در رئال‌مادريد بالاخره به تاتنهام برگشت. سال‌هاي آخر حضور گرت بيل در سانتياگوبرنابئو آنقدر پيچيده بود که همه او را بازيکني با نمره مردود در مادريد مي‌دانند. شايد در ظاهر اين‌طور باشد، اما آمار چيز ديگري را مي‌گويد.
پشت‌سر کريس و کريم
گرت بيل در ۷ سال حضوري که در مادريد داشت توانست رکورد گلزني خوبي از خود به‌جا بگذارد. در اين بازه زماني او سومين گلزن برتر رئال‌مادريد شد. فقط کريس رونالدو و کريم بن‌زما بالاتر از او بودند. بيل تنها در ۶۳ درصد بازي‌هاي رئال فرصت حضور در زمين را پيدا کرد.
خارق العاده در شروع
وقتي گرت در ترکيب ثابت رئال قرار مي‌گرفت عملکردي متفاوت از زمان حضورش در زمين به‌عنوان بازيکن جانشين داشت. گرت ۲۰۴ شروع در رئال داشت که حاصلش ۱۰۵ گل زده بود. ميانگيني بيش از يک گل براي هر مسابقه که نشان از کيفيت بالاي بيل در مادريد داشت.

زوج جذاب کريس
خيلي کم پيش آمده رونالدو در فوتبال خود از زوجي هماهنگ و کارآمد بهره بگيرد. بيل بازيکني بود که خط‌شکني کرد و توانست از خودش و کريس زوجي خطرناک بسازد. اين دو بازيکن مجموعاً روي هم ۵۵۶ گل و ۱۹۹ پاس گل با ۳۱ جام از خود به جا گذاشتند. زوجي که ديگر هيچ‌وقت براي اين دو تکرار نشد.
سهيم در جام نقره‌اي
براي کهکشاني‌ها هيچ چيز مهمتر از فتح جام نقره‌اي ليگ قهرمانان اروپا نيست. جامي که بيل ۴ مرتبه آن را با پيراهن رئال بالاي سر برد. از همه مهمتر اين بود که دو بار در فينال گلزني کرد تا سهم خودش را در موفقيت اروپايي کهکشاني‌ها ادا کرده باشد. خاطراتي که امروز فراموش شده است...
کلکسيون جام
گرت بيل در ۷ سال حضورش در مادريد انواع و اقسام جام‌ها را فتح کرد. ۴ ليگ قهرمانان، ۴ جام باشگاه‌هاي جهان، ۳ سوپرجام اروپا، ۲ لاليگا، يک جام‌حذفي و ۲ سوپرجام اسپانيا مجموعاً ۱۶ جام در ويترين افتخارات گرت همراه با رئال گنجانده است. جام‌هايي که گرت در هر کدام به سهم خودش دخيل بود.
بالاتر از بکام، زيدان و رونالدوي برزيلي
جدا از ۲۴ ماه اخير، گرت آنقدر موفق بود که توانست ستاره‌هاي گذشته تيم را کنار بزند. گرت با پيراهن مادريديستا بيشتر از زيدان جام فتح کرد، بيشتر از ديويد بکام پاس گل داد و بيشتر از رونالدوي برزيلي گلزني کرد. گرت کاري کرد که از ۳ ستاره ابتداي قرن بيست و يک رئال هم فراتر رفت.
رائول و فيگو در سايه
رکورد‌هاي بيل در مادريد باعث شد بازيکناني که زماني جزو کهکشاني‌هاي اصلي تيم بودند به سايه بروند. بيل براي اينکه بخواهد رائول را کنار بزند بيشتر از او قهرماني در ليگ قهرمانان را تجربه کرد. او از نظر تعداد بازي در رئال هم توانست از فيگو بازي‌هاي بيشتري را تجربه کند.
الماس بريتانيايي لاليگا
گرت بيل پرچم بازيکنان اهل بريتانيا را در مادريد بالا نگه داشت و توانست با رکوردهايش از اين حيث هم نامش را جاودانه کند. گرت با مجموع ۸۰ گلي که در لاليگا به ثمر رساند موفق شد رکورد ۴۲ گل گري لينکر را بشکند و به عنوان بهترين گلزن بريتانيايي تاريخ لاليگا انتخاب شود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره