ورزش 3/ با توجه به طولاني شدن اين فصل فوتبالي و فشردگي ديدارها، کادر پزشکي استقلال فصل پرکار و سختي را سپري مي کنند.

يک مهمان ناخوانده باعث شد تا اين فصل فوتبالي در تمام دنيا، بيش از حد معمول طولاني شده و به همين دليل رقابت هاي ورزشي در سرتاسر دنيا به درازا کشيد. ويروس کرونا آن مهمان ناخوانده اي بود که باعث شد مسابقات فوتبال در ايران و آسيا نيز طولاني شود.
اين فصل طولاني و فرسايشي در ليگ برتر و جام حذفي ايران نيز باعث بروز مصدوميت هاي زيادي براي فوتباليست ها شد که بازيکنان استقلال نيز از اين قاعده مستثني نبودند و دچار مصدوميت هاي زيادي شدند.
کادر پزشکي استقلال که هم اکنون به همراه تيم در دوحه حضور دارد، اين روزها حسابي مشغول رسيدگي به بازيکنان مصدوم آبي پوشان است. بازيکناني نظير وريا غفوري، روزبه چشمي، شيخ دياباته و سياوش يزداني از آن دست بازيکناني هستند که دچار مصدوميت هاي جزئي و جدي شدند که همين امر باعث افزايش کار کادر پزشکي تيم شد.
دکتر نوروزي معاون پزشکي باشگاه به همراه دکتر ستوده و کادرپزشکي استقلال که در قطر مستقر هستند، به دليل فشردگي رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا، فعال تر از حد معمول بوده و سعي دارند تا بازيکناني که دچار آسيب ديدگي هستند را آماده کرده تا آنها در اختيار کادر فني تيم قرار بگيرند.
غفوري که در ديدار مقابل الشرطه دچار مصدوميت شد، با تلاش کادر پزشکي به ديدار مقابل الاهلي رسيد ولي اين بازيکن در آخرين دقايق نيمه اول از ناحيه همسترينگ دچار آسيب ديدگي شد و ديدار امشب در مقابل پاختاکور را از دست داد.
سياوش يزداني ديگر بازيکن آسيب ديده اي است که کادر پزشکي استقلال سخت در تلاش است تا اين مدافع را به ديدار امشب برساند تا در صورت لزوم، از وجود او در ترکيب تيم استفاده شود.
گفته مي شود که روزبه چشمي نيز دچار آسيب ديدگي شده و حضور او در ديدار امشب در هاله اي از ابهام قرار داشت اما با تلاش کادر پزشکي اين بازيکن مهياي حضور در زمين شده قرار است پيش از آغاز بازي، آخرين تست هاي لازم از اين بازيکن گرفته شود.
به هر حال به درازا کشيده شدن فصل فوتبالي در ايران و همچنين برگزاري فشرده ديدارهاي ليگ قهرمانان آسيا باعث شده تا در همين دوره، 30 بازيکن از تيم هاي مختلف دچار آسيب ديدگي شوند و همين امر باعث شده کادر پزشکي ساير تيم ها نيز روزهاي پرکاري را پشت سر بگذارند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد