نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
ورزشی

با رکوردار پرش طول زنان

منبع
ايسنا
بروزرسانی
با رکوردار پرش طول زنان

ايسنا/ ريحانه مبيني مي‌گويد دووميداني بانوان در صورت حمايت مادي و معنوي مسئولان آينده روشني دارد.
ريحانه مبيني در مسابقات جايزه بزرگ با پرشي به طول ۶.۱۷ متر توانست رکورد ۴۵ ساله پرش طول زنان ايران را که پيش از اين با حد نصاب ۶.۱۴ در اختيار توران شادرو بود، جابجا کند. اين ورزشکار در مرحله اول قهرماني باشگاه‌ها هم با حد نصاب ۶.۰۸ متر رکورد باشگاهي اين ماده (۵.۸۹ متر)  را ارتقا داد.
مبيني در مورد عملکرد خود در مسابقات قهرماني باشگاه‌ها به ايسنا گفت: در مسابقات جايزه بزرگ آمادگي خيلي خوبي داشتم و رکورد ملي پرش طول را شکستم، در مرحله اول قهرماني باشگاه‌ها هم رکورد باشگاهي را جابجا کردم اما متاسفانه در تمرينات آسيب ديدم و همين باعث شد در مرحله دوم قهرماني باشگاه‌ها عملکرد خوبي نداشته باشم. از ناحيه پا هنوز آسيب‌ديدگي دارم و نمي‌دانم که در مرحله سوم مسابقات خوب کار مي‌کنم يا نه. متاسفانه اين آسيب‌ديدگي اذيتم کرده و شدت تمريناتم را کاهش داده است.
با عبور از مرز ۶ متر به مدال آسيا اميدوار شدم
رکوردار پرش طول زنان در مورد رکورشکني‌هاي خود گفت: در مدتي که پرش طول کار مي‌کردم هميشه زير ۶ متر مي‌پريدم اما اين بار از مرز ۶ متر عبور و رکورد نسبتا خوبي را ثبت کردم، همچنين در آسيا رنکينگ خيلي خوبي را به دست آوردم. اين موضوع من را اميدوار کرد تا در آسيا مقام کسب کنم و در مراحل بعد هم به دنبال ورودي المپيک باشم.
او در مورد کسب سهميه المپيک گفت: به ورودي المپيک توکيو نمي‌رسم اما مي‌توانم سهميه المپيک دور بعد را کسب کنم. ۲۰ ساله هستم و برنامه دارم تا در بازي‌هاي آسيايي ۲۰۲۲ مقام کسب کنم، اگر در اين بازي‌ها عملکرد خوبي داشته باشم قطعا برنامه‌ريزي درستي براي المپيک انجام مي‌دهم.

دووميداني زنان به حمايت مادي و معنوي نياز دارد
مبيني در مورد رکوردشکني‌هايي که بانوان در جايزه بزرگ و دو مرحله قهرماني باشگاه‌ها داشته‌اند، بيان کرد: در هر مسابقه رکودشکني داشتيم و شايد يکي از دلايلش اين است که چندين ماه مسابقه‌اي نبود و دووميداني‌کاران فرصت داشتند که تمرينات خود را جدي‌تر دنبال کنند. من هم از آنجايي که کلاس‌هايم به شکل مجازي برگزار شد بيشتر روي تمريناتم تمرکز کردم.
در پيست خاکي تمرين مي‌کنم
مبيني با بيان اينکه دووميداني بانوان در صورت حمايت آينده روشني دارد، افزود: ما نياز به حمايت مادي و معنوي داريم، اکنون اهميت مي‌دهند و اگر اين حمايت‌ها ادامه داشته باشد قطعا آينده بهتري رقم مي‌خورد. من در حالي از رکورد ۴ متر شروع کردم و به ۶.۱۷ رسيده‌ام که امکانات کمي در شهرستان دارم اما اگر امکاناتم بهتر شود و تمرينات منظم و سنگين‌تري داشته باشم، عملکردم بهتر مي‌شود. 
او به تمرين در زمين خاکي اشاره کرد و گفت: در شهرستان آران و بيدگل زندگي مي‌کنم و متاسفانه پيست تارتان نداريم به همين دليل در پيست خاکي تمرين مي‌کنم اما قرار شده تمهيداتي انديشيده شود تا در لاين پرش تارتان تمرين کنم.
 مبيني در پايان گفت: از باشگاه پليمر خليج فارس و آقاي رحتمي به خاطر حمايت‌هايشان تشکر مي‌کنم، همچنين از آقاي مبيني (سرپرست فدراسيون) هم تشکر مي‌کنم که در اين مدت جو آرامي را در دووميداني ايجاد کرده است و حمايت‌هاي دلگرم کننده‌اي دارد.  


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد