نماد آخرین خبر

آمار عملکرد پاختاکور قبل از مصاف با استقلال

منبع
ميزان
بروزرسانی
آمار عملکرد پاختاکور قبل از مصاف با استقلال

ميزان/ استقلال در مرحله يک‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا بايد به مصاف پاختاکور ازبکستان برود و در اين شرايط، بد نيست نگاهي به آمار حريفش داشته باشيم.

استقلال امروز (شنبه) بايد در مرحله يک‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا به مصاف پاختاکور ازبکستان برود. اين در حالي است که الهلال عربستان تيم اول گروه B مسابقات به علت شيوع کرونا، تعداد زيادي از بازيکنانش را در اختيار ندداشت و با تصميم AFC از ليگ قهرمانان آسيا کنار گذاشته شد تا استقلال به جاي الهلال، به مصاف تيم دوم گروه B يعني پاختاکور ازبکستان برود.
اگر الهلال از دور مسابقات کنار گذاشته نمي‌شد، قطعا استقلال ديدار سختي مقابل مدافع عنوان قهرماني داشت، اما با حذف الهلال، شايد بازي با پاختاکور راحت‌تر باشد. البته نبايد اين نکته را هم در نظر گرفت که اين تيم با ۱۰ امتياز و البته با حذف نتايج الهلال صدرنشين گروه خود شده است.
پاختاکور با سه برد، يک تساوي و يک شکست در مرحله گروهي موفق شد به مرحله بعدي مسابقات صعود کند. اين تيم ابتدا با نتيجه دو بر يک شباب الاهلي امارات را شکست داد. سپس موفق شد با نتيجه سه بر صفر شهرخودرو را شکست دهد. پس از اين ديدار، دو بر يک از الهلال عربستان شکست خورد و در بازي برگشت مقابل همين نماينده عربستان به تساوي بدون گل تن داد. در ديدار برگشت مقابل شباب الاهلي هم با همين نتيجه مساوي، متوقف شد. اين تيم در نهايت در ديدار آخر خود يک بر صفر شاگردان مهدي رحمتي را شکست داد و به مرحله بعد مسابقات صعود کرد.
پاختاکور از چند ستاره در تيم خود بهره مي‌برد که قطعا مي‌توانند براي استقلال دردسرساز شوند. ماشاريپوف، سِران، سرگيف و اعظم‌اف جز خطرناک‌ترين بازيکنان نماينده ازبکستان هستند که شاگردان نامجومطلق براي مهار آنها بايد برنامه ويژه‌اي داشتنه باشند. ماشاريپوف تک گل اين تيم مقابل شهرخودرو را هم به ثمر رسانده بود.
استقلال تاکنون با پنج تيم ازبکستاني ديدار داشته که عبارتند از «نوفباخور»، «نسف کارشي»، «پاختاکور»، «نفتچي» و «لوکوموتيو». در اين ميان نسف کارشي با چهار بازي مقابل استقلال بيشترين تقابل را با آبي‌پوشان داشته و تيم‌هاي پاختاکور و نوف‌باخور نيز هر کدام‌شان، دو بار با استقلال ديدار داشتند.
آخرين بازي استقلال مقابل يک نماينده ازبکستاني بازمي‌گردد به زمان مربيگري عليرضا منصوريان در استقلال که اين تيم در خانه لوکوموتيو با حساب يک - يک متوقف شد. تک گل استقلال در آن ديدار را کاوه رضايي به ثمر رساند.
ديدار مرحله يک‌هشتم ليگ قهرمانان آسيا بين استقلال و پاختاکور امروز شنبه ساعت ۲۱:۱۵ در ورزشگاه الجنوب دوحه برگزار خواهد شد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره