نماد آخرین خبر

شاه علی‌دوست: قیمت قراردادم با پول 206 یکی بود!

منبع
ورزش 3
بروزرسانی
شاه علی‌دوست: قیمت قراردادم با پول 206 یکی بود!

ورزش 3/ هافبک سابق سايپا در واکنش به افزايش قرارداد بازيکنان فوتبال گفت که من معتقدم همه چيز به هم ربط دارد و تورم و رشد قيمت‌ها باعث شده است تا اين‌چنين شرايطي پيش آيد.
پس از حرف و حديث‌هاي فراوان سرانجام روزبه شاه علي‌دوست به دوران حضور 15 ساله‌اش در سايپا پايان داد و تصميم گرفت تا در ليگ بيستم براي تيم نساجي مازندران به ميدان برود؛ وي روز گذشته براي نخستين بار پيراهن نساجي را به تن کرد و در ديداري دوستانه مقابل ماشين سازي به ميدان رفت، ديداري که با پيروزي دو گله نساجي به پايان رسيد. 
شاه علي‌دوست پس از پايان اين مسابقه در گفتگو با خبرنگار ما درباره انتقال‌اش از سايپا به نساجي گفت: فکر مي‌کنم فوتبال حرفه‌اي همين باشد، خيلي از بازيکنان بزرگ دنياي فوتبال چنين تصميمي را گرفته‌اند و مجبور شده‌اند پس از سال‌ها در تيم ديگري بازي کنند و من هم در اين‌باره مستثني نيستم، من براي هم اين اتفاق افتاده و خوشحالم که توانستم به تيم ريشه‌دار و بزرگ نساجي بيايم. اميدوارم بتوانم مثمرثمر باشم.
وي درباره اين‌که گفت "مجبور به جدايي از سايپا" شده، توضيح داد: نه، منظور من از اجبار اتفاق خاصي نبود؛ گفتم که فوتبال حرفه‌اي است و پس از سال‌ها تصميمي سه جانبه (از سوي من، هيات مديره و کادرفني محترم سايپا) گرفته شد. من فکر مي‌کنم به خواست خدا بود و جدايي‌ام از سايپا را به فال نيک مي‌گيرم و اميدوارم بتوانم براي نساجي مثمرثمر باشم و تمام تمرکزم را روي اين تيم گذاشته‌ام.
شاه علي‌دوست درباره شرايط نساجي گفت: تيم تغييراتي را نسبت به فصل گذشته داشته است، کار سخت‌تر شده چرا که بايد تيم جديدي را ساخت اما همگي سخت در تلاش هستيم تا بتوانيم تيمي منسجم و خوبي را داشته باشيم.
هافبک دفاعي نساجي در واکنش به اين‌که بايد در نقش بازيکن باتجربه تيم به ميدان برود و به جوان‌هاي تيم کمک کند، گفت: به هر حال اين تصميمي است که از سوي باشگاه و کادرفني نساجي گرفته شده است، اميدوارم که جوانان قدر اين فرصت را بدانند؛ باشگاه نساجي فضاي لازم را براي پيشرفت جوانان تهيه کرده، اميدوارم که آن‌ها بيايند و از اين فرصت استفاده کنند و تيم خوبي روانه مسابقات شود.

روزبه شاه علي‌دوست درباره افزايش قيمت بازيکنان در فصل نقل و انتقالات گفت: من خودم احساس مي‌کنم ليگ امسال به دو دسته تقسيم مي‌شود، يک تيم‌هاي که به لحاظ هزينه قدرت آن را دارند که براي تيم‌هايشان هزينه کنند و فکر مي‌کنم پول‌هايي که به آن‌ها تزريق مي‌شود از نهادهاي دولتي است و براي همين مشکلي ندارند؛ يکسري از تيم‌ها هم خصوصي هستند که شرايط‌شان سخت است و از قراردادهاي ميلياردي در آن تيم‌ها بعيد مي‌دانم خبري باشد. شخصا با افزايش بي‌رويه قراردادهاي بازيکنان مخالفم اما همه چيز در مملکت‌مان گران شده است. خود من سال 85 که به ليگ برتر فوتبال ايران وارد شدم، قراردادم 15 ميليون تومان بود و ماشين 206 هم 15 ميليون تومان بود.پس شايد الان هم اگر بازيکني در ليگ حضور پيدا مي‌کند بايد حداقل اندازه پول 206 حقوق بگيرد! 
وي افزود:  فکر مي‌کنم اگر در جامعه‌مان تورم و قيمت‌ها کنترل مي‌شد، چنين شرايطي پيش نمي‌آيد چرا که من معتقدم همه چيز به هم ربط دارد. زماني که جوان بودم رقم قرارداد به نحوي بود که مي‌شد با آن يکسال زندگي کرد اما اکنون براي برخي بازيکنان جوان رقم قرارداد کم است اما اميدوارم رقم قراردادشان پيشرفت کند و بتوانند خرج يکسال‌شان را داشته باشند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره