نماد آخرین خبر

فنونی‌زاده: با این بازی استقلال قهرمان می‌شود

منبع
خبر ورزشي
بروزرسانی
فنونی‌زاده: با این بازی استقلال قهرمان می‌شود

خبر ورزشي/ پيشکسوت باشگاه استقلال گفت: تيم‌هاي ازبکستاني چغر و بدبدن هستند و بايد آن‌ها را با تاکتيک از پا درآورد.
مهدي فنوني زاده از فوتبالي که از تيم محبوبش در مصاف با الاهلي ديده بود غرق در لذت بود. او با خبرورزشي درباره همان ديدار و البته بازي امشب حرف زد.
آقاي فنوني‌زاده! بازي استقلال را پسنديديد؟
رفقاي پرسپوليسي از جمله برادرم مي‌گفت استقلال عالي بود و اين فوتبال زيباست. چيزي که پرسپوليس هم پنج‌شنبه شب، روبه‌روي شارجه نشان داد. فوتبال ايراني يعني اين! بايد از دقيقه يک حريف را تحت فشار گذاشت و برنده شد.
نقطه قوت استقلال کجا بود؟
بيش از همه انگيزه! بعد آناليز درست تيم حريف و بعد هم کار خوب خط مياني و ترکيب‌شان با خط حمله. بچه‌هاي خط وسط فوق العاده هستند.

چطور؟
هم در مهار هافبک دفاعي در خط مياني و هم در بازيسازي. علي کريمي يکي از بهترين بازيکنان سال‌هاي اخير در کمربند مياني استقلال است و اميدوارم باشگاه او را حفظ کند. بقيه بچه‌ها هم که عالي هستند.
استقلال بازي را با سه فوروارد شروع کرد؟
اين فوتبال زيباست. فوتبالي که تيم روبه‌روي تا بخواهد به خودش بيايد دو گل عقب باشد. بعد براي جبران مي‌آيد و گل‌هاي بعدي. فوتبالي که بخواهيد دست به عصا در آن بازي کنيد نه در قاموس ايراني است و نه مردم دوستش دارند. به مجيد نامجومطلق و همه کادر فني هم تبريک مي‌گويم و اميدوارم اين برد را روبه‌روي پاختاکور هم تکرار کنند.
خط حمله تيم را چطور ارزيابي کرديد؟
ماشاءا... به اين بچه‌ها! يکي از يکي بهتر هستند. يکي مي‌سازد، ديگري مي‌نوازد. مهدي قايدي را بايد قدر دانست. اين بچه با اين سن کم فوق العاده باهوش و زيبا فوتبال بازي مي‌کند. هم گل مي‌زند و هم گلسازي مي‌کند. شوتي که از راه دور زد اصلاً به سايزش نمي‌خورد، ولي بارک‌ا... به او که چنين روحيه‌اي دارد و از آن فاصله تصميم به شوتزني مي‌گيرد. دياباته و مطهري هم که جاي تعريف کردن ندارند از بس که در پست‌شان عالي کار مي‌کنند.
و پاختاکور؟
تيم‌هاي ازبکستاني چغر و بدبدن هستند و بايد آن‌ها را با تاکتيک از پا درآورد. من فکر مي‌کنم اگر تيم همان بازي قبلي را در ديدار با پاختاکور هم ارائه بدهد قطعاً مي‌تواند اين تيم را هم شکست دهد و تا فينال پيش مي‌رود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره