نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
ورزشی

تاکید بر تسویه حساب برای شرکت در لیگ برتر

منبع
مهر
بروزرسانی
تاکید بر تسویه حساب برای شرکت در لیگ برتر

مهر/ رئيس فدراسيون بسکتبال با تاکيد بر اينکه به جز دو تيم ساير تيم‌ها بدهي خود را در مهلت تعيين شده پرداخت نکردند، گفت که کوتاهي در اين زمينه منجر به حذف تيم‌ها از جدول ليگ برتر مي‌شود.

مهلت تعيين شده فدراسيون بسکتبال براي پرداخت بدهي تيم هاي متقاضي حضور در ليگ برتر ۹۹ و تسويه حساب کامل آنها در حالي ۳۱ شهريورماه به پايان رسيد که به جز مهرام تهران و شيميدر قم هيچ اقدامي از سوي ديگر تيم ها در اين زمينه انجام نشد.
اين در حالي است که پيش از اين تسويه حساب با فدراسيون، بازيکنان و مربيان يکي از الزامات فدراسيون بسکتبال براي پذيرش تيم ها در فصل جديد ليگ برتر عنوان شده بود.
رامين طباطبايي رئيس فدراسيون بسکتبال در گفتگو با خبرنگار با اشاره به اين مهم، بر اجراي قطعي آن براي پذيرش نهايي تيم ها در جدول مسابقات تاکيد کرد. وي علاوه بر اين موضوع در مورد تعداد تيم هاي شرکت کننده در فصل پيش روي مسابقات ليگ برتر و همچنين وضعيت پتروشيمي که هفته گذشته و با فاصله زياد نسبت به ديگر تيم ها براي حضور در ليگ برتر اعلام آمادگي کرد نيز توضيخ داد.
فقط دو تيم بدهي خود را پرداخت کردند
وي با تاکيد بر لزوم عمل به شرايط حضور در ليگ برتر ۹۹ توسط تيم هاي متقاضي گفت: مهلتي که توسط فدراسيون تعيين شده بود، تمام شد اما به جز دو تيم مهرام و شيميدر ديگر تيم ها براي تسويه حساب اقدام به موقعي نداشتند. البته طي روزهاي گذشته تيم ها بعضا اقداماتي در اين زمينه داشتند و بخشي از بدهي هاي خود را به واريز کرده اند.
متفاوت بودن پروسه پرداخت در تيم هاي دولتي و خصوصي
رئيس فدراسيون بسکتبال با بيان اينکه شرايط تيم ها به لحاظ انجام پروسه هاي اداري و داخلي با يکديگر متفاوت است، خاطرنشان کرد: اين پروسه براي تيم هايي مانند نفت آبادان و پتروشيمي زمان بر است. فدراسيون اين مسئله را درک مي کند و زمان لازم را در اختيارشان قرار مي دهد. به هر حال طي شدن مراحل اداري در تيم هاي خصوصي نسبت به دولتي کوتاه تر است.
به تعهد تيم هاي قديمي احترام مي گذاريم
طباطبايي تاکيد کرد: در کل تعهد و تضميني که باشگاه هاي قديمي و ريشه دار براي عمل به شرايط در نظر گرفته شده براي حضور در ليگ برتر مي دهند قابل احترام است اما تيم هاي جديد ملزم به رعايت به موقع اين شرايط و حداقل عمل به آن تا پيش از قرعه کشي مسابقات هستند.
شرط حضور تيم ها در مراسم قرعه کشي ليگ برتر
وي با يادآوري اينکه ۸ مهرماه پايان مهلت فدراسيون بسکتبال براي پرداخت وروديه ۱۱۰ ميليون توماني ليگ برتر است و نيمه آبان ماه هم زمان مقرر براي آغاز اين رقابت هاست، تصريح کرد: پيش از آغاز مسابقات مراسم قرعه کشي برگزار مي شود. قاعدتا فقط از تيم هايي براي حضور در اين مراسم دعوت مي شود که بدهي هاي خود را پرداخت کرده باشند و وروديه را هم به حساب فدراسيون ورايز کرده باشند.
شايد ليگ برتر را با ۱۲ تيم برگزار کرديم
رئيس فدراسيون بسکتبال تاکيد کرد: ۱۶ تيم براي حضور در ليگ برتر اعلام آمادگي کرده اند که در اولين جلسه هماهنگي مسابقات ملاک را حضور اين تعداد تيم قرار داديم. دو تيم هم در انتظار پذيرش شدن هستند. فدراسيون بسکتبال اما هيچ اصراري بر برگزاري ليگ برتر با اين تيم تعداد تيم ندارد. عمل به شرايط مورد تاکيد ملاک پذيرش تيم هاست و بر اساس آن جدول مسابقات را نهايي مي کنيم. چه بسا ليگ با ۱۲ تيم برگزار شود.
اعلام آمادگي پتروشيمي شفاهي بوده نه رسمي
وي در مورد شرايط پتروشيمي که هفته گذشته با تاخير زياد براي بازگشت به ليگ برتر اعلام آمادگي کرد، گفت: اين موضوع به صورت شفاهي به فدراسيون بسکتبال اعلام شده اما نامه رسمي در اين زمينه نگرفته ايم. هر زمان اين نامه به دست مان برسد، بر روي پتروشيمي به عنوان يکي از تيم هاي متقاضي حساب مي کنيم.
حضور پتروشيمي در ليگ برتر قطعي نيست
طباطبايي در عين حال تاکيد کرد: حضور پتروشيمي در ليگ برتر قطعي نيست. در صورتيکه از ميان ۱۶ تيم متقاضي تيمي کناره گيري کند نسبت به جايگزين کردن اقدام مي کنيم. البته کمک مي‌کنيم تا پتروشيمي بتواند در ليگ برتر شرکت داشته باشد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره