ورزش 3/ پرسپوليس و استقلال ترک عادت نکردند و باز هم به مرحله حذفي ليگ قهرمانان آسيا راه يافتند.
مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا با صعود دو نماينده پرطرفدار ايران به مرحله يک هشتم نهائي به پايان رسيد تا خيل عظيم طرفداران فوتبال در ايران از اين اتفاق خوشحال باشند.
پسران آبي چهارشنبه شب با سه گل الاهلي عربستان را شکست دادند تا به مرحله حذفي برسند و ارتش سرخ پنجشنبه شب گذشته الشارجه امارات را با چهار گل در هم کوبيد تا آن ها هم همانند رقيب ديرينه شان جواز صعود را کسب کنند.اتفاقي که در همه شرايط و در همه سال ها از اين دو تيم تا ابد ماندگار فوتبال ايران انتظار مي رود .
در روزهايي که مشکلات مالي و بدهي هر دوتيم به بازيکنان و مربيان سابق ، هر روز بيشتر از گذشته مديران و بازيکنان را تحت فشار قرار مي دهد و تيم هاي بزرگ ديگر آسيايي فارغ از هرگونه مشکل مالي و با استفاده از ظرفيت هاي متنوع خريد بازيکنان داراي کيفيت بالا، با تمام قوا به رقابت هاي آسيايي وارد مي شوند ، حضور اين دو تيم به عنوان هشت تيم برتر غرب و شانزده تيم برتر آسيايي شايسته احترام است . احترامي که در صفحات اجتماعي ديده نمي شود و طرفداران افراطي هر دو تيم شايستگي تيم رقيب را زير سوال مي برند.
بيايد درست قضاوت کنيم ، حضور اين دو تيم در بين هشت تيم برتر آسيا در منطقه غرب آن با توجه به سرمايه گذاري هاي تمام نشدني کشورهاي عربستان ، قطر ، امارات ، کويت ، بحرين ،ازبکستان و حتي عراق که هر ساله انتظار اوليه تيفوسي ها و هواداران دو تيم مي باشد کار آساني نيست ، بردن الاهلي با سه گل اختلاف توسط استقلال در شرايطي که اين تيم با پنجره هاي بسته به اين رقابت ها پا گذاشت و پيروزي  چهار بر صفر قرمزها برابر الشارجه که در دو بازي قبليش 10گل به نمايندگان متمول قطري و عربستاني زده بود کار ساده اي نيست و نخواهد بود .اگرچه پيشينه اين دو تيم بزرگ آسيا تن هر حريفي را مي لرزاند و اين بزرگترين دستاورد اين دو تيم در ساليان گذشته است که نسل به نسل در حال انتقال است و تمامي نسل ها با تمام وجود از آن دفاع کرده اند.
استقلال و پرسپوليس افتخار فوتبال ايران نه ، آن ها افتخار ورزش ايران هستند .با همه کمبودها فوتبال ايران تا ابد با اين دو تيم زنده است و نفس مي کشد و تا دنيا دنياست کشورهاي دور و نزديک ايران و رقباي سنتي کشورمان در عرصه باشگاهي از اين دو تيم خواهند ترسيد. آن ها قابل احترام هستند و بايد برايشان ايستاده دست زد ، در روزهايي که کرونا ، مشکلات اقتصادي و تحريم هاي ناجوانمردانه فشار زيادي به مردم مي آورد ، اين دو تيم با ريشه  هستند که بدون امکانات  دلخوشي قشر عظيمي از مردان و زناني هستند که براي ساعاتي به جز پيروزي اين دو تيم به چيزي فکر نمي کنند.
پس از دايره انصاف خارج نشويم ، در داخل رقيب بمانيم و به تلاش هاي تيم رقيب احترام بگذاريم؛حتي به رقابت و کري ديرينه دو تيمي  که  شايد دليل اصلي بودن هر دو تيم در اين مرحله رقابتي دروني و خارج از مستطيل سبزاست ، شايد صعود استقلال انگيزه پرسپوليس شد و يا دبل قرمزها برابر عربستان عزم آبي ها را براي ‌ادامه اين راه جزم ‌تر کرد.
آن ها در کنار هم بزرگ هستند، مثل رئال و بارسا، بايرن و دورتموند، رم و لاتزيو، سيتي و يونايتد و يا بزرگتر از همه دنياي فوتبالي ما ، مثل پرسپوليس و استقلال .


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد