مهر/ مربي تيم ملي کشتي آزاد معتقد است با توجه به موج سوم کرونا در جهان به هيچ عنوان نمي‌توان مثل سالهاي گذشته انتظار چنداني از رقابتهاي جهاني داشت.

ابراهيم مهربان با بيان اينکه هنوز اتحاديه جهاني کشتي در خصوص برگزاري قطعي رقابتهاي جهاني اعلام نظر نکرده، گفت: هر چند گفته شده که اين مسابقات در اواخر سالجاري ميلادي برگزار مي شود اما هنوز چيزي مشخص نيست. البته شرايط کاملا متفاوتي بر کشتي حاکم بوده و ما هم مثل خيلي از کشورهاي ديگر نتوانسته ايم اردوهاي آماده سازي را مثل گذشته برپا کنيم.
وي افزود: شيوع کرونا در جهان همه چيز را تحت تاثير قرار داد و ورزش نيز مثل خيلي از مسايل از اين موضوع ضربه خورد. به همين دليل اگر برگزاري رقابتهاي جهاني قطعي و حتمي شود، باز هم نبايد انتظار زيادي از سطح اين پيکارها داشت. طبيعتا نبايد توقع همان مسابقاتي را داشت که سالهاي گذشته مي ديديم، چراکه مدتهاست کشتي ايران و خيلي از کشورهاي صاحب نام، روزهاي متفاوت و خاصي را به دليل کرونا پشت سر مي گذارند.
مربي تيم ملي کشتي آزاد خاطر نشان کرد: ماههاست که سالن هاي بدنسازي و تمرين به دليل کرونا بسته است و بچه ها نتوانسته اند آنطور که بايد و شايد تمرين کنند. در نتيجه اميدواريم در صورت قطعي شدن رقابتهاي جهاني تصميمات ويژه اي براي تمرينات بچه ها اتخاذ شود. کمااينکه ما از مدتي قبل با دقت بر تمرينات انفرادي و وضعيت بچه ها نظارت داريم. در مجموع اگر هم قرار بر برگزاري رقابتهاي جهاني شد باشد با برنامه وانجام آناليزهاي دقيق در اين مسابقات حضور يافت.
مهربان در پايان به رقابتهاي ليگ برتر هم اشاره کرد و گفت:  آغاز  اين مسابقات براي کشتي‌گيراني که چند ماه از تمرينات هميشگي و رقابت هاي کشتي دور بودند واقعا مفيد است، البته به عنوان کادر فني تيم ملي نگراني هاي نيز از برگزاري اين مسابقات داريم که اميدواريم همه با آمادگي لازم وارد اين مسابقات شوند و هيچ کشتي‌گيري دچار آسيب ديدگي نشود.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد